Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "túlzott" Holokauszt "észben...

A "túlzott" Holokauszt "észben" tartás nem fog ellentétes hatást kiváltani?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint az a véleményem,hogy túlzásba viszik sokszor a Holokausztozást, és szinte mindenben antiszemitizmust látnak egyes magukat liberálisnak valló személyek, hírcsatornák.

De engem nem zavar, nincs belőle hátrányom, így nekem mindegy.

Azonban egyre inkább azt veszem észre,hogy egyre többször, és egyre többen gúnyt űznek az egészből.

Az új munkahelyemen fiatal, 20-as éveikben járó srácok és lányok vannak, egy részük zsidó származású, van aki ismert, zsidóságát nyíltan vállaló közéleti személy gyermeke, és rengeteg a holokauszttal kapcsolatos morbid, és kevésbé morbid viccet sütnek el szinte nap mint nap a munka közben.

Az első ilyen jellegű viccnél figyeltem,hogy ki nem nevet, és szerettem volna tájékozódni,hogy ki az aki talán zsidó.De ilyen nem volt.Mindenki nevetett.Persze ettől még akad köztük zsidó, de én például sosem nevetnék egy az 56-osokat sértő viccen.Bár ha annyira erőltetnék az 56-ot, mint a Holokauszt tényét, akkor lehet én is tudnék már nevetni.

Egyszóval az a lényeg,hogy szerintem annyira próbálják ezt beletuszkolni az emberbe,hogy függetlenül attól,hogy bal vagy jobboldali, zsidó vagy nem zsidó, már csak nevet rajta az ember.

(beletuszkolni-például az iskolában, vagy egy-egy riportban,híradóban)


2015. dec. 18. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
15%

#24

A kérdés az volt, hogy miért beszélünk folyton a Holokausztról. És azért, mert a kurucon meg hasonló oldalakon folyamatosan erről van szó, míg mindenki más már rég túllépett rajta. Nem arról van szó, hogy ki szervez több megemlékezést. Nyilván nem a betyársereg. Az MSZP szervez egyet vagy kettőt egy évben, a betyársereg meg nullát. Hú, ha ezt akartad hallani, akkor remélem most örülsz.

De baromira nem erről van szó. Nem azért van ennyit szó a Holokausztról, mert olyan sok megemlékezés lenne. Nem is azért, mert sok cikk, vagy sok ügy lenne vele kapcsolatban. Hanem kizárólag a szélsőjobb beteges fixációja miatt. És ezt meg is mutattam, a kurucon több mint tízszer annyi cikk van a holokausztról, mint liberális és baloldali oldalakon.

2015. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
87%

#23


A

holokauszt az a magyarság tragédiája. Oké akkor kérem érte én is a pénzem. Ja az csak zsidóknak jár. Jó akkor engem ez nem érdekel. De kell, hogy érdekeljen hiszen ez magyar tragédia...


Nem érzel kis abszurditást a dologban?

Az indiánokat pont ezért kevertem ide, hogy TE magad mondd ki, hogy az nem magyar tragédia. Akkor a holokauszt miért az?

2015. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:

21-es


Szélsőjobbosnak neveztél, mert feltettem egy kérdést.

Nem mindenki zsidó aki megemlékezik a Holokausztra, de mindenki szélsőjobbos aki soknak tartja azt,hogy ennyit kell erről hallani?

Az igen!

De akkor engedd meg,hogy én meg szélsőbaloldali liberálisnak nevezzelek, és ne háborodj fel rajta, mert én ezt mondtam, és nekem sincs jogom felháborodni, hisz ha te mondod akkor biztos úgy is van.


Az meg,hogy a kuruc.infon mi megy...ők ebből táplálkoznak, erről szól az oldal, eleve ez a léte.

Alapból más hírportáloktól veszik át a híreiket, csak az index ír egy cikket a Holokausztról, ír egyet az Origo is, a kuruc mindkettőt átveszi, és máris van két cikkük, szemben a másik kettővel nekik csak egy.

Ez egy nulla érv,hogy a jobboldal hozza fel.Ők válaszolnak rá, az tény, de nem kreálják.


Olyan emberrel meg nincs értelme vitatkozni, aki kitalál a vitapartneréről dolgokat, (pl. szélsőjobbos) és ezt tényként kezeli, mert ő kitalálta.Ezért nem válaszoltam, mert nincs értelme.De ez most is így látom, de kérted,hogy válaszoljak, megtettem.


Tudom már neonáci is vagyok, le se kell írnod, inkább fejezzük be itt, ennek abszolút nincs értelme.

Ha viszont tudsz úgy is vitatkozni, hogy nem te találod ki az érveket, akkor tőlem folytathatjuk. (kezdetnek bizonyítsd be,hogy szélsőjobbos vagyok, de az tény legyen ne pedig következtetés, hisz az én következtetéseimet is kétségbevontad)

2015. dec. 18. 16:12
 24/69 tetro ***** válasza:
4%

"A

holokauszt az a magyarság tragédiája. Oké akkor kérem érte én is a pénzem. Ja az csak zsidóknak jár. Jó akkor engem ez nem érdekel. De kell, hogy érdekeljen hiszen ez magyar tragédia... "


Nyilvánvalóan gőzöd sincs arról, hogy kinek és mennyi kárpótlás jár. Kérlek nézz utána a jogszabálynak, mert így értelmetlen erről beszélgetni.


"Akkor a holokauszt miért az?"


Szerinted miért nem az? A magyar állam segítségével deportáltak és kivégeztek több százezer magyar embert. Ez nem a magyar történelem része? Mégis hogy a francba jönnek ide az indiánok?

2015. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
11%

# 10/25 Időpont ma 15:30


Több magyar zsidó volt, mint magyar indián.

2015. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 tetro ***** válasza:
20%

"szélsőbaloldali liberális"

én azt hittem a liberális középen van :D hogy lehet egyszerre mindkettő? :D

2015. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
75%
Úgy jönnek ide, hogy pont annyi köze van egy Magyarnak egy indián kivégzéséhez, mint egy zsidó kivégzéséhez. Sajnálatos mind kettő, de mi közöm hozzá?
2015. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 tetro ***** válasza:
5%

16.17

szóval ha a magyar állam kiirtja az állampolgárait, az téged pont ugyanannyira érint, mint az indiánok kiirtása? jól értem?

2015. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
11%

# 32/32 Időpont ma 16:18


Aki annyira nem tiszteli a saját nyelvét, hogy nagybetűvel ír kisbetűvel írandó szót, attól ne várj értelmes választ :-)

2015. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
78%
És az állampolgár szón a hangsúly. Attól, hogy valaki fölvesz egy állampolgárságot, még nem fog az adott néphez tartozni.
2015. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!