Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "túlzott" Holokauszt "észben...

A "túlzott" Holokauszt "észben" tartás nem fog ellentétes hatást kiváltani?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint az a véleményem,hogy túlzásba viszik sokszor a Holokausztozást, és szinte mindenben antiszemitizmust látnak egyes magukat liberálisnak valló személyek, hírcsatornák.

De engem nem zavar, nincs belőle hátrányom, így nekem mindegy.

Azonban egyre inkább azt veszem észre,hogy egyre többször, és egyre többen gúnyt űznek az egészből.

Az új munkahelyemen fiatal, 20-as éveikben járó srácok és lányok vannak, egy részük zsidó származású, van aki ismert, zsidóságát nyíltan vállaló közéleti személy gyermeke, és rengeteg a holokauszttal kapcsolatos morbid, és kevésbé morbid viccet sütnek el szinte nap mint nap a munka közben.

Az első ilyen jellegű viccnél figyeltem,hogy ki nem nevet, és szerettem volna tájékozódni,hogy ki az aki talán zsidó.De ilyen nem volt.Mindenki nevetett.Persze ettől még akad köztük zsidó, de én például sosem nevetnék egy az 56-osokat sértő viccen.Bár ha annyira erőltetnék az 56-ot, mint a Holokauszt tényét, akkor lehet én is tudnék már nevetni.

Egyszóval az a lényeg,hogy szerintem annyira próbálják ezt beletuszkolni az emberbe,hogy függetlenül attól,hogy bal vagy jobboldali, zsidó vagy nem zsidó, már csak nevet rajta az ember.

(beletuszkolni-például az iskolában, vagy egy-egy riportban,híradóban)


2015. dec. 18. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
85%

#40


Biszku pont, hogy nem csak egy ember. Te vagy én vagyunk csak egy emberek. Biszku százezrek haláláért felelős, ami szerinte nem baj, és köszöni jól van.

2015. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 tetro ***** válasza:
5%

16.41

ne térj már ki.

szerinted azok a magyar állampolgárok akik zsidó származásúak, szerinted azok nem magyarok?

2015. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
10%

# 42/42 Időpont ma 16:54


Miért, Biszku hány ember? Kettő? Három? Netán NÉGY? Nem azt írtam, hogy "csak egy ember (a sok közül)", hanem hogy "Biszku 1 ember". Mennyiségre. Tudod, darabszám. Óvoda, kiscsoport.

2015. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
79%

#43


Nem tértem ki.

Leírtam. Önmagát Izráel fiának tartja, nem Árpád népének. Minket pedig gojoknak(tisztátalanoknak)


És így is van. Szerintem se Magyar. Más nép gyermeke. Ettől persze lehet magyar állampolgár, de magyar nem.


Ha kimész nigériába, és fölvrszed az állampolgárságot, ha fejre állsz sem leszel néger és az ott élők sem fognak annak tartani. Legfeljebb elfogadnak mint nigériai állampolgárt.

2015. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 tetro ***** válasza:
3%

16.24

"Huh basszus.Pedig direkt kértem,hogy ne kiforgatva válaszolj.Megdöntöttem azon érved,hogy ehhez nem kell legitimálni a zsidózást hisz az legális.Erre kiforgatod.Így nem fogunk egyről a kettőre jutni. "


Milyen kiforgatás? Szerinted az írtam, hogy tilos. Szerintem hazudsz, mert nem írtam ilyet. Kérlek másold be, hogy hol írtam ezt. Vagy ne hazudozz. Ez kiforgatás?


"Nézz utána te ha annyira érdekel, nem követem a filmvilágot.De egynek ott a Saul fia.Még egyet keress, és máris igazam van abban,hogy csak Magyarországra jut évi 2. "


Nincs másik. De még ha lenne is, komolyan te egy évet vizsgálsz meg, és az alapján neked van igazad? :D Komolyan így nyomod? Szóval nem vagy járatos benne, magyarul gőzöd sincs, de azért ilyen kijelentéseket teszel?


"Hogy jön ide a rasszizmus?Tudod mi a rassz? "

Úgy kedves, hogy a zsidózás, cigányozás, bevándorlózás, melegezés, mind ugyanarról a tőről fakad. Ugyanazokból a gyökerekből sarjad.


"Mint mondtam, én nem nevetnék egy 56-os viccen, ami a forradalmárokat sérti. "

Mondjuk én még nem is hallottam ilyen viccet. Zsidózósat meg elég sokat. Te hallottál?


"Mire írtam,hogy az is egy véleménynyilvánítás, amin nevethetek, vagy ha ez nem így van te se ítélkezz egy Holokauszttagadó felett.

Remélem csak nem értetted meg...nagyon remélem. "

Az hogy valaki nevet egy viccen, vagy nyíltan kinyilvánít valamit, a között szerinted nincs különbség?


"A mértékkel van a baj.Egy személyes kérdés: a szövegértéseidet hányasra írtad annó? "


A személyeskedés nálad komolyan ennyire erős érvnek számít, hogy ennyit alkalmazod?


"Saul fia volt.Nagyon figyelhettél."


Nem volt. Hazudsz megint.


"Sorstalanság, Zongorista. "


Nektek a zongoristát kötelező jelleggel meg kellett nézni?


"Trianon,56.Élnek még emberek akik átélték ezeket.De az 50-es évek kommunizmusa is."

Várjál már. Mintha október 23 nemzeti ünnep lenne. Vagy felétek nem az? És mintha Trianonról is elég sokszor szó lenne. Konkrétan még a metróban is árulnak trianonos pólót. A kommunista terrornak meg saját múzeuma is van.

2015. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 tetro ***** válasza:
2%

17.03

van zsidó barátom. magyarnak tartja magát. senkit sem tart gójnak. szerintem életébe nem is használta magától ezt a szót. az ősei itt élnek amíg a családfáját vissza lehet vezetni. akkor ő nem magyar, mert te azt mondod?

tudod szerintem zsidózhatsz ahogy akarsz, de nálad kártékonyabb rákos sejt ebben a társadalomban még nem volt. te aki úgy gondolod, hogy eldöntheted, ki magyar és ki nem. valószínűleg azért mert egy hatalmas nulla vagy, és ezzel legalább egy kicsinek többnek érezheted magad valakinél. de elárulom, ezzel se sikerül. lehet a kocsmában van aki tapsol ehhez, de attól még a való életben pontosan ugyanott tartasz. sehol. és erről nem a zsidók vagy az illumináti tehet.

2015. dec. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
14%

"Alapból más hírportáloktól veszik át a híreiket, csak az index ír egy cikket a Holokausztról, ír egyet az Origo is, a kuruc mindkettőt átveszi, és máris van két cikkük, szemben a másik kettővel nekik csak egy."


Jaj, ez nagyon gyenge. Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? ~21.000 és ~1500. Nem, itt szó nincs arról, hogy az átvett cikkek magyaráznák ezt a különbséget. Hacsak nincs olyan 15 (mivel a cikkek többsége ugyanazokról az esetekről szól, ezért még több) számomra teljesen ismeretlen index nagyságú baloldali hírportál. De mivel nincs, ezért ez a magyarázat nagyon sántít. A kuruc igenis kreálja ezt a témát, legalábbis a számok nagyon erősen arra utalnak.



Nézd, engem nem érdekel, hogy szélsőjobbos vagy-e. Nem fogok belemenni ebbe a témába, mert egyáltalán nem érdekel. Ha nem tartod magad szélsőjobbosnak, akkor örülök neki. De nem erről van szó. Nem tudom, miért olyan nehéz ez neked. Más a téma. Azért kommenteltem, mert a kérdés témája érdekel, nem azért, mert azt szeretném megvitatni, hogy te szélsőjobbos vagy-e. Ha képes vagy beszélni arról, amiről a kérdés szól, akkor beszéljünk. Ha ráfixáltál arra, hogy szélsőjobbosnak lettél nevezve, és ezt nem tudod elengedni, akkor meg ne.

Azért gondolom így, mert a mai jobboldal a társadalmi kudarca miatt erősen a szélsőség felé tolódott. Mondhatni szekta szintre süllyedt. Ez pedig abból látszik nagyon szépen, hogy folyamatosan pontosan ugyanazokkal az érvekkel házalnak, ugyanazokat a szófordulatokat használják, stb. Egy szélsőjobbos esetén egyszerűen a használt szavak és felhozott ügyek alapján azonosítani lehet a hovatartozásukat. Pl:


"túlzásba viszik sokszor a Holokausztozást" -tipikus szélsőjobbos talking point

"és szinte mindenben antiszemitizmust látnak" - szintén

"egyes magukat liberálisnak valló személyek, hírcsatornák" - tipikus szélsőjobbos szófordulat

"Egyszóval az a lényeg,hogy szerintem annyira próbálják ezt beletuszkolni az emberbe" - megint csak tipikus szélsőjobbos szöveg

"Ha évente kétszer hallasz róla,akkor nem ártana tájékozódni a nagyvilág híreiben." - hát pedig a szélsőjobbos portálok azok, ahol ennél sokkal többször kerül szóba.

"Tehát tilos zsidózni, és ez illegális?Nos, erről nem is tudtam, de ez egy igen komoly korlátozása a véleménynyilvánítási szabadságnak.Sőt, ha ez igaz,akkor diktatúrában élünk. " - tipikus szélsőjobbos mellébeszélés

stb.

Most hadd ne menjek végig. Ha nem vagy szélsőjobbos, és ez bántja a finom lelkecskédet, akkor elnézést kérek. Azért gondolom így, mert ezt a témát ilyen módon mindig szélsőjobbosok hozzák fel. De mivel ennek semmi hatása arra, hogy igazad van-e vagy nincs, ezért ez az egész nekem teljesen lényegtelen. Válaszolj arra, amiről a válaszom szólt. Nem tudom leírni, hogy mennyire nem érdekel a politikai hovatartozásod.

2015. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
85%

#47


Ajajj. A személyeskedés akkor kezdődik ha elfogytak az ész érvek.

És, hogy ki mennyire kártékony?

Mit tudsz pl a Rothschild család évszázadok óta tartó munkásságáról? Tudod-e, hogy hogy működik a FED vagy a valutaalap?

2015. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
12%

# 48/48 Időpont ma 17:18


Írja az, aki legelőször személyeskedett, csak törölték azt a kommentjét :-D

2015. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
86%

Ezt folytathatnánk holnap reggelig.

Igazából az van, hogy folyamatosan témát váltasz, mert nem tudod alátámasztani a véleményedet.

De legyen igazad, te vagy a hős emancipátor, az emberjogi harcos, én meg a gonosz náci.


Kicsit még tájékozódj, hogy hogy működnek a világ dolgai. Mondom kezdésnek Rotschild, FED. Ezeknek nézz utána. Kellemetlen lesz kijönni a boldog tudatlanság állapotából de megéri.


Boldog karácsonyt (vagy hanukát).


Szia.

2015. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!