Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnék meggyőzni egy...

Hogyan tudnék meggyőzni egy 14 éves lányt, hogy a fidesz rossz párt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem kéne ilyen idősen politikával foglalkozni, de meg kell győznöm, hogy ne legyen birka.

2015. dec. 26. 13:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen a 15:12-esnek írtam.
2015. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
32%

Persze, könnyebb megoldani lepontozással.

Ne a Fideszről vitázzunk először, hanem arról, hogy hogyan lesz gondolkozásra kész társadalom 20 év múlva!

2015. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy.

Ha valaki agyatlan, akkor teljesen felesleges győzködni.

Egy 14 éves meg még bőven lehet agyatlan. Az csak később lesz gáz.

2015. dec. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%

"sorold már fel az értelmesebb tárgyakat! "


Kávéfőző, mosó- és mosogatógép, számítógép, mobiltelefon, autó, repülő ... de lehet hogy ezek csak a hasznosak...teljesen megzavartál. Keresnem kell egy 14 évest hogy rendbetegyen agyilag. Ilyen mentorfélét.

2015. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

"Utolsó, sorold már fel az értelmesebb tárgyakat!"


Matematika, magyar nyelv és irodalom, informatika, idegennyelv, csak hogy néhányat említsek.


Magyarország PISA teszt eredményei folyamatosan romlanak:

[link]

Átlag alatti nálunk a digitális írástudás:

[link]

és a gyerekek nem tanulják meg effektíven használni az számítógépeket, okostelefonokat eszközöket:

[link]

amely így még inkább rontja az eredményeiket.

És az idegennyelv ismeretben is jóval átlag alatt teljesít az ország. Aktív, használható nyelvtudása keveseknek van.

[link]


"(És ha hívő a lány?)"


Hittannal meg mindennapos testneveléssel akkor is maximum csak segget törölni lehet.


És a készségtárgyak közül miért csak a testnevelést nyomják ennyire. Persze, tudom, ideológiai alapon. Pedig az ének-zene és a rajz-vizuális kultúra is a mindennapokban használható készségeket fejleszt, a modernebb művészeket (film, kortárs zene) talán a mai napig szóba sem jönnek, médiakritika nincs, politológia és közgazdaságtan alapjai nincs, bár talán utóbbiaknál ez még pozitívum is, úgysem tudnák ideológiától függetlenül megvalósítani. Az irodalom is gyakorlatilag csak előre kiadott műelemzések és életrajzok magoltatása, nem pedig az önálló, kritikus gondolkodás fejlesztése.


Jelenleg az oktatási rendszer gyakorlatilag csak agyatlan droidok gyártására alkalmas. Persze, tudom, a kormánynak ez jó, nekik erre van szüksége, de meglátszik az eredmény.

2015. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"14 évesen arról próbáltam meggyőzni a lányokat hogy megfoghassam a cickójukat, és azt se tudtam milyen pártok vannak. Itt meg már térítenek.:D"


Ja, ezt rontottuk el annak idején. A nemzeti oldal meg már annyi idős korára megkapta otthon a nemzeti agymosást.

2015. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem te vagy akkora birka, hogy ki se férsz az ólajtón. Ne győzögessél te senkit, ha buta vagy. Örömmel hallom, hogy a fiatalság közt is van olyan aki tisztán lát.
2015. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

Amiket itt felsoroltak értelmes tárgynak, szög máig is vannak (vagy sosem voltak).

Matematika: azon fejleszteni kell. A gyerekek többsége ostoba, nem tanul, "mer' az nem menő".

Magyar nyelv: a magyar gyerekek többsége (tizenèves korban) nem beszéli rendesen a nyelvet: "a zemberek" (több nyelvtantanár-ismerősöm "zannyázásnak" hívja), "ööö... Hááát" (majomkodás), beszéd technikájuk, szájmozgatásuk nincs. (Az írásról és a fogalmazásról ne is beszéljünk)

Irodalom: elég rossz helyzetben van az irodalomoktatás, de több iridalomtanár ismerősöm "máshogy" tanít. Most nem magyaráznám, de annyit mondok, hogy az jobb lenne.

Informatika: az inkább lehetne választható. Az alapokat megtanuljuk, a többi az csak teher (annak, akit nem érdekel).

Személyesen inkább tanulok hittant, mint informatikát. (Én keresztyén vagyok)

2015. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
32%

Az irodalomoktatás legfőbb baja szerintem az, hogy egy írót a politika alapján ítélünk meg: ezért nem oktathatják az Adyval veteksző Wass Albertet, de nyugi, van helyette zsidó Nobel-díjas, aki bár írni nem tud, a Holokausztot kívülről tudja.

A Holokauszt irodalmi szinten - lássuk be - minősíthetetlen. Se Kertész, se a többi nem ért az íráshoz.

2015. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Szerintem sehogy nem fogod tudni meggyőzni, saját véleménye van és ha ő nem akar változtatni akkor nem fog. (Természetes nekem címezted a kérdést és nem fog sikerülni a megvátoztatás) by: Hn
2015. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!