Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnék meggyőzni egy...

Hogyan tudnék meggyőzni egy 14 éves lányt, hogy a fidesz rossz párt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem kéne ilyen idősen politikával foglalkozni, de meg kell győznöm, hogy ne legyen birka.

2015. dec. 26. 13:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20-as: a kérdező melyik párttal szimpatizál?
2016. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Az irodalomoktatás legfőbb baja szerintem az, hogy egy írót a politika alapján ítélünk meg: ezért nem oktathatják az Adyval veteksző Wass Albertet, de nyugi, van helyette zsidó Nobel-díjas, aki bár írni nem tud, a Holokausztot kívülről tudja.

A Holokauszt irodalmi szinten - lássuk be - minősíthetetlen. Se Kertész, se a többi nem ért az íráshoz."


Azért teljesen nincs igazad szerintem. Kertészt én se tartom jó írónak, de akiket a jobboldal erőteljesen szokott nyomni, mint pl. Wass Albert, azok éppenhogy irodalmilag nem jelentősek a kritika, szakma szerint. Középszerűnek tartják őket, tehát a teljesítményükkel, nem a politikai irányultságukkal van a probléma. Gondolj bele, hogy Dosztojevszkijt reakcióssága, antiszemitizmusa ellenére is elismerik, oktatják. Az más kérdés, hogy az ő nagysága sem megkérdőjelezhetetlen, sőt, vannak, akik ezt meg is teszik, de a lényeg, hogy politikai nézetei ellenére elfogadott író, és nem csak nálunk, hanem az egész világon.

2016. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A független irodalomkritika, pl.: Takaró Mihály, Wass Albertet nagy írónak tartja.

Ugyanúgy, ha nem tartaná annak, akkor is az lenne. Vagy netán Banits Mihály tévedett volna

Herczeg Ferenc és Tormay Cécilé pedig a legnagyobbak közt voltak (és lesznek). Tormayért egy időben élt-halt a baloldal is, Herczegnek egy darabját pedig egy időpontban (!) játszották a SZU-tól Mussolini Olaszországáig.

Mit is olvastál te Wass Alberttől?

2016. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

És Was Albert Baumgarten-díjban részesült.

Nyirő pedig az első novellája után is olvasott lett. Egy időben a novellái a legolvasottabbak voltak.

Ki is téved(ne, ha tényleg ezt állítaná)?

2016. jan. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A népszerűség és a díjak semmit nem jelentenek önmagukban. Pont a középszerű művek szoktak a legnépszerűbbek lenni, díjat pedig sokszor nem az kap, aki megérdemli.
2016. jan. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!