Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lenne a reális minimálb...

Mennyi lenne a reális minimálbér ma az országban? Mennyi lenne a fizikai átlag bér reálisan? Mennyi lenne a átlagos " nem topmanager" értelmiségi?

Figyelt kérdés

Ne azt nézd hogy neked mennyi kellene a havi x5 részleteihez. Hanem hogy mennyiből élnél meg, ami serkentené a fogyasztásodat, de nem akarsz évente plazmát.

Ami serkentené a gazdaságot, de még a multik sem szaladnának világgá. Ami reális lenne a magyar teljesítménnyel/ ma.


2010. márc. 24. 18:14
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

vegyétek már figyelembe, hogyha pl 150 000 lenne a minimálbér, akkor a cégek nem tudnák kifizetni, mert nem tudnak pénzt varázsolni és nem 11 % lenne a munkanélküliség hanem 30 %.


Akkor szerinted itt mindenki annyi pénzt kap hogy nem nőne a fogyasztása hanem gyűjtögetne?

Persze lenne egy pillanatnyi destrukció 4-5 hónap, aztán meg egy nagyon durva fogyasztási igény vákuum.

Persze hasonlót csinált már a Fidesz, de nem itt van a baj az elmélettel, hanem hogy a fogyasztás növekedését bent tartsuk a magyar gazdaságban. Ez a nehezebb!


Nem a minimálbér emelés lenne a gond, hisz Tb csúsztatás, készlet rövid hitel, egy részt másrészt a 90-120 napos átutalások 30 napra csökkentése akár 50% emelést is lehetővé tenne, kb 5-10% reinflálódás mellett!

2010. márc. 24. 18:32
 12/39 anonim ***** válasza:
91%

"lehet hogy elbírnák, de akkor nem 200 ft lenne a tesco gazdaságos teavaj, hanem 500 ft."


pedig ti hisztiztek, hogy a multik mennyire fontosak, hogy munkahelyeket teremtenek. Pedig ugyanerre a KKV-k is képesek, sőt sokkal többre is.

2010. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%
ráadásul ha a multik ki is bírják, a kis magyar cégek azonnal csődbe mennének. mert egyszerűen nem tudják fizetni.
2010. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

"a multik elbírnák, és ők is minimálbéren dolgoztatnak..."


lehet hogy elbírnák, de akkor nem 200 ft lenne a tesco gazdaságos teavaj, hanem 500 ft.


Miért is?


Magasabb kereslet, több termelési darabszám/ alacsonyabb termék/ bekerülés, stb stb


Persze biztos hogy lenne emelkedés , de inkább a szolgáltatásokba, mint a kereskedelembe.


Butaság!

2010. márc. 24. 18:35
 15/39 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a minimálbérnek 100 nettónak kellene lennie,azt még elbírná a gazdaságunk.
2010. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

ráadásul ha a multik ki is bírják, a kis magyar cégek azonnal csődbe mennének. mert egyszerűen nem tudják fizetni.



Te tényleg hülye vagy!

Hogy írjam le hogy meg értsd?


A bérek emelése akkor nem lehetséges, ha nem járnak közvetlen fogyasztás élénküléssel!


Szerinted annyira jól megvagyunk fizetve, hogy mindenki félre rakna és nem nőne a fogyasztás?


Miért nem keresel ki néhány közgáz oldalt?

Vagy miért nem gondolkodsz el azon amit itt olvasok, a kommunkistázáson meg a fasisztázáson kívül el semmit?

2010. márc. 24. 18:39
 17/39 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom mennyi lenne a reális,de azt tudom,hogy Ausztriában 1000euró a minimálbér(270000 ft egy jegypénztáros,meg egy wc-s néni),

tudom,hogy Németországban 1500 euróért (akkor 375000 ft volt)dolgoztam (szakmunka) pár éve 8 órában,heti 5napon,

tudom,hogy a két év múlva esedékes megszerzett diplomáért (amiért fizetek,mert költségtérítéses) ha fel is vesznek itthon valahova 200000 nettót nem kapok,sőt még vagy 5-10 év munkaviszony mellett is bajosan.tudom,hogy esélytelen itthon a lakáshoz jutás,

Ezért:havi 300000 nettóért itthon maradnék.

2010. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
40%

"A bérek emelése akkor nem lehetséges, ha nem járnak közvetlen fogyasztás élénküléssel!"


nem fognak gazd. fogyasztás élénküléssel járni, mint amennyire kéne, csak tudod , tanulnod kellet volna hozzá egy kis makrot hogy ezt valaha is megértsd.

sőt sokan takarékba tennék.

de tegyük fel a kedvedért hogy még meg is nő a fogyasztás, pár hónap múlva, de pár hónap múlva cégek fognak tönkre menni, ezrével!


ha én arra a szintre süllyednék, hogy valakit lehülyézek, ott veszteném el a vitapartnerségem.

de veled nem lehet vitázni mert egyszerűen nem értesz hozzá. te vagy hülye.

2010. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%

Én csak azt tudom, hogy jelenleg kb. ez van:


[link]


Nincs tovább! Egyszerűen nincs, ha tetszik, ha nem. Ez tarthatatlan. Nem arról van szó, hogy a kaján meg a szálláson kívül semmire nincs pénz, hanem már arról kell dönteniük, hogy vagy fedél van a fejük fölött, vagy esznek.

Ha mind éhen hal, az jobb lesz a cégeknek? Akkor ki fog nekik dolgozni?

2010. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyi lenne a reális,de azt tudom,hogy Ausztriában 1000euró a minimálbér(270000 ft egy jegypénztáros,meg egy wc-s néni),

tudom,hogy Németországban 1500 euróért (akkor 375000 ft volt)dolgoztam (szakmunka) pár éve 8 órában,heti 5napon,


Ezt nem akarják amúgy sokan megérteni!

Nem marad itt ember ha nem emelnek, és ezt nem lehet ma már halogatni. Sírnak hogy az oktatás, meg a képzett m e, köznem meg nem tesznek semmit hogy aki van az maradjon.

Nevetséges, hisz 25000 egy fapadossal London és annyi mintha Bécsbe mennél dolgozni Bp ről, időben.

Ki lesz néhány éven belül az a diplomás, vagy a kár csak szaki, aki itt marad? A selejt? Dolgoztam a Hilstro bővítésén felújításán, 800 szaladt össze minden hónapban, 400félre, pedig duhaj vagyok, és kéthetente jöttem haza.

Vicc volt a munka, itthon sokkal többet kell dolgozni.

A barátaim nagy része is vándorol a világba, és én nem is a rendszerváltás utáni generáció vagyok. Komolyan még néhány év és komoly problémák lesznek!

2010. márc. 24. 18:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!