Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lenne a reális minimálb...

Mennyi lenne a reális minimálbér ma az országban? Mennyi lenne a fizikai átlag bér reálisan? Mennyi lenne a átlagos " nem topmanager" értelmiségi?

Figyelt kérdés

Ne azt nézd hogy neked mennyi kellene a havi x5 részleteihez. Hanem hogy mennyiből élnél meg, ami serkentené a fogyasztásodat, de nem akarsz évente plazmát.

Ami serkentené a gazdaságot, de még a multik sem szaladnának világgá. Ami reális lenne a magyar teljesítménnyel/ ma.


2010. márc. 24. 18:14
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

nem fognak gazd. fogyasztás élénküléssel járni, mint amennyire kéne, csak tudod , tanulnod kellet volna hozzá egy kis makrot hogy ezt valaha is megértsd.


Elsőnek bocs!

De úgy nem kehet vitázni hogy írsz egy mondatot és nem indokolsz!


""""egy kis makrot hogy ezt valaha is megértsd.


Igen, nem minden épül be a gazdaságba.

Ezért írtam hogy egy része elinflálódik.

Az infláció mértéke attól függ hogy mennyi rotálódik a gazdaságba, és mennyi megy importra, illetve mennyi a megtakarításra. De ez nem olyan egyszerű hogy egy ilyen oldalon leírjam, hisz a gazdaság feltőkésítése a minimál bér emelés, lényegében. Az pedig beindít folyamatokat, hisz nem csak egyszer jön be egy nagyobb bevétel, hanem folyamatosan, és EGYMÁSRA RAKÓDÓAN, ami beindít korporatív és multiplikátor folyamatokat! De ez már tényleg makro, és ne várd hogy itt részletezzem.


de tegyük fel a kedvedért hogy még meg is nő a fogyasztás, pár hónap múlva, de pár hónap múlva cégek fognak tönkre menni, ezrével!


Nem ha van segítség, pld a Tb befizetések csúsztathatósága, áthidaló hitel stb.

Kb 5 hó és letisztulnak a viszonyok, és 50% ból 40-45% tisztán jövedelem marad, és kb egy 5% átlag áremelkedés keletkezik! Ez tapasztalat, mert 2000ben volt rá példa.

És sok hasonló megoldást alkalmaztak már világszerte.


ha én arra a szintre süllyednék, hogy valakit lehülyézek, ott veszteném el a vitapartnerségem.

de veled nem lehet vitázni mert egyszerűen nem értesz hozzá. te vagy hülye.


Nem te a vitaképességedet ott veszted el mikor valamit állítasz és nem indokolsz, csak leírod 5×!


A rákfenéje a dolognak, hogy a multi versenyelőnyöket meg kell szüntetni, hogy a magyar gazdaságban forogjanak az emelt jövedelmek, különben az 70-80%a csak elinflálódik!

2010. márc. 24. 19:08
 22/39 anonim ***** válasza:
63%
a mai árak mellett sztem egy teljesen racionális, középszinten, luxus nélkül, de közepes életszinvonala fenntartásához sztem netto 250 ezernél kellene indulni. semi túlzás nincs ebben, számoljon mindenki utána, egy autó, egy lakás ...stb
2010. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
82%

250 ezer nettó azért nem kell ahhoz, hogy valaki ne haljon éhen, meg az alapvető szükségletekre fussa...

De a mai egyszerű fizikai munkás alapkeresete az ténylegesen éhhalál itthon.

2010. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

a mai árak mellett sztem egy teljesen racionális, középszinten, luxus nélkül, de közepes életszinvonala fenntartásához sztem netto 250 ezernél kellene indulni. semi túlzás nincs ebben, számoljon mindenki utána, egy autó, egy lakás ...stb


Teljesen reális vagy!

Ez kb 120e minimált jelent, és 350-400 értelmiségit!

2010. márc. 24. 19:12
 25/39 A kérdező kommentje:

250 ezer nettó azért nem kell ahhoz, hogy valaki ne haljon éhen, meg az alapvető szükségletekre fussa...

De a mai egyszerű fizikai munkás alapkeresete az ténylegesen éhhalál itthon.



800€, az még a fele sincs az osztrák szakik bérének, szóval teljesen mérsékelt a dolog!

2010. márc. 24. 19:18
 26/39 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj! Azok, amik most vannak, azok a reálisak, mert ezek több tényezőből így alakultak ki. Az más kérdés, hogy a Te igazságérzeted ezt kevesli. Ráadásul igazad is van. Reálisan azonban ma egy gazdaságilag gyengén teljesítő Magyarországon nagyon nehéz "igazságos bér"-t keresni.
2010. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod a dolgokat, a multik annyira ügyesen lobbiztak, hogy rengeteg kiskapu van előttük és minimális adót fizetnek. S az is bizonyos, hogy míg ők 100 munkahelyet teremtenek, kb. 120-150 szűnik meg miattuk. Tényleg gazdaságélénkítő hatású a tevékenységük, ráadásul a tőkét ki is vonják. Szerintem 90000-100000 Ft körüli összeget simán ki bírnának fizetni, természetesen a gazdaság is jobban járna ezzel.
2010. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
77%

"800€, az még a fele sincs az osztrák szakik bérének, szóval teljesen mérsékelt a dolog!"


Az lehet, de azt szerintem senki nem gondolja, hogy a mi gazdaságunk Ausztria lenne.

Egyszerűen csak az kéne, hogy valahogy legalább meg tudjanak élni az emberek. Na, ha azt elértük, majd akkor lehet gondolkodni azon, hogy hogyan tovább. Mert egyelőre az is kérdéses.


Én dolgoztam egy nyáron szalagon, mondjuk nekem nem volt életszükséglet, csak jól jött a plusz pénz. Hát ne tudd meg, micsoda 12 órázások voltak heti 3 napon át a dög melegben. És mindezért kb. 56ezer forintot kaptam kézhez tisztán, ami esetleg a 66 ezret is elérte a túlóradíjak miatt.

Na, nekem szerencsém volt, mert én ezt mind félre tudtam tenni, ugyanis a szüleimnél laktam akkor, ők főztek rám. Így elég jó kis pénz volt. De a fiatal srácok közül, akik a kollégáim voltak, hát azok is kb. így voltak, legfeljebb volt, akinek már gyereke is volt. De őket is támogatták a szüleik.

Olyat viszont nem láttam ott, aki tisztán abból élt volna meg, amit ott keresett.

2010. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
19%
de 80at megkapsz.
2010. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
94%
Fenét kapsz meg, még a 73ezer minimál is csak bruttó, abból még lejön az adó meg a járulék...
2010. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!