Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lenne a reális minimálb...

Mennyi lenne a reális minimálbér ma az országban? Mennyi lenne a fizikai átlag bér reálisan? Mennyi lenne a átlagos " nem topmanager" értelmiségi?

Figyelt kérdés

Ne azt nézd hogy neked mennyi kellene a havi x5 részleteihez. Hanem hogy mennyiből élnél meg, ami serkentené a fogyasztásodat, de nem akarsz évente plazmát.

Ami serkentené a gazdaságot, de még a multik sem szaladnának világgá. Ami reális lenne a magyar teljesítménnyel/ ma.


2010. márc. 24. 18:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
29%
80at megkapsz.
2010. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
57%

Hú, de jó hogy ezt mondod. Te vagy az isten, akkor biztos úgy van, nem?

Akkor én mért kaptam rendszeresen 55-60 körüli béreket több hónapon át?!

2010. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi cégekre eleve magasabb adót kellene kivetni, hiszen a magyar gazdaságot szorítják vissza. Ha ilyen tevékenységet akarnak folytatni itt akkor fizessenek érte vastagon.
2010. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
25%
Mert te akkora pancser vagy , hogy annyiért is vállaltad. És amíg ilyen emberek élnek a földön nem is fognak többet fizetni. Elhiszed nekem, hogy egy vállalkozónak sem érdeke hogy emelje a béred? Ha te nem teszel ellene ők nem fognak..
2010. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
94%

ma 19:43, te vagy egy barom. Én azért vállaltam ennyiért, mert ezt kaptam hirtelen, és ez is jobb volt, mint a semmi. Én jól jöttem ki a dologból, mert nekem csak átmenetileg kellett valami plusz pénz, azóta diplomám van, többek között ebből tudtam annak a költségeit is fedezni (utazgatás, szállás stb).

De azt ne hidd, hogy életvitelszerűen ennyi pénzből bárki meg tud élni. A rezsi majdnem ennyibe kerül bárhol.

Ennek az lesz a vége, hogy majd az általad ajnározott vállalkozók is csődbe mennek, mert nem lesz, aki dolgozzon nekik, hacsak nem találnak kínai bevándorlókat, akik majd dolgoznak egy marék rizsért.

2010. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%
Bemásolnád azt a mondatot amiben ajnározom őket? :D
2010. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Kötekedni is lehet :P

De attól még az egésznek a végkicsengése az, hogy a mai minimálbérből egyszerűen nem lehet megélni!

Csak úgy, hogy valaki egyik napon eszik, másik napon nem, vagy pedig a párjának van jól jövedelmező állása, vagy még van mit felélni, vagy pedig a szülei támogatják.

Ez a lényeg, nem más.

2010. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
200000huf, de ha háztörlesztőd van, vagy kicsit gyűjteni befektetni is szeretnél, meg utazgatni akkor jóval több, meg akkor is ha szinvonalas kultúrális életet akarsz élni.
2010. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
58%
18:41 vagyok.látom valaki(k) lepontozott.nem tudom mi fájt neki?az hogy jobban kerestem szakmunkásként kevesebb,könnyebb,munkával,mint itthon és mindemellett nem volt gondom lakásra és magasabb életszínvonalon éltem:nem csak pénz,de infrastrukturálisan(jobb vonat,jobb egészségügy,jobb élelmiszerek,jobb szolgáltatás).Vagy az fájt a lepontozónak,hogy kijelentem,hogy diploma után irány külföld,mert még szakmunkásként is jobban keresek,mint itthon diplomásként(ha kapok egyáltalán pályakezdőként munkát).Vagy az fáj,hogy itthon szerzek diplomát és kint hasznosítom?Annak:nem ingyen tanulok,költségtérítéses vagyok,de egy államis így is kevesebbe kerül az államnak,mint egy sittes.amúgy mindaz a sok tudós,Nobel-díjas,feltaláló ,akire mi oly büszkék vagyunk kb 70%-a külföldön lett ismert,elismert sikeres alkotó.Az ,hogy elégedetlen vagyok 150-200000-es mérnöki fizuval?Mennyit keres ma egy jól menő zöldséges?Mennyit keres Bécsben egy postás,kalauz,házmester?Milyen életszínvonalon él?Gyötrik lakásgondok?Jár nyaralni évente?Van autója,adóssága?Milyen infrastruktúrájú országban él?Mennyit vár egy sérvműtétre?Milyen a vasút,az utak,hány éves a kocsija,milyen a nyugdíja,milyen az egészségügyi állapota,milyen a korrupció,bürokrácia?Mindez Soprontól 10km-re.Vagy az volt a lepontozás oka,hogy telhetetlen vagyok?Amikor az EU-Kánaánnal kampányoltak a pártok,az volt a mézesmadzag,hogy szabad munkavállalás külföldön(cukrászdanyitás Bécsben).Most meg mint EU-s állampolgár élek a lehetőséggel.Hogy mérnökként(orvosként 92E ft-ért)az országnak ennyit érek(pályakezdőként kb semmit,gyakorlat nélkül nulla munkavállalási esély:ördögi kör)ezért inkább odamegyek,ahol értékelik,hogy én éveken át időt,pénzt,energiát öltem egy használható tudásba és én ezt szeretném hasznosítani.Ezért továbbra is:nem tudom mennyi lenne itthon a reális,de:hentesként mai árfolyamon(270ft=1euro)405E-t kerestem(lakás volt,benzinpénz,+napi 5euro étkezési hozzájárulás)Németországban(soha olyan jó munkakörülményeim nem voltak),itthon 200000 nettót nem fogok keresni élelmiszermérnökként.(Ausztria,minimálbér:1000 euro)Miért kéne maradnom?
2010. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!