Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miből kívánná...

A baloldal miből kívánná finanszírozni az oktatást és az egészségügyet?

Figyelt kérdés
Csak mert a csapból is ez folyik. Nem, a stadionok nem jelentettek volna elég forrást, bele se kezdjen senki.
2015. dec. 31. 04:09
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

67%os pubi... akinek aki szerint van az ő véleménye meg a rossz...


állapítsd akkor meg jól a sávhatárokat haver...


a fizetés fele közteher ez igaz, és így "igazságos"

így lesz 50 ft-os orvosi ellátás meg 5000 ft-os

2015. dec. 31. 13:31
 12/39 anonim ***** válasza:

# 11/11 Időpont ma 13:31


Adj egy hónap fizetett szabadságot a munkáltatótól (bocs, valakinek ki kell termelnie a segélyedet), meg korlátlan hozzáférést az ehhez szükséges anyagokhoz, és megmondom neked. Ha már azok bsznak rá, akiket fizetünk ezért.

2015. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

nem basznak rá, gondolom látják is amit te látni akarsz... csak nagyon kardoskodsz amellett látatlanban, hogy az előző rosszul meghúzott volt, mégis kivitelezhető és gazdaságos egy máshogy meghúzott


tudod hogy hívják ezt? hitnek. és hinni a templomban kell


[link]

itt ez az oldal 36 ezer válasz már egész jó statisztikai alap lehet


[link] elemzesek/mennyit-keresunk-akkor-valojaban/50114

kis stat

2015. dec. 31. 13:41
 14/39 anonim ***** válasza:

# 13/13 Időpont ma 13:41


"nem basznak rá, gondolom látják is amit te látni akarsz... csak nagyon kardoskodsz amellett látatlanban, hogy az előző rosszul meghúzott volt, mégis kivitelezhető és gazdaságos egy máshogy meghúzott"

Miért ne lenne kivitelezhető? Látunk rá több tucat példát a nagyvilágból. Vagy mi ilyen hűdespeciális nemzet lennénk?


"tudod hogy hívják ezt? hitnek. és hinni a templomban kell"

Hinni te hiszel, vityatyádban. Amiről én beszélek, azt úgy hívják közgazdaságtan. És nem a Matelcsy-féle.


"itt ez az oldal 36 ezer válasz már egész jó statisztikai alap lehet"

36 ezer az lófsz. Ráadásul nem is reprezentatív. Nem reprezentatív adatokkal nem lehet mit kezdeni, pláne ilyen témakörben.

2015. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Elég speciális ez a ká európa. Felesleges is összevetni a nyugati országok több kulcsával, amik egyébként pont´úgy működtek, mint a régi magyar, csak azzal a különbséggel, hogy nem ott volt ekkora társadalmi olló a végzettség tekintetében.

Szóval igen. Hűdespeciális nemzet vagyunk.


1000 random embert megkérdezve már reprezentatív mintát lehet kapni. 36 ezer abszolút reprezentatív.


Matolcsy meg ezerszer jobban ért a közgázhoz, mint te valaha is fogsz.

2015. dec. 31. 14:09
 16/39 A kérdező kommentje:

Nézd meg nyugodtan a szlovák modellt. Kisebb a minimálbérük, szűkebb az EÜ ellátás, és nevetséges a nyugdíj. Szociálisan meg annyi a különbség, hogy náluk nincs annyi nehezen integrálható roma, de egyébként nincs. Mert így is lehet...

Lehet érdemes átgondolni mennyire érdemes fenntartani ezt a pazarló rendszert.

2015. dec. 31. 14:14
 17/39 anonim ***** válasza:

# 15/15 Időpont ma 14:09


"Elég speciális ez a ká európa. Felesleges is összevetni a nyugati országok több kulcsával, amik egyébként pont´úgy működtek, mint a régi magyar, csak azzal a különbséggel, hogy nem ott volt ekkora társadalmi olló a végzettség tekintetében. Szóval igen. Hűdespeciális nemzet vagyunk."


Hát persze. :-) Mert te azt mondod.


"1000 random embert megkérdezve már reprezentatív mintát lehet kapni. 36 ezer abszolút reprezentatív."

Nana, és hogy kérdezel meg 1 000 teljesen "random" embert? Hogy legyen közte cégvezető, bolti eladó, a kettő közötti, megfelelő arányban? Sehogy. Látszik, hogy a matematikához sem értesz. Meglepődnék, ha abban a 36 000-ben lenne elegendő CEO, meg olyanok is, akik nem igazán erre használják az internetet. Szóval a minta mennyisége még elegendő is lehetne, a minősége nem.


"Matolcsy meg ezerszer jobban ért a közgázhoz, mint te valaha is fogsz."

Csak és kizárólag akkor, ha én semmit nem értek hozzá. És mivel másképp nem értenéd meg, segítek: 1000x0 = 0.

2015. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Ó szerinted nem így van? Akkor mutasd meg, hogy mi nem úgy van ahogy én mondom. Ne fáradj, ez így van. Attól, hogy te nem akarod elfogadni, mert sérti a világnézeted...


akkor mutasd meg szépen, hogy szerinted hogy van... mert ezek szerint nem így


annak ellenére hogy szerinted nem reprezentatív hozza a KSH által is hozott mediánt, és cégek is reprezentatívnak gondolják, hiszen valószínűleg ebből a szolgáltatásból élnek


Azt mondtam, hogy Matolcsynak 1000* nagyobb tudása van, mint neked valaha is lesz.

Ha ez szerinted nem így van, akkor nem tudom miért nem pénzügyminiszterként dolgozol, hogyha hozzád képest matolcsy tudása 0.

Magasabb matematikát tanultam haver, nagyon gyorsan zavarba tudnálak hozni belőle.

2015. dec. 31. 14:26
 19/39 anonim ***** válasza:

# 18/18 Időpont ma 14:26


"Ó szerinted nem így van? Akkor mutasd meg, hogy mi nem úgy van ahogy én mondom. Ne fáradj, ez így van. Attól, hogy te nem akarod elfogadni, mert sérti a világnézeted..."

Miért, mi van úgy ahogy te mondod? Hogy a fityiszhívők idióták? Az tényleg úgy van.


"akkor mutasd meg szépen, hogy szerinted hogy van... mert ezek szerint nem így"

Szerinted nincsenek nálunk gazdagok, csak mert Londonban nem tudnának lakást venni... hát. Elég béna érv.


"annak ellenére hogy szerinted nem reprezentatív hozza a KSH által is hozott mediánt, és cégek is reprezentatívnak gondolják, hiszen valószínűleg ebből a szolgáltatásból élnek"

Nem attól lesz egy statisztika reprezentatív, hogy egy másik, reprezentatív statisztika adait szolgáltatja.


"Azt mondtam, hogy Matolcsynak 1000* nagyobb tudása van, mint neked valaha is lesz. "

Én meg azt mondtam, hogy ez akkor, és csak akkor igaz, ha az én tudásom 0. Ha már tanultál "felsőbb matematikát" (kac-kac), ismerned kéne ezt a fogalmat.


"Ha ez szerinted nem így van, akkor nem tudom miért nem pénzügyminiszterként dolgozol, hogyha hozzád képest matolcsy tudása 0."

Mert nem voltam/vagyok jóban az akármikori aktuális kormánypárttal.


"Magasabb matematikát tanultam haver, nagyon gyorsan zavarba tudnálak hozni belőle."

Még mindig nem vagyok a haverod, és az, hogy tanultad, esetleg be tudsz másolni vágólapról valami hűdebonyolult szöveget, még nem jelenti azt, hogy értenéd is. Mert érteni nem érted, az biztos.

2015. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

A matek nem a hűdebonyolult szövegektől nehéz, mert az valóban lehet vágólapra másolni és magolni is. Alkalmazott matek pubi! :)

De gondolom csak a beégéstől félsz... Semmi baj, én is félnék, ha lószart nem értenék a gazdaságis matekhoz, és borzalmas nagy arcom lenne hozzá.

Az egyetlen alapod, hogy mikor lenne jó a SZJA IDEOLÓGIAI ALAPÚ. Hát a közgáz meg rohadtul nem úgy működik.


"Szerinted nincsenek nálunk gazdagok, csak mert Londonban nem tudnának lakást venni..."


Ezt hol olvastad? Tőlem biztos nem...


"Nem attól lesz egy statisztika reprezentatív, hogy egy másik, reprezentatív statisztika adait szolgáltatja. "


Piaci cég, nincs érdekében csúsztatni. A hamis adatokért senki nem fizetne. -> régen csődbe mentek volna.


"Mert nem voltam/vagyok jóban az akármikori aktuális kormánypárttal. "


Meg mert minimális pénzügyi ismereted nincs.


""Azt mondtam, hogy Matolcsynak 1000* nagyobb tudása van, mint neked valaha is lesz. "

Én meg azt mondtam, hogy ez akkor, és csak akkor igaz, ha az én tudásom 0. Ha már tanultál "felsőbb matematikát" (kac-kac), ismerned kéne ezt a fogalmat.

"


Nem, mert ez akkor is igaz, hogyha matolcsy tudása 1, a tied meg soha nem mozdul a 0-ról.

(kac-kac)

2015. dec. 31. 14:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!