Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miből kívánná...

A baloldal miből kívánná finanszírozni az oktatást és az egészségügyet?

Figyelt kérdés
Csak mert a csapból is ez folyik. Nem, a stadionok nem jelentettek volna elég forrást, bele se kezdjen senki.
2015. dec. 31. 04:09
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
persze feltételeztem, hogy a pénzügyi ismereted nem 0, hanem végtelen közel van hozzá :)
2015. dec. 31. 14:49
 22/39 A kérdező kommentje:

"mint neked valaha is lesz."


igazad van, ezt nem vettem figyelembe, hogy ez csak akkor igaz, ha neked valaha is tervedben lenne közgázt tanulni

2015. dec. 31. 14:52
 23/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha közgazdász vagy, akkor biztosan hallottál a befektetésről és annak megtérüléséről. Nem a stadionokkal van a baj, hiszen infrastruktúrát kell építenie egy országnak, hanem azzal, hogy se nem hasznos se nem megtérülő beruházások. A sportot tmogatni kell prevenciós szempontok miatt, de inkább mindenki által használható, műanyag borítású sportpályák megépítésével. Az oktatás is egy befeketés, hiszen fontos, hogy ne omoljon össze az ország demográfiai mutatója, de mégfontosabb, hogy a felnövő generáció jól képzett legyen. Nő a családtámogatás de csökken az oktatás finanszírozása és nem hiszem, hogy ez a jó irány. A többit már korábban leírtam.
2015. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

"/gyerekgyártó/ Te egy szánalmasan buta ember lehetsz , a kérdéstől függetlenül."


Csak tudnám miből akarnak osztogatni a sokgyerekes naccsaládoknak 10 millát ingyen egy olyan országban,ahol az egészségügyre nem jut elég pénz,és menekülnek el az orvosok.


Majd születhet ide a sok csecsemő,csak nem lesz lassan,aki a "világra hozassa" őket.

2015. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Az egykulcsos adó Szlovákiában is megbukott.


Semmi szükség 5.étteremre egy városban,ha az eddigi 4 sem tudja fenntartani magát.


Hiába adsz a gazdagoknak pénzt,ha külföldön költik el,és ha vállalkoznak is a kutya nem fog fogyasztani,mert nincs miből.


Az,hogy mi igazságos abba,meg ne menjünk bele.

Szerintem marhára nem igazságos,hogy valaki 100ezret,más 800 ezret kap ugyanannyi munkaidőben,és akkor még adókedvezményt is kap,amire amúgy rá sem szorul.


Az már más kérdés,hogy mindenki önző,meg többet akar,csak hát a társadalom nem az egyénre fókuszál,hanem az egészre.

Ha a társadalom nagy része nem tudja fenntartani magát,akkor hiába beszélsz igazságosságról,mert az igazság ott bukik meg,hogy a munkából élő emberek nélkülözik az alapvető élethez szükséges dolgokat.

2015. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

# 20/25 Időpont ma 14:48



"A matek nem a hűdebonyolult szövegektől nehéz, mert az valóban lehet vágólapra másolni és magolni is. Alkalmazott matek pubi! :)"

Erről beszélek kicsike. Na, ahhoz nem értesz lófaszt se.


"De gondolom csak a beégéstől félsz... Semmi baj, én is félnék, ha lószart nem értenék a gazdaságis matekhoz, és borzalmas nagy arcom lenne hozzá."

Aki szerint a devizatartalék elvesztegetése jó gazdasági cselekedet, attól nem félek.


"Az egyetlen alapod, hogy mikor lenne jó a SZJA IDEOLÓGIAI ALAPÚ. Hát a közgáz meg rohadtul nem úgy működik."

Ez a legkevésbé alapom, de ne zavarjon.


"Ezt hol olvastad? Tőlem biztos nem..."

Hadd ne keressem ki. Az érvelésed lényege ez volt, hogy a magyar top100 egy senki a világ gazdagjaihoz képest.


"Piaci cég, nincs érdekében csúsztatni. A hamis adatokért senki nem fizetne. -> régen csődbe mentek volna."

Az ugye megvan, hogy önbevallás alapú az oldal? :-)


"Meg mert minimális pénzügyi ismereted nincs."

Több van, mint neked meg Matelcsynek.


"Nem, mert ez akkor is igaz, hogyha matolcsy tudása 1, a tied meg soha nem mozdul a 0-ról."

Látod-látod, még azt sem vagy képes megérteni, hogy hazudsz. :-)

2015. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Az oktatás jelenlegi formájában nagyon lassan húzza össze a társadalmi szakadékot. Nem azért, mert a szakképzés színvonala ne lenne tökéletesen megfelelő a cégeknek, hanem, mert a most szakképzett generáció vékony rétege a társadalomnak. Mi van a már dolgozó alacsony végzettségű 20as 30as stb korosztályokkal? Ők vannak ugyanis többen.

Nem tudom hol lehetne önteni a pénzt. A tanárok sírnak, hogy közalkalmazottak, és ez azzal jár, hogy keveset keresnek, de attól, hogy kitömjük őket pénzzel nem tudom hol lenne jobb az oktatás hatásfoka. Teljesen jó. Csak a hatása majd akkor fog érződni, ha kihalt a szocializmusban nevelkedett generáció.


Az egészségügyben meg nem a fizetés az első számú probléma, hanem a felszereltség. Ahhoz, hogy nyugati színvonalúak legyenek az országnak várásóerő arányosan sokkal többet kellene költeni rá.

Pontosan ugyanazért drágább ugyan annyi adó/munkaórából, amiért Bécsben kevesebbet kell melózni egy Big Mac-ért, csak az EÜnek nem BigMac kell hanem PETCT meg MRI meg röntgen.

Megpróbálták azt is, hogy kiadják a labort külsős cégeknek, meg a betegszállítást is. Kiderült, hogy mégsem az állam a borzasztóan pazarló, hanem egyszerűen a TB kevés. Mert lehetne többet fizetni bele, csak akik a legtöbbet használják azok pont nem fizetnek szinte semmit. Ezentúl alacsony hatásfokú, ha már befektetések.

Gyakorlatilag az a rengeteg szocializmusból örökölt életében betanított munkás nyugdíjas kerül benne nagyon sokba. Tehát nem a dolgozók, akik betegek lettek és kell nekik az EÜ, hogy megint dolgozhassanak.


A hasznos beruházásról egyébként a 2007ben kijelölt fejlesztési célok (EU-s) döntéshozóit kell megkérdezni.

Ugyanis miattuk épülnek szökőkutak meg közterek, mert ennyi jutott turisztikára, azt meg így oldották meg.

2015. dec. 31. 15:16
 28/39 A kérdező kommentje:

"Ez a legkevésbé alapom, de ne zavarjon. "


haver...

semmiféle érvet nem hoztál fel, csak hogy hülye vagyok...

2015. dec. 31. 15:17
 29/39 anonim ***** válasza:

# 27/28 Időpont ma 15:16


"Az oktatás jelenlegi formájában nagyon lassan húzza össze a társadalmi szakadékot. Nem azért, mert a szakképzés színvonala ne lenne tökéletesen megfelelő a cégeknek, hanem, mert a most szakképzett generáció vékony rétege a társadalomnak."

A szakképzés nagyon kevés helyen jó. Informatikai/reálos OKJ-k semmit nem érnek, papírnak jó, tudásnak semmi. Nem véletlenül nem alkalmazzák őket. El tudom képzelni mi van máshol.

Az új oktatási képzések most jöttek be, ami egyrészt picit szopatja az oktatási helyeket (több képzést újra kellett volna akkreditálni, de tanévkezdésig nem mindenhova ért ki az akkreditációs bizottság).


"A tanárok sírnak, hogy közalkalmazottak, és ez azzal jár, hogy keveset keresnek, de attól, hogy kitömjük őket pénzzel nem tudom hol lenne jobb az oktatás hatásfoka."

Úgy, hogy akkor nem az menne egyetemen, hogy "hát, ha nem jutok be szakmai helyre, tanítani még mindig elmehetek". Miért menne el valaki tanárnak havi ~110ért, ha elmehet az iparba dolgozni 220-250-300-ért?


"Teljesen jó. Csak a hatása majd akkor fog érződni, ha kihalt a szocializmusban nevelkedett generáció."

Az biztos. Politikusok közül is, remélhetőleg.


"Megpróbálták azt is, hogy kiadják a labort külsős cégeknek, meg a betegszállítást is. Kiderült, hogy mégsem az állam a borzasztóan pazarló, hanem egyszerűen a TB kevés."

Senki sem arról beszélt, hogy az egészségügy pazarló, hanem, hogy a kormány mindenre költ. Sok kicsi, sokra megy. Akkor is, ha 10 fillér. Sokszor 10 fillér, már megvan az a 20 forint, ami kellene.


"Gyakorlatilag az a rengeteg szocializmusból örökölt életében betanított munkás nyugdíjas kerül benne nagyon sokba. Tehát nem a dolgozók, akik betegek lettek és kell nekik az EÜ, hogy megint dolgozhassanak."

Most akkor lőjük le őket? :-)


"A hasznos beruházásról egyébként a 2007ben kijelölt fejlesztési célok (EU-s) döntéshozóit kell megkérdezni.

Ugyanis miattuk épülnek szökőkutak meg közterek, mert ennyi jutott turisztikára, azt meg így oldották meg."

Látod-látod, ha nem beszélsz hülyeséget, még egyet is értünk. Ha erre adják a pénzt, akkor erre adják, abba sok beleszólásunk nincs. Mondjuk legalább adnak, ez ugye azért pozitív dolog?


"semmiféle érvet nem hoztál fel, csak hogy hülye vagyok..."

1) Mert hülye vagy.

2) Hoztam érveket. Nem mindegy, hogy a 80 000-res keresetből (mert ennyit ér a munkája) elveszel 10-et, vagy a 10 milliósból veszel el 100 000-ret, cserébe 9 80-aséból nem kell. A minimálbéresnek jobban fáj. És talán, ha nem egyik napról a másikra kéne élnie, lenne ereje és kedve elmenni szakképzésre is. Nem teheted be a most 40+-os generációt csak úgy szakképzésre, hogy neki jobb legyen.

2015. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, 23-as vagyok. Csak annyit tennék hozzá, hogy egy másodpercig sem zártam ki a felnőttképzést, mint lehetőséget.
2015. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!