Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miből kívánná...

A baloldal miből kívánná finanszírozni az oktatást és az egészségügyet?

Figyelt kérdés
Csak mert a csapból is ez folyik. Nem, a stadionok nem jelentettek volna elég forrást, bele se kezdjen senki.
2015. dec. 31. 04:09
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
De van valami ötleted, hogy mekkora forrás kell az egészségügybe körülbelül? Mert ha 1 évig befagyasztanák a nyugdíjakat lehet már az fedezné. A nyugdíjak TB-vel történő csökkentését nem fogja felvállalni senki, ezért lehetne egy elmaradt nyugdíjemelés. Ha egy jó egészségügyi rendszer jönne létre szerintem nem is járna szavazatvesztéssel.
2015. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Honnan tudsz ilyen "sokat" az OKJ-k színvonalról, és hogy mennyire lehet velük elhelyezkedni? Tán te is OKJ-s vagy?

Most OKJ... Attól, hogy valami benne van a képzési jegyzékben az mindennek az alapja. Az alatt már csak a himi-humi okleveles "képzések" vannak, amik egyáltalán nem foglalkoznak olyan bohóságokkal, mint az akkreditáció.

Az informatika magas szinten keresett. Leginkább egyéb piacképes végzettséggel ötvözve. A routher beállítás számítógép összeszerelés tényleg egy felesleges dolog. Trendi, sokan akarják tanulni, csak attól még nem termelékeny, mert a windows egy nagyon könnyen kezelhető felület. Amíg nem volt az addig keresett volt az informatikus, csak addig meg tanulni nem akarta senki.

Reál okj-knál nagyon is keresettek a fémiparban végzettek. Erre épül ipar. Nem tudom milyen OKJ-kra gondoltál ami reál és nem lehet vele elhelyezkedni.

És nem csak az elit, a CNC progosok, meg hasonlók, minősített hegesztőből is nagy a hiány.


"Mondjuk legalább adnak, ez ugye azért pozitív dolog? "


Ez nem szeretetadomány, ehhez a pénzhez jogunk van. Beengedjük vámmentesen az EU-s termékeket, ezzel a saját gyengébb gazdaságunkkal b***szunk ki.(szlovák tej-magyar tej) Ezért egyeztünk ki ebben a konstrukcióban. Sokrétű probléma, hogy miért pont így.


"Most akkor lőjük le őket? :-) "


Ezzel nem kezdeni kell valamit. Ezt vagy elfogadod, vagy ne beszélj hülyeségeket azzal kapcsolatban, hogy hogyan is kerül pénz az EÜbe és miként használják fel.


"Senki sem arról beszélt, hogy az egészségügy pazarló, hanem, hogy a kormány mindenre költ. "


Persze, hogy mindenre költ. Hiszen mindenki fizet adót. Miért maradhatna ki valakiknek a célja? Maximum ha nem lobbizik érte senki...

ÉS nem költ semmire. Van egy keretösszeg, amit dolgoznak azt fizeti ki.



"Úgy, hogy akkor nem az menne egyetemen, hogy "hát, ha

nem jutok be szakmai helyre, tanítani még mindig elmehetek". Miért menne el valaki tanárnak havi ~110ért, ha elmehet az iparba dolgozni 220-250-300-ért? "


Mint mondtam a közoktatás csak egy darabkája a nevelésnek. Hatalmas szerepe van, hogy otthon mi van, hogyan állnak ehhez a szülők. Ezért van az a jelenség, hogy a szakmunkások gyereke jó eséllyel szakmunkás.

Ezen nem segít akármilyen profi a tanár.

Vagy szerinted azért rosszabbak a gyengébb iskolák eredményei, mert ott hülyébbek a tanárok?

2015. dec. 31. 16:00
 33/39 A kérdező kommentje:

"De van valami ötleted, hogy mekkora forrás kell az egészségügybe körülbelül? Mert ha 1 évig befagyasztanák a nyugdíjakat lehet már az fedezné. A nyugdíjak TB-vel történő csökkentését nem fogja felvállalni senki, ezért lehetne egy elmaradt nyugdíjemelés. Ha egy jó egészségügyi rendszer jönne létre szerintem nem is járna szavazatvesztéssel."


Talán a triplájával négyszeresével lehetne a jelenlegi feltételekkel fejleszteni és fenntartani olyan elvárásokkal amik most vannak.

Nyugat-Európában is bevett a várólista és a kvóta, itt viszont vért kíván.

És akkor jönne a többi közalkalmazott, hogy egy nővér ennyit keres, akkor egy tanár tűzoltó, rendőr, okmányirodás néni... "Mert az ő munkája nem fontos?"


Ismerem én jól, hogy miken lehetne szolidárisan spórolni, azok már nagyon régen megvannak. Pl bizonyos dolgok csak gyerekeknek van ingyen.

2015. dec. 31. 16:18
 34/39 A kérdező kommentje:
Ja és fizetéseken lehet a leginkább spórolni. Az a legkevésbé megtérülő, amolyan volt nincs. A működés velejárója.
2015. dec. 31. 16:21
 35/39 A kérdező kommentje:
meg amit a beteggel lehet hozatni
2015. dec. 31. 16:30
 36/39 anonim ***** válasza:

34. Kérdező hozzászólása

Akkor ne foglalkozzunk most az egészségüggyel, hiszen én is csak találgatni tudnék a szükséges összeggel kapcsolatban. Annak örülök, hogy elismerted a jó minőségű szakképzés és oktatás fontosságát és Te is olyan befektetésnek tartod ami megtérül. (Pl. fémipari vagy egyéb hiányszakmabeli szakemberek képzése).

2015. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

# 32/36 Időpont ma 16:00


"Honnan tudsz ilyen "sokat" az OKJ-k színvonalról, és hogy mennyire lehet velük elhelyezkedni? Tán te is OKJ-s vagy?"

Van két OKJ-s szakmám a mesterdiplomám mellett, szimplán mert érdekelt alapon. Illetve tanítok szabadidőmben, hát, az elvárás a béka segge körüli az iskola legtöbb képzésén. Akár lakberendező, akár informatikus.


"Most OKJ... Attól, hogy valami benne van a képzési jegyzékben az mindennek az alapja. Az alatt már csak a himi-humi okleveles "képzések" vannak, amik egyáltalán nem foglalkoznak olyan bohóságokkal, mint az akkreditáció."

Ez rendben is van, nem értem miért térsz ki rá. Erről beszéltem, hogy még az OKJ-s képzések sincsenek teljesen rendben.


"Az informatika magas szinten keresett. Leginkább egyéb piacképes végzettséggel ötvözve. A routher beállítás számítógép összeszerelés tényleg egy felesleges dolog. Trendi, sokan akarják tanulni, csak attól még nem termelékeny, mert a windows egy nagyon könnyen kezelhető felület. Amíg nem volt az addig keresett volt az informatikus, csak addig meg tanulni nem akarta senki."

Keresik az infósokat, csak épp nem OKJ szinten. Teljesen mást kér a piac, mint amit az OKJ ad. De ezen talán most változtatni fognak.


"Reál okj-knál nagyon is keresettek a fémiparban végzettek. Erre épül ipar. Nem tudom milyen OKJ-kra gondoltál ami reál és nem lehet vele elhelyezkedni."

Nem azt mondtam, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, mert szükség van emberre és megtanítja a cég. A legtöbb OKJ elavult/már sehol sem használt technológiát tanít kiemelten, a legújabbakat pedig csak megemlítik. Értem én, hogy qrvadrágák a gépek, de legalább elméleti szinten lehetne beszélni a legújabb technológiákról. Változott a világ az elmúlt 30 évben, a fémiparban is. Hiába furat a furat, nem csak ebből áll.


"Ez nem szeretetadomány, ehhez a pénzhez jogunk van. Beengedjük vámmentesen az EU-s termékeket, ezzel a saját gyengébb gazdaságunkkal b***szunk ki.(szlovák tej-magyar tej) Ezért egyeztünk ki ebben a konstrukcióban. Sokrétű probléma, hogy miért pont így."

Igen, de ez nem épp olyan egyszerű, hogy peti-feri-bajnai-vitya épp úgy döntött, vagy, hogy erőszakkal ránkkényszerítették. Balfsz volt mindig is a külpolitikánk. Akkor meghunyázkodó, most meg "nehogymárbármibeigazuklegyenhö". A jó meg valahol a kettő között lenne.


"Ezzel nem kezdeni kell valamit. Ezt vagy elfogadod, vagy ne beszélj hülyeségeket azzal kapcsolatban, hogy hogyan is kerül pénz az EÜbe és miként használják fel."

Miért ne kéne kezdeni vele valamit?


"Persze, hogy mindenre költ. Hiszen mindenki fizet adót. Miért maradhatna ki valakiknek a célja? Maximum ha nem lobbizik érte senki..."

Te is nagyon jól tudod, hogy nem erről beszéltem. Ahogy az alföldre alagutat, úgy stadiont sem kéne építeni. Akkor sem ha 10 fillér, mert sok ilyen 10 filléres sok forintot tesznek ki.


"ÉS nem költ semmire. Van egy keretösszeg, amit dolgoznak azt fizeti ki."

Akkor az nem költés? Tényleg? Hajaj...


"Mint mondtam a közoktatás csak egy darabkája a nevelésnek. Hatalmas szerepe van, hogy otthon mi van, hogyan állnak ehhez a szülők. Ezért van az a jelenség, hogy a szakmunkások gyereke jó eséllyel szakmunkás.

Ezen nem segít akármilyen profi a tanár.

Vagy szerinted azért rosszabbak a gyengébb iskolák eredményei, mert ott hülyébbek a tanárok?"


Nem nevelésről beszéltem. Egyetemen tanítok most már. Van olyan középiskola, ahonnan úgy jön ide a diák, hogy már a komplex függvénytanba is belenyaltak. Van olyan, aki úgy jön ide, hogy olyanról, hogy cotangens még nem is hallott, sin/cos megvan neki, tangens meg úgy-ahogy.

Matematika szak. Mindkettőnek ugyanaz az érettségije van, és utóbbinak is simán meglett a 4-es.


Szerinted ki bukik ki hamarabb? Ugyanez megy kicsiben a szakképzésen is...

(Nem mellesleg egyetemen ugyanez megy. Senki nem akar főállásban tanárként maradni. És igen, a pénz miatt leginkább.)


"Nyugat-Európában is bevett a várólista és a kvóta, itt viszont vért kíván."

Mutass akkora várólistákat ott, mint ami itt van.

2015. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Talán ha a mindenkori hatalom gyakorlói kevesebbet lopnának és kevesebbet költenének "látványpolitikára", vagy éppen az élsport támogatására(igen,a stadionok is ide tartoznak ráadásul a közönség száma sem indokolja az erre költött milliárdokat),stb.,stb.,akkor nem lenne ennyire szar a helyzet.Évente többszáz,vagy épp többezer milliárd forintot lehetne ezeken spórolni.Nyilván nem annyit,amennyibe az eü. kerül,de azért ahhoz elég lehetne,hogy legalább ne romoljon tovább a helyzete. Az meg elég hülye felfogás szerintem,amit sokszor hallani például a stadionok kapcsán:"ugyan mit segítene az a párszáz milliárd" mondjuk az eü. gondjain.Hát akkor "dobjanak meg" engem is pármilliárddal,nem fog az hiányozni senkinek,meg különben is mire lenne elég egy ilyen piti összeg?
2015. dec. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 güris ***** válasza:
Már maga a kérdés rendkívül rosszindulatu,hát még a kis komment alatta.EGY stadion, EGY jó korház.És ezrek rebegnének hálát,de nem teszik.Mert nincs miért,marad a hiper szuper stadion,marad a gagyi kórház.Nekünk.Akik felépítettük.Nem,nem vagyok balos.De ezt a mocskos kormánnyal, csak a menekültkérdésben értek egy kicsit egyet.A többi...fuj!Hogy a baloldal miből finanszírozná?Dumából,mert minden mást már eladtak,elloptak,megmutyiztak,átjátszottak,elherdéltak,túlszámláztak.Egyébként, ugyan abból, amiből a FIDESZ finanszírozná.Hogy miből?Mond meg te!
2016. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!