Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tehetnétek ti miben változt...

Ha tehetnétek ti miben változtatnátok a jelenlegi közoktatási rendszert?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 21:41
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
95%

ma 23:06


Kár, hogy neked nem sikerült felsőoktatásra bejutni, irigység nagyúr.

2016. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
4%
Egyetemet végzett mérnök vagyok szívem! Sajnos nem nyert!
2016. jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
95%

#20


Akkor győzd meg a cégeket róla, és az emberek sem fognak "túlképzettek " lenni.

2016. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:10


Hát, ha igaz is, akkor elég gáz.

2016. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

Mi gáz? Hogy kiváló minősítésű környezetvédelmi diplomával vegyésztechnikusként tudtam elhelyezkedni? Igen ez gáz! Fölöslegesen töltöttem el 5 évet az életemből, az adótokról nem is beszélve!

Szerintem ez tényleg gáz!

Olyan mérnök kollegáról is tudok, aki masszőrként dolgozik.

Ennek mi értelme, már bocs?

2016. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
82%

"Na ez a mentalitás a legsúlyosabb probléma és hozzá állás... lassan meg kellene tanulni és elfogadni, hogy a net nem ellenség, hanem jó oktatási eszköz alapja lehet a jövőben...az ilyen mentalitású tanárokat nem is engedném tanítani."


Mint diák hidd el nekem, hogy ismerem az internet előnyeit, de az iskolában túlnyomórészt nem erre használják a fiatalok az okos telefonjaikat, és tableteiket. Játszanak rajtuk, beszélgetnek teremből-terembe, a padsor végéből az elejébe. Vezetékes internet, vagy jelszavas, tanároknak fentartott wifi lehet, de a diákok már-már függők, és ennek alapja pszichológiailag is egyre inkább erősödik, ahogyan dobják ki az új kutatási eredményeket.


Ma egy osztályteremben többször hangzik el a "tedd el a mobilodat" mondat, mint bármely más fegyelmező/figyelmeztető felszólítás.

2016. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

"A tanároknak tanulniuk kellene a motivációs módszereket"


Igazad van, a tanárokkal is kezdeni kell valamit, hirtelen nem gondoltam bele. Azontúl, hogy motivációs módszereket sajátítsanak el, szorgalmaznám még a tanulási módszertan átnyálazását is. Ilyen alap dolgok vannak benne, hogy a diákok mindennap ugyanabban az időpontban tanuljanak stb. stb. apróságok, ámde %-os mértékben megfigyelhető a hatásosságuk.

2016. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
0%

ma 23:19


Az a te hibád, hogy nem tájékozódtál szak választás elején, hogy azzal, hol tudnál elhelyezkedni könnyebben, ne a sulit hibáztassuk már az egyén sikertelenségei miatt. Tudtommal egy egyetem nem csak egy szakot indít...erről ennyit.

2016. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
88%

Nem érted, hogy nem rólam van szó?

Tömegével képezzük a pályaelhagyó, senkinek sem kellő diplomásokat vagyonokért.

Személy szerint imádom a munkám, csak azt a fölösleges 5 évet sajnálom. Inkább tanultam volna ezalatt nyelveket, vagy szakácsnak, legalább jókat ennénk..... de ez egy totál értelmetlen pénzkidobás volt.

2016. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
81%

ma 23:20


Én is voltam közép sulis nem olyan régen, tudom mit csinálnak...de amíg a netre és az eszközre gonoszként meg rosszként tekintünk, nem is lesz változás..fentebb írták, és támogatom is jó módszer még fiatalon alsó tagozatosan az eszközök használatát órán megtanítani és rávezetni. Másrészről, a kommunikációs appokat nem kell letölteni az eszközökre és végül, órán folyamatos feladatokkal lekötni a diákokat. normális értékrendű iskolákról beszélek...persze egy 2-es átlagú leszakadt suliknál ez képtelenség.

2016. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!