Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tehetnétek ti miben változt...

Ha tehetnétek ti miben változtatnátok a jelenlegi közoktatási rendszert?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 21:41
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

Sfadn, linkelek egy tavalyi origós cikket, amiből rájössz mire gondolok. (Azért ott is alakítanak a kommenteknél.)


[link]


[link]


Tudod, mi itt a nagy baj? A poszt-kádárista mentalitás, erre céloztam előző hsz-emben. Egy tábor ragaszkodik a múltban megszokott rendszerhez, mert ők úgy csinálták végig. De nem akarják tudomásul venni, ami még működött 1975-ben, az 2016-ban már nem biztos, hogy megállja a helyét.

2016. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%
Na, a cikkből 2 lett.
2016. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:

Iskola rendszer:


- Adminisztratív munkák csökkentése

- BECS megszűntetése, ezzel csak a tanári karon belüli besúgóhálózatot hozzák létre


Oktatás:


- Bevezetném a gazdasági és jogi alap ismeretek oktatását, mert elképesztően analfabéták az emberek ilyen téren.

- Készség tárgyak (ének, zene, néptánc, rajz) jól megfelelt, megfelelt és nem megfelelt értékelése

2016. jan. 21. 15:49
 54/57 anonim ***** válasza:
100%
Kedves robgros, tisztában vagyok azzal, amit belinkeltél. A rendszer egyrészt azért nem változik, amit írsz, a régi tanárok miatt, másrészt a politika sem mer érdemben reformokat kezdeményezni, mert túl sok pénzbe kerülne, és sikertelenség esetén az aktuális érának kéne elvinni a balhét... De én bizakodó vagyok, mert a pedagógia tudományos háttere eléggé innovatív már Magyarországon, és előbb-utóbb az új eredmények be fognak gyűrűzni az oktatási rendszerbe is. A politika feladata, hogy ez előbb legyen és ne utóbb. Másrészt pedig az a feladata a politikának, hogy biztosítsa az oktatás anyagi fedezését, a tanárok utánképzését, a tanárok megélhetését stb. Előbb-utóbb szerintem be fogják látni, hogy nem érdemes a tanárokkal szórakozni, mert elég fontos az a feladat, amit ellátnak.
2016. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
47%
én sokmindenen változtatnék, de attól függ mihez képest, ha egy átlagos magyar iskolát néznénk, akkor nem tudom mi számítana változásnak, mert ma például nem tudom már azt sem, mi az átlagos magyar iskola követelményredszere, azt tudom, hogy a régi iskolák közül melyik lett vallásos iskola - elég sok - és azt is tudom, melyik mávészeti, melyik valdorf, melyik zsolnay és így tovább, de én az átlagos magyar iskolai rendzseren sokat változtatnék, ahol a tanár nak szabad kezet adnék, de az alaptantervbe egészen biztosan volbna művészetek tantárgy, ami körbefonná a művélődéstörténetet és lenne benne képzőművészet, zene, filmtörténet és íg tovább, személyesség varázsolnám, mindneki hozhatna kedvenc könyvet, zenét, festményt és így tovább, lehetne tartani egy Józsi napot, akkor azon keresztül lenne megközelítve az összes művészeti ág, remélem volna annyi óraszám, ahány gyerek van, aztán tenném ezt a többi tantágynál is, persze a kötelező anyagok leadása mellett mindig tartanék egy valamilyen napot, akiről beszélünk, a kedvenceiről és így egyrészről a gyerekek is közelebb kerülhetnének egymáshoz, egymástól tanulhatnának, a szülők társadalmi rétegeiből kinézhetne az iskola és így az osztály rétegződése közelebb hozná egymáshoz az érdeklődési köröket, abból keredhetenének értékes barátságok, izgalmas találkozások, de tudom, hogy ahhoz nem elég az óraszám, csinálnék interaktív beszélgető órákat, emlyben vallásról, etikáról, filozófiáról beszélgethetnének világszemlélet címszó alatt, mert sok gyereknek és sok szülőnek nincs ilyen, mindenképpen határoznék meg interdiciplináris találkozásokat, valahogyan hangsúlyt fektetnék a differenciállásra, hogy a tehetséges gyerekek kapjanak esélyt és a látszólag lemaradóbb gyerekek fel tudjanak zárkózni, tennék tolerancia látogatásokat, de nem erőltetném, inkább vidám és jópofa utazoknak hívnám, mint beleerőszakolt légyottoknak, fontosnak tartanám a belső kommunikációt a szülőkkel, adnék feladatot a szülőknek is, inkább közösségépítő feladatokat, ahol a gyerek nem attól érzi magát individumnak, hogy látszólag nem kommunikál az őseivel, és tennék kísérleteket arra, hogy felnyissam azoknak a szemét, akiknek a társadalom csukva tartja, ha túlzott tolerancihullámunk, esélyegyenlőségünk közepette dogmák és utálatos, felesleges körök játszóterén érzi magát a gyerek, amikor a legegyszerűbb menekólő út a drog és a számítógépes virtuális úgymond gyilkolás, amikor nem értelmes és építő jellegű amit tesznek, hanem romboló és destruktív, kierekesztő, a legnagyobb feladatomnak a kirekesztés és az elidegenedés elleni életmódot tenném első helyre, a nagyon erős és nagyhangú gyerekek dominanciáját, akik köré gyűlnek a többiek és akik miatt eltűnik egy-kettő jelentéktelen, vagy éppen fordítva: bizonyos helyzetekben különös képzavar, fontosnak tartanám, hogy a nevelő célzat az ne legyen csask és kizárólag öncélú, tartanék stilisztika órát, ahol a gyerekek a tudésért cserébe megőrizhetik egyéniségüket és nem fordítva, nem kell állig beburkolózva éppen az orgiáig eljutni gondolatban, vagy egy egészen más irányú ember humorával operálni, ahogy vica-versa, fontosnak tartanám a derűt és így tovább...
2016. jan. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
47%
törekednék rá, hogy legyenek tagoltak a blogbejegyzések és legyen helyesírásellenőzrő (magyar) rajta
2016. jan. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
47%
Ma Valentina napja van. Valentina négy témakörben készült, hozott egy Roman Polanski filmet, egy Degas festményt, egy József Attila verset, egy kalandregényt, egy Cure CD-t, csinált szószedetet a napi, a heti és a havi sajntóélményeiről tíz percben, eémondta a kritikus véleményét, alátámasztotta vallási, politikai, filozófiai nézeteivel, de közérthető nyelven, ma, ezen az órán a romantika lesza téma. Egy ilyen rövid húsz, huszonöt perces arányban, a tanárnak valahol reflektálnia kell, amikor a gyerek leadja az anyagot, ha volna filmklub megnézhető volna a film is, meghallgatható a zene, festehető a kép, vagy valami ráasszocuálás és így tovább, tanmenet... nem elég az óraszám
2016. jan. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!