Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a keresztény vallás központ...

Ha a keresztény vallás központi szerepet kapna, akkor nem lennének ennyire anyagelvűek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti, hogy vagytok vele de én azt látom, hogy az emberek a mai világban teljesen eltávolodtak a szellemi, erkölcsi értékektől és az anyagi javak, élvezetek hajszolása a fontos számukra.

Főleg a fiatalok körében vált népszerűve az erkölcstelenség amit a média közvetít.


Nem fogom most felsorolni mire gondolok szerintem tudjátok.


A kereszténység a középkorban igen nagy szerept kapott kb olyan szintre kellene visszahozni most is, hogy az emberek a hagyományos értékek szerint éljék életüket ne individualista közbontránkozó módon.

Persze ehhez kellene egy normális egyház is(ami régebben volt) és az államnak és egyháznak szorosan össze kell fonódnia.


Ha a kereszténység ilyen nagy szerepet kapna, mindenki számára kötelező lenne a vallás akkor erkölcsösebbek lennének az emberek?



2016. jan. 22. 15:56
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

"Ahol liberális pápa van az nem igazi egyház mint mondtam mivel nem a hagyományos keresztény értékeken alapszik."

Pontosan ezért jutott el idáig, mert nem volt hajlandó alkalmazkodni a mai világhoz. 2000 évet nem lehet csak úgy semmibe venni, mintha a világ nem változott volna. Évszázadokig mondták ugyanazt, majd az emberek kezdtek rájönni, hogy nem minden úgy van, ahogyan az egyház tanítja.

2016. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Miért,a muzulmánok,buddhisták,krisnások,stb.,stb., szerinted mennyire anyagiasabbak a keresztényeknél? Ezzel csak azt akarom mondani,hogy aki valóban HISZ Istenben, az szerintem eleve kevésbé anyagias,mert nem az "egyszer élünk" mottó vezérli.Ebből a szempontból teljesen mindegy,hogy mennyire kap központi szerepet egy vallás,ha mondjuk az emberek csak eljárnak misére,de valójában nincs hitük.
2016. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
87%

"hagyományos értékek szerint éljék életüket ne individualista közbontránkozó módon."

Itt van a legnagyobb különbség, hogy az embereknek ma már ezek hagyományos érték. Amúgy a kereskedelmi média tükrözi legjobban, hiszen az kereslet-kínálatra épül, azaz nem lenne ilyen, mint Való Világ, ha az emberek nem igényelnék. Érdekes módon a Hetedik mennyországnak hatalmas volt a nézettsége pedig rengeteg egyházzal, hittel, Bibliával és Istennel kapcsolatos dolog felmerült benne. "Minden egyes epizód egy erkölcsi tanulsággal vagy vitatható témával foglalkozik, amelyben a család közvetlenül vagy közvetve érintett."

Mégis az emberek nézték, ez a legjobb példa arra, hogy az emberekhez a modern technológia által is el lehet juttatni az üzeneteket, csak érdekessé kell tenni.

2016. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
90%

"A menekültek segítését ne keverd ide mert ők muszlimok és a ő szokásaik teljesen ellentétesek a keresztény európai értékekkel pl kölni erőszak és ők gyűlölik a keresztényeket."


Szeresd felebarátodat úgy, mint saját magadat.

Ha megütik az egyik orcádat, fordítsd oda a másikat is.


Rémlik valami?

2016. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
#14-es szerintem hagyjad, a leírtakból arra következtetek, hogy a kérdező egy Érett középkori állapotnak örülne.
2016. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

"Szeresd felebarátodat úgy, mint saját magadat.

Ha megütik az egyik orcádat, fordítsd oda a másikat is.


Rémlik valami?"


Te most olyan dolgokat mosol össze amelyeknek semmi közük nincs egymáshoz.


Ne hasonlítsd a mai migránshelyzethez, mert egyáltalán nem arra vonatkozik.

Nem én gondolom ezt egyedül így, ebben biztos lehetsz.

2016. jan. 22. 20:53
 17/46 anonim ***** válasza:
Ennyi a reakció, minden más érvünkkel egyet értesz, ami nem a migrációhoz kapcsolódik?
2016. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
63%

"Ha a keresztény vallás központi szerepet kapna, akkor nem lennének ennyire anyagelvűek az emberek?"


Mivel a keresztény szó jelentése Krisztus-követő, ezért a válasz egyértelmű igen.


"Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni." (Máté 19, 24)

2016. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajom nincs azzal, ha te egy csomo dolgot erkolcstelennek tartasz, es nem csinalod. Hajra, a te eleted.


Ahhoz viszont semmi kozod hogy en hogyan elem az eletem. Milyen alapon kepzeled magad nalam felsobbrendunek, hogy te akarod megszabni nekem hogy en mit es hogyan csinaljak?


Nem vagy te egy kicsit (nagyon) bekepzelt?

2016. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

"Ahhoz viszont semmi kozod hogy en hogyan elem az eletem. Milyen alapon kepzeled magad nalam felsobbrendunek, hogy te akarod megszabni nekem hogy en mit es hogyan csinaljak?"


Az állam dolga lenne többek között megszabni az erkölccsel kapcsolatban, hogy mit szabad és mit nem.


Ezzel csak nektek akarok jót mert higyjétek el ha a züllött, hedonista életet választjátok az hosszú időn után nektek lessz rossz.

Olyan rendszer amelynek az az alapja, hogy "mindenki azt csinál amit akar" anarchiának nevezik.


Mert akár lehet erkölcstelen viselkedés is amit művel sok ember.


Érdekes, hogy a régi korban zsigerből tudták az emberek, hogy mi az erkölcsös viselkedés és csak egy kis % élt kicsapongó, feslett életet.


Ma már azt közösíti ki a társadalom aki nem a hedonista-nihilista életmódot válastja ha nem konzervatív életet él.


Azzal, hogy az állami és egyházi vezetők megmondják, hogyan élj azzal nem rosszat akarnak neked ha nem azt, hogy becsületes, jóravaló, erkölcsös ember legyél.

2016. jan. 23. 08:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!