Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a keresztény vallás központ...

Ha a keresztény vallás központi szerepet kapna, akkor nem lennének ennyire anyagelvűek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti, hogy vagytok vele de én azt látom, hogy az emberek a mai világban teljesen eltávolodtak a szellemi, erkölcsi értékektől és az anyagi javak, élvezetek hajszolása a fontos számukra.

Főleg a fiatalok körében vált népszerűve az erkölcstelenség amit a média közvetít.


Nem fogom most felsorolni mire gondolok szerintem tudjátok.


A kereszténység a középkorban igen nagy szerept kapott kb olyan szintre kellene visszahozni most is, hogy az emberek a hagyományos értékek szerint éljék életüket ne individualista közbontránkozó módon.

Persze ehhez kellene egy normális egyház is(ami régebben volt) és az államnak és egyháznak szorosan össze kell fonódnia.


Ha a kereszténység ilyen nagy szerepet kapna, mindenki számára kötelező lenne a vallás akkor erkölcsösebbek lennének az emberek?



2016. jan. 22. 15:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Szuper lenne ha olyan lenne mint a sotet kozepkorban :)


Tomegeg vegtelensegig elnyomva, egy szuk elitnek minden szabad.


Akkor kezdett el fejlodni a vilag, amikor vegre kidobtak az egyhazat a hatalom kozelebol.

2016. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Szuper lenne ha olyan lenne mint a sotet kozepkorban :)

Mi van 29-es, fáj az igazság? :P



"Tomegeg vegtelensegig elnyomva, egy szuk elitnek minden szabad."

Üdvözlet a liberális demokráciában!


"Akkor kezdett el fejlodni a vilag, amikor vegre kidobtak

az egyhazat a hatalom kozelebol."


Tényleg? Akkor hogyan került a Hitgyüli a hatalom közelébe, vagy a MAZSIHISZ vezetője hogyan lett tárcanélküli miniszter a Horn-kormányban.

2016. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
"Tényleg? Akkor hogyan került a Hitgyüli a hatalom közelébe, vagy a MAZSIHISZ vezetője hogyan lett tárcanélküli miniszter a Horn-kormányban" Remélem rájöttél, hogy mi nem a XX. századról beszéltünk, hanem a középkorról majd az azt követő időszakról egészen a XVIII. századig
2016. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Egy szoci kormanyban sem volt annyira befolyasa valamilyen egyhaznak, mint most a Fidesznel.


A vasarnapi zarvatartasos baromsagot peldaul nekik koszonheti az orszag,

2016. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ti, hogy vagytok vele de én azt látom, hogy az emberek a mai világban teljesen eltávolodtak a szellemi, erkölcsi értékektől és az anyagi javak, élvezetek hajszolása a fontos számukra. "


Először is:


Szellemi-erkölcsi értékekről annyit ,hogy a hit nem olyan dolog amit erőltetni lehet.

Ami nem megy azt ne erőltesd.


Másodszor:


Anyagi javak hajszolása egy nem helyes dolog.


Élvezetek,élvezetek........Az élet mégis miről szól?

Arról ,hogy 30 évig hozzá sem nyúlsz a hernyóhoz -csak ha meg kell könnyeztetni- ,de az asszony sem nyúl hozzá ,max. ha benne van?


"Ha a kereszténység ilyen nagy szerepet kapna, mindenki számára kötelező lenne a vallás akkor erkölcsösebbek lennének az emberek?"


Nem ,SŐT gonoszabbak és felszínesebbek.

2016. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

"Nem ,SŐT gonoszabbak és felszínesebbek."


Tényleg?

Szent Istvánnak bejött.

2016. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

36-nak


Aha ,valóban.


Az emberek kívül próbáltak minél inkább vallásos templomba járó kereszténynek tűnni ,de közbe olyan dolgokat csináltak amit egy "jó keresztény" embernek "tilos" (mármint ők tiltják).

2016. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

A kereszténység felvétele után "gonosszá vált" a magyarság?

Ezt ugye te sem gondolod komolyan.

2016. jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

38-as


Én nem arról írtam ,hogy a kereszténység miatt és arról ,hogy konkrétan csak a magyarság.


Én arról írtam ,hogy csomó ember volt aki valójában nem hitt a kereszténységbe ,de magát mégis annak adta és olyan dolgokat tett amit elvileg "jó keresztény" embernek "tilos" lenne -mint írtam-.

2016. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

"csomó ember"


Ez volt a törpe kisebbség.

2016. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!