Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a keresztény vallás központ...

Ha a keresztény vallás központi szerepet kapna, akkor nem lennének ennyire anyagelvűek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti, hogy vagytok vele de én azt látom, hogy az emberek a mai világban teljesen eltávolodtak a szellemi, erkölcsi értékektől és az anyagi javak, élvezetek hajszolása a fontos számukra.

Főleg a fiatalok körében vált népszerűve az erkölcstelenség amit a média közvetít.


Nem fogom most felsorolni mire gondolok szerintem tudjátok.


A kereszténység a középkorban igen nagy szerept kapott kb olyan szintre kellene visszahozni most is, hogy az emberek a hagyományos értékek szerint éljék életüket ne individualista közbontránkozó módon.

Persze ehhez kellene egy normális egyház is(ami régebben volt) és az államnak és egyháznak szorosan össze kell fonódnia.


Ha a kereszténység ilyen nagy szerepet kapna, mindenki számára kötelező lenne a vallás akkor erkölcsösebbek lennének az emberek?



2016. jan. 22. 15:56
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Agyfasz baj .Magyarán ha mindenki keresztény lenne újból jönne a rabszolgaság az engedelmes birkák tömege .A gazdag meg gazdagabb lenne a tömegnek meg ott lenne Jézus fasz@ ,Komolyan ezt akarod?Vannak ezen az oldalon meg normálisan gondolkozó zemberek? Vissza a setet középkorba ?
2016. febr. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Nézd meg a vaikán gazdagságát, a templomokat, a vatikáni bank munkáját. Mitől lenne jobb a világ?
2016. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Kérdező, vagy még?
2016. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Jelenleg egy olyan világ van kiépülőben, amely a pénzt teszi a hatalom fundamentumává. Így erre a világra minden veszélyt jelent, ami nem a pénzben fejezi ki az értékeket.

Ezért kell a kereszténységnek is elpusztulnia, ezért programozták már át az emberek fejét, a pénzhatalom uralma alatt álló média segítségével, ahogy láthattad a hozzászólásokból is, a kereszténység elutasítására.

Igen, a kereszténység szellemi, és a testi, anyagi világ közötti mértékre tanít.

Ha van olyan érték, ami pénzben nem kifejezhető, akkor az a személy a pénzhatalom részére lázadó, megközelíthetetlen. Olyan világ kialakulásán dolgoznak, amelyben pénzért minden és mindenki megvehető, ezért elsősorban a kereszténységet, aztán minden vallást, transzcendenciát el kell tüntetni, hogy megmaradjanak a puszta anyagi javak az értékek kifejezésére.

2016. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Kérdező, és arról sem hallottál, hogy nem az ember dolga az ítélkezés, hanem Istené? Vagy valamilyen oknál fogva, úgy mint az elesettek segítése, ez sem érvényes a te helyzetedre?
2016. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

"Vagy valamilyen oknál fogva, úgy mint az elesettek segítése, ez sem érvényes a te helyzetedre?"


Hol elleneztem én az elesettek segítését?

2016. febr. 14. 14:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!