Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami a balatoni nyaralóknál,...

Ami a balatoni nyaralóknál, facebookos eladásoknál, és egyéb ilyen helyeken egyértelmű volt a legtöbb ember számára, az az Über esetében miért nem az?

Figyelt kérdés

Anno, amikor a szállodák problémáztak a bejelentetlenül, adózatlanul, üzletszerűen kiadott balatoni nyaralók, házak miatt, illetve amikor megjelentek a bejelentetlenül termékeket forgalmazók facebookon, vagy egyéb ilyen helyeken, akkor a legtöbben felháborodtak, hogy "adócsalás" "tisztességtelen"... stb.


És ezeket a személyeket/szolgáltatásokat a NAV is nagy "lelkesedéssel" figyeli, kapja el őket.

Anno(meg más hasonló esetekben most is) a "magyar mentalitás" "bezzeg nyugaton" szófordulatok is gyakran előfordultak a médiában , illetve fórumokon.


A Taxisok vs über esetében ez miért nem egyértelmű?

Elég a "sharing" szó és egy app, attól egyből "harc a modernizáció" ellen lesz, ha a taxisoknak gondjuk van?



2016. jan. 22. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek élvezik, hogy végre valami olcsó és jobb szolgáltatást kapnak. Amúgy szerintem még mindig képmutatás addig adócsalóként másokra mutogatni, amíg a saját szakmájuk se csillog a becsületességtől.
2016. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Ennyi erőből senki nem problémázhat, mert senkinek sem "tiszta a szakmája"

2016. jan. 22. 18:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És ki más problémázik még ilyennel?
2016. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na de milyen alapon nyilatkozol te a "legtöbb ember" nevében?

Honnan veszed, hogy a "legtöbb ember" azt gondolja, amit te állítasz róluk?


Nem mindig a leghangosabbak vannak a legtöbben...


Egyébként azért azon is gondolkodj el, hogy azokban az esetekben miért nem tüntettek pld. a balatoni szállodások!

2016. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Probléma megoldva.

2016. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3


Senki másnál nem is tűrtél el eddig, hogy adózatlanul tevékenykedik, mostanában egészen "szélsőséges" szintig ment ezzel a NAV.


#4


"Na de milyen alapon nyilatkozol te a "legtöbb ember" nevében?

Honnan veszed, hogy a "legtöbb ember" azt gondolja, amit te állítasz róluk? "


Leírtam, hogy mire alapoztam, nyilván nem tudok 100%-os közvélemény kutatást, egyébként több weboldalra, Tv-re és rádió is igaz.


"Egyébként azért azon is gondolkodj el, hogy azokban az esetekben miért nem tüntettek pld. a balatoni szállodások!

"


Mivel nem engedte a NAV, és rá is szállt a bejelentetlenül tevékenykedőkre, de ezt is leírtam.


#5


De már nincs is sztrájk, és ez volt a taxisok legfőbb követelése.

Egyébként ezt bőven korábban is megtehették volna(mai az állásfoglalás) az über nem tegnapi találmány, ráadásul a legtöbb országban volt hasonló probléma

2016. jan. 22. 19:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként ezt bőven korábban is megtehették volna(mai az állásfoglalás) az über nem tegnapi találmány, ráadásul a legtöbb országban volt hasonló probléma"

Erről már sokkal korábban olvastam, csak senki sem tudta, hogy most az Uberesekre ez érvényes-e vagy sem. Most már biztos, hogy érvényes és így kell.

2016. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


"Erről már sokkal korábban olvastam, csak senki sem tudta, hogy most az Uberesekre ez érvényes-e vagy sem."


Adó esetében a "valaki valahol" írta nem nagyon minősül "adózásra hatással lévőnek".


Ez után már csak az lesz érdekes, hogy hogyan ellenőrzik. Beépített emberek? Nav-os utasok?

2016. jan. 22. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez után már csak az lesz érdekes, hogy hogyan ellenőrzik. Beépített emberek? Nav-os utasok?"

Szerintem keress a régebbi hírek között, mert erre már volt példa akkor merült fel, hogyan lehetne szabályossá tenni és ott merült fel ez a lehetőség.

2016. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül már tavaly nyáron voltak tárgyalások az Uber vezetői és a kormány között, csak nem tudni, hogy mi történt akkor.
2016. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!