Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a tanárok...

Mit gondoltok a tanárok hőbörgéséről?

Figyelt kérdés

Ha fizetés emelést szeretnének, azt megérteném, ki nem érzi magát alul fizetettnek itthon?

Ha azért tüntetnének, hogy szabad kezet kapjanak újra az oktatási módszerben, azt is megérteném!

De mi az, hogy zavarja őket a kötött munkaidő? A dolgozó emberek 99% a kötött munkaidőben dolgozik, meg eddig azzal érveltek mindig, hogy nekik otthon fel kell készülniük az órákra, meg röpdolgozatot, témazárót kell javítaniuk.. most ezt megtehetik munka időben a tanáriban! Vagy ilyenkor már hirtelen nem is kell órára készülni? El tudom képzelni amúgy, Hogy egy átlag gimis tanárnak mennyit kell órára készülnie, amikor 25éve minden évben leadja ugyanazt:d

Meg ti javítottatok már pl gimis matek dolgozatot? Én Még csak egyetemista vagyok, de már nekem olyan primitív, Hogy 10 perc egy dolgozat javítása.. 25fős osztályban ~4óra, évente 2x.. -.- csoda hogy bele nem szakadnak!

Meg a gimisek túl vannak terhelve.. újonnan ez a gond! Hát amikor én gimis voltam, akkor se volt kevesebb órám, kevesebb házim, kevesebb tanulnivaló, és én is úgy éreztem hogy túl vagyok terhelve, de a kutyát se érdekelte! Majd jött az egyetem, így utólag visszasírom a gimis éveket, nyári munkákon látom, hogy ráadásul még az egyetemi élet is habostorta a munkahelyi szivatáshoz képest.. aki már gimiben meg akar szakadni, azzal mi lesz a "nagybetűs életben"?


2016. febr. 9. 07:29
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
2%

"itt. Csak ott bukik a gondolatmenet, hogy az óraszámok előbb nőttek a tanároknál, mint a diákoknál. Ennek oka, hogy nagyjából néhány tárgyra leszűkíthető, hol van a felesleg: ha a heti öt testnevelésből levesznek kettőt-hármat, hol lesz egy angoltanárnak kevesebb órája? Kirúgják az egyik feleslegessé vált testnevelőtanárt, és kész."



:D

Ja, értem.

Tehát ha a diákoknak csökkentik, akkor nem rúgják ki.

Előtte hogy volt?

Gondolom a növelés előtt is volt valami ;)

2016. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
97%

"Tehát ha a diákoknak csökkentik, akkor nem rúgják ki.


- Éppen azt az esetet írtam le, hogy kirúgják valószínűleg. Gyakran előfordul egy iskolában egyébként is, hogy feleslegessé válnak tanárok.


"Előtte hogy volt?

Gondolom a növelés előtt is volt valami ;)"


- Akkor pl. kevesebb testnevelő tanár is elég volt egy iskolában. Most hirtelen kapkodni kellett utánuk: az a végzettség, amellyel az egyik pillanatban alig lehetett elhelyezkedni, hirtelen hiányszakma lett.

Egyébként kevesebb szmájli, és kicsit világosabb fogalmazás célratörőbb.

"

2016. febr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
3%

Már bocs, de ahogy elnézem a környezetem, tényleg hőbörgés.

Eddig el voltak kapatva a tanárok, mert napi 4 óra munkával lazán elvoltak, munkaidőben a városban csavarogtak, nem egyet ismerek, aki hazament megfőzni, bent kártyáztak stb.

Aztán most ennek vége, dolgozni kell, ami nem tetszik nekik.

Ezzel nyilván nem állhatnak ki, tehát kitalálták, hogy őket mennyire érdekli a diákok sorsa meg holmi etikai kódex(nem tudom mi a baj azzal, hogy előírják, hogy egy olyan ember, aki gyerekekkel foglalkozik, viselkedjen).

Szal most már mindenbe belekötnek, amibe csak tudnak.

2016. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
96%

#13: Egy tanar azert ne valjon el, mert...?

Egy tanar azert kerjen segitseget ha dohanyzik munkaidon kivul, mert...?


Erdekelnek a valaszaid.

2016. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

1. A tanárok nem hőbörögnek. Követelnek valamit. Szerintem túl keveset. Túl kevesen követelik. Túl későn követelik. Nem követelni kell, hanem megváltoztatni a rendszert.

2. Legfőképp azt gondolom, hogy ránéztél valamire, amiből semmit sem értesz, nincs is ilyen igényed, de vaskos véleményed annál inkább. A tanároknak éppen az ilyen dolgok miatt kell követelniük sokkal határozottabban.

2016. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
0%

Engem meg nem érdekel a hülyeséged.

Sehol nincs leírva meg betartatva, hogy a tanár nem válhat el meg a többi marhaság.

Ez csak az előbb, általam leírt kötekedés, nagyítás.

2016. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
#13 te tévesen fogalmaztál. Ismertél embereket, akik magukat tanárnak mondták. Talán volt némi fogalmad, mit tettek konkrétan. Viszont elmondásodból ítélve egészen biztosan halvány fogalmad sincs a tanár feladatairól, munkamódszereiről és a cselekvési lehetőségeiről. Sőt, még azt is vélelmezem, általában a szellemi munkáról is elég erős tévképzeteid vannak.
2016. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
0%

Jó, további kellemes személyeskedést, ha már érvek nincsenek.

Ne csodálkozzunk hát, ha hőbörgésről beszél a kérdező....

2016. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

A Czunyiné leváltásával a Fidesz gyakorlatilag elismerte, hogy a tanároknak igaza van.

Ennyi.

2016. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg leginkább az érdekel, hogy miért csak ők hőbörögnek, amikor az ország 90%-ának hőbörögnie kéne.
2016. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!