Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a tanárok...

Mit gondoltok a tanárok hőbörgéséről?

Figyelt kérdés

Ha fizetés emelést szeretnének, azt megérteném, ki nem érzi magát alul fizetettnek itthon?

Ha azért tüntetnének, hogy szabad kezet kapjanak újra az oktatási módszerben, azt is megérteném!

De mi az, hogy zavarja őket a kötött munkaidő? A dolgozó emberek 99% a kötött munkaidőben dolgozik, meg eddig azzal érveltek mindig, hogy nekik otthon fel kell készülniük az órákra, meg röpdolgozatot, témazárót kell javítaniuk.. most ezt megtehetik munka időben a tanáriban! Vagy ilyenkor már hirtelen nem is kell órára készülni? El tudom képzelni amúgy, Hogy egy átlag gimis tanárnak mennyit kell órára készülnie, amikor 25éve minden évben leadja ugyanazt:d

Meg ti javítottatok már pl gimis matek dolgozatot? Én Még csak egyetemista vagyok, de már nekem olyan primitív, Hogy 10 perc egy dolgozat javítása.. 25fős osztályban ~4óra, évente 2x.. -.- csoda hogy bele nem szakadnak!

Meg a gimisek túl vannak terhelve.. újonnan ez a gond! Hát amikor én gimis voltam, akkor se volt kevesebb órám, kevesebb házim, kevesebb tanulnivaló, és én is úgy éreztem hogy túl vagyok terhelve, de a kutyát se érdekelte! Majd jött az egyetem, így utólag visszasírom a gimis éveket, nyári munkákon látom, hogy ráadásul még az egyetemi élet is habostorta a munkahelyi szivatáshoz képest.. aki már gimiben meg akar szakadni, azzal mi lesz a "nagybetűs életben"?


2016. febr. 9. 07:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, gőzöd sincs az egész témáról.


A tanárok munkaidőn túl is dolgoznak. Felkészülni a következő napra, dolgozatok javítása, de adott esetben szülői értekezletet vagy fogadóórát is kell tartaniuk. Nem beszélve a továbbképzésekről, amit a saját zsebükből kell fizetni.


"Meg a gimisek túl vannak terhelve.. újonnan ez a gond! Hát amikor én gimis voltam, akkor se volt kevesebb órám, kevesebb házim, kevesebb tanulnivaló, és én is úgy éreztem hogy túl vagyok terhelve, de a kutyát se érdekelte! Majd jött az egyetem, így utólag visszasírom a gimis éveket, nyári munkákon látom, hogy ráadásul még az egyetemi élet is habostorta a munkahelyi szivatáshoz képest.. aki már gimiben meg akar szakadni, azzal mi lesz a "nagybetűs életben"?"


Ez annyira elcsépelt hozzáállás. Annyi felesleges dolgot tanítanak az iskolákban, hogy érettségi után nagy részükre rengetegen nem fognak emlékezni. Lefogadom, hogy te sem emlékszel minden tananyagra a gimiből.

Már más időket élünk, a világ változik, de ezzel a poroszos rendszerrel nem tudjuk felvenni a versenyt.

A nyelvtanulásra nagyobb hangsúlyt kéne fektetni.

Ma a tanulás nem feltétlenül csak abból áll, hogy könyvből megtanulom amit kell, hanem internetet is használjuk ehhez.

Abban egyetértek, hogy valóban túl voltunk gimiben terhelve mi is (2005-2010) és akkor senkit sem érdekelt, hogy mi van velünk.

Egyetértek most is a pedagógusokkal, de elsők voltak akik a Fidesznek a lelküket eladták kritika nélkül. Szerencsére már kezdenek felébredni, de már rég meg kellett volna tenniük, pl. mikor a felsőoktatási keretszámokat átalakították.

A tanárok amúgy nem hőbörögnek, hanem jogosan követelnek.

2016. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

"Ez annyira elcsépelt hozzáállás. Annyi felesleges dolgot tanítanak az iskolákban, hogy érettségi után nagy részükre rengetegen nem fognak emlékezni. Lefogadom, hogy te sem emlékszel minden tananyagra a gimiből."


Az nem számít! A lényeg, hogy legyen rossz nekik! Hadd szenvedjenek! Magyarország akkor jó, ha minél több ember minél jobban szenved!

2016. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom viccnek szántad, amit írtál.


Ha nem akkor pont emiatt a "dögöljön meg a szomszéd tehene" hozzállás miatt nem változik itthon semmi.

2016. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Jah hirtelen minden tanár milyen lelkes lett, minden tanár 6dolgozatot írat félévente, mindenki osztályfőnök, mindenki csomót készül óráról órára.. nagyon életszerű, és így hoztál ki heti 41 órát.. beszarás!

Nem tudom mitől lett hirtelen minden tanár ilyen szent, nekem a tanáraimnak a 90% a mindenféle felkészülés nélkül leadta a táblánál az órát, igen nagy baj van azzal a tanárral, akinek évről évre minden óra előtt meg kell tanulnia az anyagot amit lead.. a tanáraim fele inkább sszóban feleltetett, hogy ne kelljen javítani, két tárgyunk is volt, ahol a témazáró tesztes volt a,b,c,d meglldással és megoldó kulccsal 2 óra alatt kijavított egy osztálynyi dolgozatot.. a tanárok fele dohányos volt, rendszeresen 5 perc késéssel jöttek Meg és 2-3 perccel hamarabb befejezték az órát! Ofőnk osztálypénzből jött velünk görög országba osztály kirándulni, hozta a lányait meg a férjét is.. a tesi tanárunk zugivó volt, néha csak kihozta a labdát és leszarta mit csinálunk, verte a frkát a tanáriban! Matek tanárunk óránként 3-4 ezer ftért korrepetált feketén 3-4 fős csoportokat..

Ofő órán elmenettünk a tanár ügyeit intézni, még mi is örültünk, mert cigizhettünk óra helyett a parkban..


Ez egy full átlag gimi volt!

Lehet azóta minden tanár szent lett, de a felvetéseitek fele nagyon élet idegen..

2016. febr. 9. 11:11
 25/42 anonim ***** válasza:
2016. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

És félre értés ne essék, támogatom az ötletet, hogy jobban kéne keresniük, azt is hogy jobb környezetben kéne oktatniuk, azt is témogatom, hogy eldönthessék mibőlöés milyen módszerrel oktassanak!

De hagyjuk már ezt a fú, majd beleszakad a munkába szintű hülyeséget! Egyetlen másik munkakör sem létezik, ahol munkaidőben végezteted másokkal a magánügyeidet, ahol óránként 20 perc szünetet ki tudsz kényszeríteni, vagy ahol a főnököd nem szarja le, ha azért rinyálsz mert fix munkaidőd van, sőt legtöbb helyen néha elő is fordul, hogy fizetés nélkül pár órát túlórázni kell! Ennyi erővel az egész világ tüntethetne, 10 jóléti állam kivételével mindenhol..-.-

2016. febr. 9. 11:23
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

"nekem a tanáraimnak a 90% a mindenféle felkészülés nélkül leadta a táblánál az órát"


Te azt honnan tudod, hogy o pontosan mennyit keszult az orajara?

Vagy te ott voltal vele gondolom 0-24 oran kereszterul es pontosan tudod mit csinalt.

2016. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Ja, te meg kérdező, hirtelen oktatási szakértővé lettél, mert láttál valamit a saját példádon keresztül... Már bocsi, de a hülyéknek az az ismérve, hogy fogalmuk sincs egy adott témáról, de azért megvan a saját vaskos véleményük, és semmilyen józan érv nem hat rájuk. Itt már leírtak neked egy csomó dolgot, de te ennek ellenére a saját baromságodat hangoztatod. Gratulálok.


És egyébként nem is arról van itt szó, hogy X iskolában X tanár dohányzik a szünetben, hanem itt egy rendszerszintű problémáról van szó, az egész oktatási rendszerről. De szerintem ezt hiába magyarázom neked, úgysem érted meg, hogy a tanároknak abból lett elegük, hogy az egész rendszer úgy rossz, ahogy, mert elavult, működésképtelen, veszteséges, gazdaságtalan. A tanárokat le akarják minősíteni egyszerű hivatalnokokká, aktatologató csinovnyikokká, miközben a pedagógia egy értelmiségi foglalkozás, ahol fontos a szellemi autonómia. Lehet, hogy te a saját iskoládban nem ezt láttad, ami azt jelenti, hogy az is rossz volt, és pont ezért kéne neked is belátni, hogy van min változtatni.


Most nem akarok minden dilettáns marhaságodra reagálni, csak a dolgozatjavításra... Dolgozatot nem olyan egyszerű ám javítani, hogy ha jó egy megoldás, pipa, ha rossz, akkor aláhúzás. Értékelni kell azt is, hogy ki hogyan jutott el az eredményig, miközben objektívnek kell maradni. Mondjuk a matek példád az pont rossz szerintem, de egy magyar vagy töri dolgozatot (főleg esszéket) sokkal nehezebb, időigényesebb és bonyultabb javítani. Egy magyar fogalmazás kijavítása minimum fél óra. És ha egy osztályban vannak 35-en, akkor az már elég sok idő, csak neked fogalmad sincs erről.


Mert az is vicces azért, hogy úgy mondasz véleményt, mintha beleláttál volna a tanáraid mindennapjaiba, holott csak egy taknyos kis hülye voltál. Elkísérted őket haza, és láttad, hogy otthon mit csinálnak, vagy hogy vagy most ilyen okos? :D


Na mindegy, itt egy kis olvasnivaló:


[link]

2016. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

"Már bocsi, de a hülyéknek az az ismérve, hogy fogalmuk sincs egy adott témáról, de azért megvan a saját vaskos véleményük, és semmilyen józan érv nem hat rájuk."


Az a baj, hogy ilyenekből nem kettő van az országban...

2016. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyeneket sohasem tapasztaltam, nekem a tanárjaim lyukas órában cigiztek vagy szünetben. Órákon nem foglalkoztak magándolgokkal. Tesin persze mi is csak kikaptuk a labdát, de inkább fociztunk vagy kidobóztunk, mint futottuk a suli köröket vagy kislabdát dobáltunk. A főbb tárgyak(matek, töri, magyar) dolgozatai mindig kifejtősek voltak. Osztálykirándulásra pedig mindig csak plusz egy kísérőtanár jött velünk.

Azért, mert neked rossz tapasztalataid voltak, még nem kell általánosítani.

2016. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!