Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal elmerné törölni a...

A baloldal elmerné törölni a családi adókedvezményt, ha újra nyerne?

Figyelt kérdés

A családi adókedvezmény szerintem nagyon igazságtalan,mert azokat támogatja legjobban,akik amúgy is jól élnek,és náluk az adó mértéke nem befolyásolja,hogy hány gyereket vállalnak.


Másrészt igazságtalan 2 azonos pozíciót betöltő ember között.Az egyik azért keres kevesebbet,mert nincs gyereke.


A családi pótlék igazságosabb,mert nem veszi figyelembe a vagyoni helyzetet.


Másrészt ugyanúgy,mint az egykulcsos adónál,itt is rengeteg esik ki az államkasszából,amit valahonnan,új adók formájában pótolni kell.


2016. febr. 22. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
23%

A családi adókedvezmény igenis igazságos.

Megérdemlik a magasabb fizetést.Azért is, mert jobban hozzájárulnak a társadalomhoz, mint a hedonista szinglik.



Sőt, jobb, mint a családi pótlék, mivel az jár olyanoknak is, akik putrikba szülnek 8 gyereket, a csp-t meg cigire, szeszre költik.

2016. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:

Hedonista szinglik?


Ja,mert az a családos,aki 3 autót tart fent,az nem hedonista és környezetszennyező?


Tudod ezek a gazdag családok nem lemondanak,hanem több embernek biztosítják ugyanazt a luxust.


És többet is veszik igénybe pl az egészségügyet,többet használnak mindent.Szóval,hogy mi hasznos társadalmilag abba ne menjünk bele,nem is ez a lényeg.


Az,hogy mire költöm a pénzemet,ne mondja már meg senki.

De ha én is ugyanazt az iskolát végeztem el,mint a sokgyerekes,akkor nekem ne járjon már kevesebb fizu,azért,mert ő családi nyaralásokra költi a pénzét,én meg másra.


A családos is ugyanolyan hedonista.Csak neki a gyerek jelenti az örömet.Nem kellene őket áldozatnak beállítani,mert senki nem kényszerítette őket a gyerekvállalásra.

2016. febr. 22. 14:42
 3/65 A kérdező kommentje:

"Sőt, jobb, mint a családi pótlék, mivel az jár olyanoknak is, akik putrikba szülnek 8 gyereket"


Ezzel a gyereket büntetik,nem a szülőt,ha megvonják a támogatást.


Magyarország nem jóléti ország,hogy olyanokat is tovább támogassunk,akik nincsenek rászorulva.

2016. febr. 22. 14:45
 4/65 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezmény is a CSOK-hoz hasonlóan úgy lett kidolgozva, hogy leginkább a 3 és több gyerekes középosztálybeli családoknak kedvez. Próbálják ösztönözni, hogy a családok bevállalják a harmadik gyereket is az általános 1-2 gyerekes családmodell helyett. Szerintem az ország hanyatló demográfiai helyzetében ez támogatandó.


Az igaz, hogy olyanokat is támogatnak, akik igazából nem lennének rászorulva a családi adókedvezményre, enélkül is könnyen megengedhetnék maguknak a 3., 4. gyermek vállalását, jó hátterű felnevelését is. Itt lehet majd változás.

Egyébként a baloldal is megosztott a kérdésben.

2014 körül úgy emlékszem Bajnaiék, az Együtt kiálltak a családi adókedvezmény mellett, az MSZP is talán inkább megtartaná, a DK viszont egyértelműen ellenezte és azt mondták ők eltörölnék és inkább a családi pótlékot emelnék meg.

2016. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

"Az egyik azért keres kevesebbet,mert nincs gyereke."


Nem keres kevesebbet. A másik fizet kevesebb adót. A keresetük azonos.

2016. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

Mindenki a nettót figyeli,nem a bruttót.

Gondolom te sem.

2016. febr. 22. 15:36
 7/65 anonim ***** válasza:

Dehogy fogja letörölni a Családi Adókedvezményt!

Ez olyan hazugság!

A Fidesz csak bogarat beszél a füledbe, hogy elhidd ezt a hazugságot!

Az sem igaz egyébként, amit Kövér állított a salgótarjániak felé, ha baloldali polgármester lesz, akkor gyalog fog mindenki elmenni dolgozni!

Ez sem igaz!

Ez a szokásos baloldali lejárató hadjárata Orbánéknak.

2016. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
*baloldalt lejárató
2016. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
81%
Hüleséget írsz kérdező. Ahol én dolgozom kb 140 et lehet nettóban keresni ebből nem lehet jól élni ha van 3 gyereked és feleséged aki otthon van velük. Viszont kedvezményel hazavisz mondjuk 200-at. Gondolod ebből két három kocsit tart fenn? Szégyelhetnéd magad hogy sajnálod a gyerekektől a betevő falatot.
2016. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, a családi adókedvezmény egy nagyon jó és okos dolog.

Ha a gyermekvállalást adókedvezménnyel segítjük, az azt jelenti, hogy azokat a családokat ösztönözzük, ahol a szülők dolgoznak.

Ha csládi pótlékot meg ilyen marhaságokat osztogatunk, akkor meg az a réteg fog szaporodni, akinek nem kéne...

2016. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!