Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal elmerné törölni a...

A baloldal elmerné törölni a családi adókedvezményt, ha újra nyerne?

Figyelt kérdés

A családi adókedvezmény szerintem nagyon igazságtalan,mert azokat támogatja legjobban,akik amúgy is jól élnek,és náluk az adó mértéke nem befolyásolja,hogy hány gyereket vállalnak.


Másrészt igazságtalan 2 azonos pozíciót betöltő ember között.Az egyik azért keres kevesebbet,mert nincs gyereke.


A családi pótlék igazságosabb,mert nem veszi figyelembe a vagyoni helyzetet.


Másrészt ugyanúgy,mint az egykulcsos adónál,itt is rengeteg esik ki az államkasszából,amit valahonnan,új adók formájában pótolni kell.


2016. febr. 22. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nekem felsőfokú végzettségem van"


Kinek az adóforintjait fordította az állam rá?

2016. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
/Talán azt mondod,hogy csak azoknak kellene biztosítani a tanulási lehetőséget,akik támogatják a családi adókedvezményt,vagy fideszesek? / Ilyet senki nem mondott. Kezdesz egyre jobban összezavarodni kérdező. Inkább fejezd be lejáratod csak magad meg a Dk-s barátaidat is.
2016. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:

"Kinek az adóforintjait fordította az állam rá?"


Nem értem az összefüggést.

Arról,hogy valaki megszületik,nem tehet.

Az viszont,hogy gyereket vállalunk a saját felelősségünk,döntésünk,és kellene hozzá kellő önismeret!


Azt pedig,hogy az egyetemisták tanulhatnak az politikai beállítottságtól független,és minden adózó állampolgár béréből vonják!Attól is,aki családos,attól is,aki nem.


Még az,hogy valakiket adókedvezményben részesítünk az egy másik témakör.

Nem értem az összefüggést!

2016. febr. 23. 17:00
 34/65 A kérdező kommentje:

"/Talán azt mondod,hogy csak azoknak kellene biztosítani a tanulási lehetőséget,akik támogatják a családi adókedvezményt,vagy fideszesek? / Ilyet senki nem mondott. Kezdesz egyre jobban összezavarodni kérdező. Inkább fejezd be lejáratod csak magad meg a Dk-s barátaidat is.

"


De-de!

Te erre utaltál azzal,hogy én ezt felvetettem.

Burkoltan azt jelentetted ki,hogy aki nem úgy gondolkodik,mint mások,azoknak a tanuló pénze nem érte meg az államnak.


Mi köze az én munkám hasznosságának ahhoz,hogy hogyan gondolkodok egy bizonyos dologról?


Konkrétan te úgy,hogy nem is ismered az iskolai végzettségemet megítélted azt,hogy az államnak mennyi "haszna" lett belőlem.

2016. febr. 23. 17:03
 35/65 A kérdező kommentje:

"Inkább fejezd be lejáratod csak magad meg a Dk-s barátaidat is."


Ja,és még a politikai beállítottságomat is behatároltad.


Nem mondtam egy szóval sem,hogy DK-s vagyok.

2016. febr. 23. 17:09
 36/65 A kérdező kommentje:

Mellesleg ha csak a népesedési oldalát nézzük a dolognak,a családi adókedvezmény nem olyan hatékony ebben a kérdéskörben,mint mondjuk a megemelt családi pótlék.


Sok dolgozó ember,akinek alacsony a fizetése,azoknak az adókedvezmény nem lesz nagy segítség a gyerekvállalásban.


És akárhogy nézzük a szegényebb rétegekből van több.

Azzal,hogy a gazdagabb réteget támogatjuk gyerekvállalásra(akiknek mellesleg szükségük sincs rá),azzal a népesedési helyzet nem lesz megoldva,kezelve.


Tehát maga ez ,hogy "családi adókedvezmény" jól hangzik,de a gyakorlatban nem azok vannak támogatva,akik rászorulnak.

2016. febr. 23. 17:16
 37/65 anonim ***** válasza:
Te menthetetlen vagy . Másokat hibáztatsz mert te életképtelen vagy. Miért nem mész el dolgozni mint a legtöbb normális ember akkor nem járna az eszed hülyeségeken! Ne más pénzére fájjon a fogad. Azért mert te képtelen vagy valamire vinni az életben.
2016. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:

Más pénze?


Pont arról beszélek itt.


Más adóforintjaira való gyerekvállalásról.

2016. febr. 23. 18:56
 39/65 A kérdező kommentje:

Azt hiszed,hogy mindenki olyan buta,hogy egy ilyen egyszerű szöveggel,demagógiával bemagyarázhatsz mindent.


Terelés,ködösítés az megy.

Tényekről kellene beszélni,nem pedig félre.

2016. febr. 23. 18:58
 40/65 anonim ***** válasza:
Majd ha ráérek sajnállak és hullajtok érted egy könnycseppet.
2016. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!