Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal elmerné törölni a...

A baloldal elmerné törölni a családi adókedvezményt, ha újra nyerne?

Figyelt kérdés

A családi adókedvezmény szerintem nagyon igazságtalan,mert azokat támogatja legjobban,akik amúgy is jól élnek,és náluk az adó mértéke nem befolyásolja,hogy hány gyereket vállalnak.


Másrészt igazságtalan 2 azonos pozíciót betöltő ember között.Az egyik azért keres kevesebbet,mert nincs gyereke.


A családi pótlék igazságosabb,mert nem veszi figyelembe a vagyoni helyzetet.


Másrészt ugyanúgy,mint az egykulcsos adónál,itt is rengeteg esik ki az államkasszából,amit valahonnan,új adók formájában pótolni kell.


2016. febr. 22. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 acelsziv ***** válasza:
Szerintem ha neked volna 3 gyereked és úgy törölnék el a csak -ot ugyanígy visítanál.
2016. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 A kérdező kommentje:

"Nem. Az én gyerekem is tanul, és dolgozik mellette, önellátó, mert mi, a szülei nem vagyunk gazdagok. De az kétségtelen, hogy az ő tanulmányait a most aktív keresők adójából támogatja az állam.

"


Még mindig nem értem hogy jön ide az egyetem,vagy a tanulmányi költségek.

A téma nem erről szól.


Hanem arról,hogy egyesek célzottan több adót fizetnek,mint mások.


Próbálod terelni a témát.


A tandíjat nem kell(eddig nem kellett legalábbis) visszafizetni senkinek.

Sem annak,akinek később lesz gyereke,sem annak,akinek nem.


Az,hogy te vállaltál gyereket,a te döntésed volt!

Ezzel az erővel mondhatná,hogy vállald a taníttatását is!

De nem mondom.Nem sajnálom az egyetemistákra költött pénzt,illetve az oktatásra költött pénzt!


Viszont mivel te családi adókedvezményben és egyéb támogatásokban részesülsz,így kevesebbet is adózol.


A megélhetési gyerekvállalást pedig máshogy szűrném ki.

3 gyerek utána nem adnék + támogatásokat.Megemelném a családi pótlékot,és eltörölném a családi adókedvezményt.

Így akik nincsenek rászorulva,nem vennének fel a gyerekek után több 10 ezer Ft-ot havonta.

2016. febr. 25. 15:51
 63/65 A kérdező kommentje:

"Szerintem ha neked volna 3 gyereked és úgy törölnék el a csak -ot ugyanígy visítanál"


Én soha nem vállalnék 3 gyereket.

Annyi gyereket kell vállalni,amennyit eltudsz tartani.


Ezért írtam,hogy rászorultság alapján egy szintig támogatnám a családokat.

A családi adókedvezmény viszont pont a tehetős családokat támogatja,és bocs,de a szegény egyedülállók kárára,a gazdag ne vállaljon még több gyereket.Vállaljon a saját pénzére!

2016. febr. 25. 15:54
 64/65 anonim ***** válasza:
Remélem jôvõre duplájára emelik a családi adókedvezményt
2016. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 acelsziv ***** válasza:
64: Emelik szépen. Tavaly volt 10k egy gyerekre. Idén kettőre 12,5/ gyerek és 2019 -ig ez felmegy 20/gyerekre. Szóval nagyon rendben van :)
2016. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!