Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal elmerné törölni a...

A baloldal elmerné törölni a családi adókedvezményt, ha újra nyerne?

Figyelt kérdés

A családi adókedvezmény szerintem nagyon igazságtalan,mert azokat támogatja legjobban,akik amúgy is jól élnek,és náluk az adó mértéke nem befolyásolja,hogy hány gyereket vállalnak.


Másrészt igazságtalan 2 azonos pozíciót betöltő ember között.Az egyik azért keres kevesebbet,mert nincs gyereke.


A családi pótlék igazságosabb,mert nem veszi figyelembe a vagyoni helyzetet.


Másrészt ugyanúgy,mint az egykulcsos adónál,itt is rengeteg esik ki az államkasszából,amit valahonnan,új adók formájában pótolni kell.


2016. febr. 22. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:

Ja,hogyne.

Majd ti megmagyarázzátok,hogy aki nem egykulcsos adópárti és családi adókedvezménypárti,az mind alacsony iskolai végzettségű.


Nem,barátom.

Nekem felsőfokú végzettségem van,és nekem azért kell többet adóznom,mert az ugyanolyan munkakörben dolgozó családos kevesebb adót fizet.

Ő is ugyanazt az iskolát végezte,én is.

Akkor nekem miért jár kevesebb fizetés?


Az az ő magánügye,hogy a fizetéséből hány gyereket vállal be,de nem az ÉN és MÁS adófizetők pénzéből vállaljon gyereket!

A nyugdíj meg marhára nem érdekel.Lehet meg sem élem.

A férfiak 2/3-a nem éli meg a 65 éves kort,ami a nyugdíjkorhatár.

De van egy ötletem.Amit tőlünk adó formájában elvesznek,nyugodtan ideadhatják,és félreteszem magamnak.

Te meg annyi gyereket vállalj,amennyit eltudsz tartani.

Ne családi pótlékra és adókedvezményre vállalj több gyereket!

2016. febr. 23. 14:45
 22/65 anonim ***** válasza:
A 19 es és 20-as rá világított a lényegre. Irigy vagy azokra akiknek esetleg kicsit jobban megy mert a te nyomorúságos életviteled minden bizonnyal csak szánalmas vergődés az átlag emberéhez képest. És félre értetted mikor a munkahelyemről beszéltem nem nekem van 3 gyerekem. Nekem még egy sincs mégsem sajnálok 1 forintot se azoktól akik kedvezményt kapnak. És még annyi hogy a legtöbb két három gyerekes családban már meg voltak a gyerekek mielőtt az adókedvezményt be vezették .Mielőtt még azzal vádaskodnál hogy csak azért vállalnak gyereket hogy több pénz legyen.
2016. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:

"A hozzászólásaid többsége is inkább a gazdagokat fikázta, mint az adókedvezményt. "


Mivel a családi adókedvezménynél a jövedelem is számít,így leginkább a gazdagok támogatja.

Mástól azért veszik el a pénzt,hogy egyesek drága holmikat vehessenek a gyerekeiknek.Nem rászorulókat,nem olyanokat,akiknek ételre nem telik.

Ez a vérlázító a családi adókedvezményben!


Csak nem tudom,ha majd a szinglik tömegesen hagyják el az országot,akkor kit fognak lehúzni ezek az emberek.

2016. febr. 23. 14:50
 24/65 acelsziv ***** válasza:
nem arra vállaltam, de innentől minden fizetéskor eszembe fogsz jutni és mosolyogni fogok, mert szerinted a te pénzedből nevelek gyereket.
2016. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:

Akárhogy magyarázod.

A családi adókedvezmény ugyanolyan segély.

A 8 gyerekes,aki felveszi a csp-t,a dolgozó réteg nyakára szüli,aki pedig az adókedvezmény miatt,azok pedig azok nyakára,akiknek nem jár adókedvezmény.


Én is szeretnék drága golfütőt,de a SAJÁT pénzemből spórolom meg,nem azt mondom,hogy nekem járjon adókedvezmény,hogy megtudjam magamnak venni a golfütőt.

2016. febr. 23. 14:57
 26/65 A kérdező kommentje:

"nem arra vállaltam, de innentől minden fizetéskor eszembe fogsz jutni és mosolyogni fogok, mert szerinted a te pénzedből nevelek gyereket."


Igen,ahogy mondod.

Másnak azért kevesebb a nettója,mint neked.

És ezért vezetnek be sok különadót is,mert kiesik rengeteg pénz az adókedvezményetek miatt.


Az egykulcsos adóval még részben egyet is tudok érteni elviekben(bár gazdaságilag káros hosszútávon),ugye aki tanult,az többet keressen.

De,ha én is tanultam,és a gyerekes is tanult.Neki miért jár több pénz?


Mivel gyerekes vagy,így adókedvezményt és családi pótlékot is kapsz!Tehát,igen,mások pénzén is neveled a gyerekeidet!

Lehet neked ezt nehéz beismerni,de a gyakorlatban ez történik.

Erről szól az újraelosztás.

2016. febr. 23. 15:01
 27/65 A kérdező kommentje:

És,akkor még ezek mellett akartak szingliadót bevezetni,amikor már a családi adókedvezmény is egy szingliadónak fogható fel.


Tudod,ha jóléti országban élnénk,még nem is sajnálnám.

Viszont egy jóléti országban sem pénzelik tovább a gazdagok gyerekeit.

2016. febr. 23. 15:03
 28/65 acelsziv ***** válasza:
Szerintem inkább az a pénz volt totális kidobás, mit a te tanulmányaid vittek el az államkasszából. Totál fölösleges kiadás volt.
2016. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
56%
Már leírtam de látom nem tudod felfogni legtöbb családnak már meg volt a két három gyerek nem a kedvezmény miatt vállalták. És az is hülyeség hogy csak a jó módúakat érinti. Ha szerinted 120-140 ezer a jó mód akkor nagy tévedésben vagy. De te meg se akarod ezeket hallani csak fújod ugyan azt a hülyeséget.
2016. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:

"Szerintem inkább az a pénz volt totális kidobás, mit a te tanulmányaid vittek el az államkasszából. Totál fölösleges kiadás volt.

"


Miért is?

Talán azt mondod,hogy csak azoknak kellene biztosítani a tanulási lehetőséget,akik támogatják a családi adókedvezményt,vagy fideszesek?


Azért ez már nonszensz.

2016. febr. 23. 15:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!