Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal elmerné törölni a...

A baloldal elmerné törölni a családi adókedvezményt, ha újra nyerne?

Figyelt kérdés

A családi adókedvezmény szerintem nagyon igazságtalan,mert azokat támogatja legjobban,akik amúgy is jól élnek,és náluk az adó mértéke nem befolyásolja,hogy hány gyereket vállalnak.


Másrészt igazságtalan 2 azonos pozíciót betöltő ember között.Az egyik azért keres kevesebbet,mert nincs gyereke.


A családi pótlék igazságosabb,mert nem veszi figyelembe a vagyoni helyzetet.


Másrészt ugyanúgy,mint az egykulcsos adónál,itt is rengeteg esik ki az államkasszából,amit valahonnan,új adók formájában pótolni kell.


2016. febr. 22. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 Andizsuzsi ***** válasza:

"Azt pedig,hogy az egyetemisták tanulhatnak az politikai beállítottságtól független"


Óriási tévedés. Nekem személy szerint semmi hasznom abból, hogy te egyetemre jártál. Mégsem te fizetted a tanulmányaidat, hanem pl. én.

2016. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

"Óriási tévedés. Nekem személy szerint semmi hasznom abból, hogy te egyetemre jártál. Mégsem te fizetted a tanulmányaidat, hanem pl. én.

"


Ja,igen tudom.

Csak a gazdagoknak van joga tanulni.

2016. febr. 23. 19:54
 43/65 A kérdező kommentje:

"Majd ha ráérek sajnállak és hullajtok érted egy könnycseppet."


Nem kell engem sajnálni.

Csak hülyének sem kell nézni.Mert nem most jötte a falvédőről.

Tipikusan a legbugyutább szöveget kezdted el felhozni érvként....

2016. febr. 23. 19:56
 44/65 anonim ***** válasza:
Ja hogy ha te ingyen tanulhatsz az én adómból az rendben van mert neked jár. Más meg nem érdemel semmit. Ami neked jár ingyen az oké a gyereket nevelõ meg a társadalmon pöffeszkedö söpredék. Rendben most már értük.
2016. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:

Látom te nem vágod a különbséget,ha a társadalom egészét adóztatjuk vagy célzottan egy csoportot!


Ugye amikor progresszív adózás volt,akkor tiltakoztatok,hogy ti miért adóztok annyit.

De ha valaki megjegyzi,hogy ti a gyerekeitek után adót akartok elkerülni,mert nektek az jár!


Majd akkor értek egyet a családi adókedvezménnyel,ha mellette progresszív adózás lesz!

Addig csak egy nagy lehúzás.Tipikusan,célzottan a társadalom ugyanazon tagjainak a támogatása!


Az egykulcsos adó és a családi adókedvezmény együttesen pedig egy nagy paradoxon.

A gazdagoktól nem lehet elvenni a pénzt,de akinek nincs gyereke,attól lehet.

Tanulni kellett volna,bugyuta demagóg szöveg.


Hát pont ez az.

Ha X(akinek nincs gyereke) az is ugyanúgy tanult,mint Y(akinek van gyereke).Az már Y magánügye,hogy hány gyereket vállal be az ugyanannyi fizetéséből,mint X.


Ez aztán az igazság.Elvenni másoktól.

2016. febr. 23. 20:38
 46/65 A kérdező kommentje:
Ezzel az erővel mondhatnád azt is,hogy nekem legyen drágább a kenyér a boltban,mert én szingli vagyok.
2016. febr. 23. 20:43
 47/65 A kérdező kommentje:

Ha neked pedig nem kielégítő a fizetésed X gyerek felneveléséhez,akkor "menjél te dógozni",ahogy a te logikáddal éljek,és keress többet.Ne másoktól akard elvenni!

Vagy vállalj annyi gyereket,amennyit eltudsz tartani.


Na,de itt nem is alapdolgokról van szó.

Hanem arról,hogy kapjon e iphone-t a 3.gyerek is.

2016. febr. 23. 20:45
 48/65 anonim ***** válasza:
Fizesd vissza az ingyen oktatást . Az én adómból tanultál.
2016. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

Nem.Nem a te pénzedből tanultam,hanem az összes adófizető állampolgár pénzéből.


Te viszont a szinglik többletadójából veszed meg a gyerekeidnek a luxus dolgokat.

2016. febr. 23. 20:58
 50/65 acelsziv ***** válasza:
Meg az enyémből. És fölöslegesen, mert ostoba maradtál.
2016. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!