Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy magyarnak milyen érzés...

Egy magyarnak milyen érzés hogy szegény országba született?

Figyelt kérdés

Nem tudunk összespórolni valamire való összeget, a Holland megveszi a 2-3 éves autót apróért, itthon meg 7 éves autóra is alig van pénze az emberek 70%-nak, építkezni ma totál lehetetlen, hisz arra is pénz kell.

Nyugaton, Tengerentúlon pedig ezek mind alapdolgok egy ember életében, Kanadában pl drágább javíttatni egy karambolos autót mint újat venni. és nem 3-4 milliós gépekről van szó hanem 8-12.


2016. márc. 13. 17:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%

"a vilag 80%-a rosszabbul el"


Ezt ki mondta neked? Az elmult 10-20 eveb azert megvaltoztak a dolgok. Abba a 80%ba beletartozna az usa is.

2016. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Csatlakozz a migránsokhoz, majd megtudod, hogy milyen jó itt élni !
2016. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
79%
Attól, hogy egy átlag magyar nem tudja megvenni a "8-12" milliós kocsit és a többi drága,nyugati luxus cikket, még nem lesz az ország szegény. A te logikád szerint Anglia egy csóró ország Svájchoz viszonyítja.
2016. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Ezen lista alapján nálunk 57 országban nagyobb az egy főre jutó GDP. (Noha ez nem tévedhetetlen mutatószám arra vonatkozóan, hogy hol éljek jobban-rosszabbul, de közelítésnek megfelelő.)


Ebben az 57 országban megközelítőleg 1 milliárd 358 millió ember lakik. A világ népessége 7 milliárd 300 millió fő. Ez alapján a világ lakosságának 18-19%-a él jobban nálunk és 81-82% rosszabbul.


Nem tudom te hogy látod, de szerintem ez inkább azt jelenti, hogy még mindig össze kéne tenned a két kezedet és napi 12 órát imádkoznod minden létező istenhez vagy akármihez azért, hogy ide születtél.

Az EU-n belül valóban a rangsor vége felé vagyunk, de az EU a világ "elitje" az életszínvonalat tekintve.

2016. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
45%

Bocsánat, itt van helyesen a link, csak régebbi válaszomat másoltam és elszúrtam.


[link]

2016. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%
Azért az a szegénység relatív dolog.Közel 7milliárd ember él a Földön és szerintem a többségükkel nem szívesen cserélnél.
2016. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Kanadában pl drágább javíttatni egy karambolos autót mint újat venni."


Na ez egy egeszen uj koncepcio. Vajon a Canadai biztosito cegeknel dolgozo kar-ertekelok tudnak errol ?

2016. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%

A Humán Fejlettségi Index egy összehasonlítási alapot képező mutató, amelyet az adott országban lévő születéskor várható élettartam, az emberek műveltsége, az oktatás, az életszínvonal és az életminőség alapján állítanak össze világviszonylatban összevetve a különböző országokat.

[link]


Tudom nagy divat manapság szarozni az országunkat, de nemzetközileg elfogadott jóléti index szerint 37. Ek vagyok a világban.. az amit sok ember mutogat hogy bezzeg hollandok bezzeg az usa, az egy iszonyú pici része a világnak, lényegében a nyugati jóléti államokon kívül mindenhol rosszabb az élet..

Lehet eltondolkozni milyen szörnyű dolgunk van valójában

2016. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Vicc hogy egyesek utolsó sötét-afrikai országokhoz hasonlítanak minket.
2016. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Attól hogy Ázsiában vagy Afrikában éheznek, mi még nem lettünk kisegítve.Hány ember él egyik napról a másikra, Európa közepén..
2016. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!