Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzeltétek már, milyen egy...

Elképzeltétek már, milyen egy másik ember helyében lenni a választások alatt?

Figyelt kérdés

Mindenki arra szavaz akitől a változást,egy jobb jövőt remél és mindenki úgy gondolja,hogy az ő választása az egyetlen megoldás sok problémára.Nem tudja megváltoztatni az emberek gondolatait,döntéseit,még ha tudja is,hogy az a legjobb mindenkinek amit ő érez,gondol.Érzik az emberek,hogy egyre kevesebb esélyünk lesz kitörni,ha még egyszer egy választást elb*szunk.Én 2006-ban nem tudtam elhinni,hogy az a szemét MSZP nyert,és aznap este nem is aludtam,tudtam,hogy kemény 4 évünk lesz.Valószínűleg az utolsó lehetőségeink egyike ez a választás,amikor változtathatunk.Bele gondoltatok mélyebben a másik ember választásába?Lehet,hogy azok a hülyék akik itt szidják a fejed,ha nem arra szavazol,akiket ők választanak,ők csak reményvesztetten kampányolnak azért,mert azt hiszik egyetlen megoldás van,az ő pártjuk.

Kemény lelki-terror a választás,nem igaz?

Hajrá Magyarország!


U.i:lehet,hogy túldramatizálom,de csak gondolkodjatok el:)


2010. ápr. 5. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
He?
2010. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ez mi ez amit itt összehordtál? Hány éves vagy?
2010. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Végig kellene mindenkinek gondolni az elmúlt 20 et.

Kiragadni belőle, hogy min is csúsztunk el.

Megérteni a folyamatokat, az érdekek meg illetve nem meg valósulását. Hogy valójában milyen érdekek feszülnek, a politikában és a gazdaságban. Aztán meg kell nézni hogy ki ad válaszokat, megoldást.


Nem nehéz ez, csak józanul kell gondolkodni.

Persze akinek a kapitalizmusról torz az elképzelése, és nem él külföldön azt lehet etetni hogy ilyen mint itt!

Vagy hogy nem dolgozunk eleget és jól.

2010. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

inkább menj egyél tojást,sonkát,ne gondolkodj annyit.Megárt.



Túlvagy már pár kupicán-ugye?:D

2010. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Majd vasárnap!24 éves vagyok XD
2010. ápr. 5. 11:19
 6/13 anonim ***** válasza:

"Mindenki arra szavaz akitől a változást,egy jobb jövőt remél és mindenki úgy gondolja,hogy az ő választása az egyetlen megoldás sok problémára."


Már ez sem egészen igaz. Nem mindenki akar pl. változást. Másrészt: a politika nem úgy működik, hogy van egy probléma, amit meg kell oldani, és a pártok abban különböznek, hogy hogyan oldanák meg. Ez is jelen van a politikában, de jellemzőbb az, hogy a pártok abban versenyeznek, hogy az általuk legfontosabbnak tartott problémák legyenek megoldva. A pártok között nemcsak az eszközökben, hanem a célokban is vannak különbségek.


"Érzik az emberek,hogy egyre kevesebb esélyünk lesz kitörni,ha még egyszer egy választást elb*szunk."


Ez megint teljesen szubjektív, pl. aki szoci, az élvezte az elmúlt 8 évet és újabb 4-8 ilyen évet szeretne.


"Én 2006-ban nem tudtam elhinni,hogy az a szemét MSZP nyert,és aznap este nem is aludtam,tudtam,hogy kemény 4 évünk lesz."


Ennyire ne húzd fel magad ezen: ugye két eset lehetséges, és ez 2006-ban is igaz volt. Vagy jól kormányoz az a fránya MSZP, és akkor nem is kell utálni. Vagy nem kormányoz jól, de akkor meg megbukik. Ez a jó a demokráciában ugye.


"Valószínűleg az utolsó lehetőségeink egyike ez a választás,amikor változtathatunk."


Az "utolsó" lehetőség? Miért, utána mi lesz? Túlzások ezek. Nincs világvége, nincs nemzethalál, nincs semmi ilyesmi.


"Lehet,hogy azok a hülyék akik itt szidják a fejed,ha nem arra szavazol,akiket ők választanak,ők csak reményvesztetten kampányolnak azért,mert azt hiszik egyetlen megoldás van,az ő pártjuk."


Ugyanolyan pocsékul fogja érezni magát a szavazók kb. 45%-a, mint te 2006-ban, amikor április 11-én kiderül, hogy a fidesz nyert. De ez csak természetes. Ebből nem következik semmi fontos.


"Kemény lelki-terror a választás,nem igaz?"


Nem. Nem kell túlérzékenynek lenni. A választás az egy roppant civilizált, higgadt módszer. Gondolj bele, hogy hogy mentek a "kormányváltások" az ókorban és a középkorban.

2010. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Na végre, hogy valaki megkérdezte! (nem vicc)


Igen én elképzeltem már, hogy milyen a választás egy másik ember szemszögéből. Ugyanis elképzeltem, hogy úgy megyek el szavazni, hogy nem néz le senki, hogy kire szavazok, bármi lesz a választás végeredménye az csak használ az országnak, az emberek egy jót kacagnak a végén, és kezet fognak (a jobbikos a fideszessel, az mszp-s a mdf-vel), és arra törekednek, hogy más más szemszögből olyan döntéseket hoznak amivel csak gyarapíthatják a hazánkat.

De csak annyi maradt, hogy én "vitatkozom" itt a többiekkel, hogy meggyőzem arra kell szavazni akire én szavazok...:(

2010. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves 11.52-es, a te életedet nem igen viselte meg az elmú kétszer négy év.A kérdezőnek igaza van, aki a középrptegben él és kedveskormányunknak köszönhetően csúszik lefelé, az igenis úgy érzi, hogy ez az utolsó lehetőség mielőtt teljesen tönkremenne az élete.
2010. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"ők csak reményvesztetten kampányolnak azért,mert azt hiszik egyetlen megoldás van,az ő pártjuk. "


Tehát te is reményvesztetten kampányolsz, mert azt hiszed, hogy egyetlen megoldás van: a te pártod. Az a párt, amelyik 20 év alatt már volt liberális, keresztény-nemzeti és legutóbb balról próbálta az MSZP-t megelőzni. Az a párt, amely 2002-ben fellázította a fél országot, mert nem volt képes elfogadni a választások eredményét. Az a párt, amely az elmúlt 8 évben semmit nem tett le az asztalra, csak keresztbe tett, és igyekezett elhitetni az emberekkel, hogy ebben az országban rossz élni, és csakis ők hozhatnak változást. Az a párt, amelyiknek rengeteg vaj van a fején, mégis másokat akar elszámoltatni.


Én nem hiszem, hogy egyetlen megoldás van. De azt tudom, hogy számomra a többi még rosszabb. És nem győzködök másokat. Felnőtt emberek vagyunk.

2010. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Már ez sem egészen igaz. Nem mindenki akar pl. változást."


Ők az MSZP-sek.


12.27-es: Te 8 évig hol éltél? Kik mondták, hogy minket irigyel egész Európa? (Mára max. a görögök!) S kik mondják most is: Mi vagyunk a legstabilabbak Európában? Kik mondják, hogy Orbán Viktortól és a Fidesztől meg kell menteni a demokráciát? (Közben 2 kézzel ragaszkodnak a hatalomhoz.) Kiknek a képviselői vannak börtönben mert pld. a hátrányos helyzetű gyerekek pénzét pártfinanszírozásra ellopták?


Ébresztő!!!!


Akitől meg kell védeni a Demokráciát és Magyarországot az az MSZP! Az SZDSZ kinyírta magát.


Az eredeti kérdésre a válasz:

Olyan emberekkel nem kell szóba állni, aki csak lehúzni akarja a másikat. Érvelni, beszélgetni, vitázni szabad. Lealázni a másikat, mert más a véleménye, azt nem. Milyen ország lenne az, ahol csak az Internacionálét lehetne elénekelni, a Székely Himnuszt nem?

2010. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!