Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jobb befektetés az...

Miért jobb befektetés az államnak egy egy fiatal egyetemista aki külfölön fog élni és dolgozni, mint akár egy nyugdíjas?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 17. 01:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Ebből is látszik, hogy ez már soha nem lesz élhető ország, mert a magyarok többsége olyan, mint a kérdező.

Nem azon agyalnak, hogyan lehetne itthon a legtöbb embernek a lehető legjobb és legkényelmesebb az élete, hanem hogy tudnak a lehető legnagyobbat rúgni a másikba, mert az nekik élvezetet okoz.

Szép emberek vagytok. Aztán meg megy a csodálkozás, hogy ugyan miért menekül innen mindenki. :D

2016. ápr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

#11-es! Én is úgy gondolom, hogy itthon kellene megteremteni nekik a jobb körülményeket, de ők ebben nem is hiszem, hogy partnerek lennének, mert

London mégiscsak menőbb, meg úgy sem tudnák azt a szintet fizetésben megteremteni soha idehaza.

2016. ápr. 17. 07:09
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mennek ki, mert London menő.

Meg azt a szintet nem is kellene hozni, ami ott van, csak jobbat, mint ami most van.

De amúgy nem is értem, hogy egyesek miért állnak így Magyarországhoz, hogy itt eredendően elcseszett minden, nem is lehet jobb és mi arra vagyunk ítéltetve, hogy itt szenvedjünk és itt dögöljünk meg hősként.

2016. ápr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

8: jujj

[link]


[link]


[link]


2: Ezen kicsit elmosolyodtam. Építész vagyok, állami pénzből jártam egyetemre, aztán köszönhetően a csodálatos magyar gazdaságnak ugyan találtam munkát, de a bérem körülbelül egy gyári betanított munkás szintjét üti meg (persze egy terv amit egy hét alatt összeütök, a havi bérem legalább két-háromszorosát hozza a főnökömnek és azon felül részt veszek egyéb dolgokban is, ami plusz bevétel). Ráadásul minimálbérre vagyok bejelentve és a "magas" fizetésemnek köszönhetően marhára nincs lehetőségem arra, hogy komolyabban foglalkozzam magammal, illetve a környezetemmel. Gyakorlatilag egy panelproli szintjén tengődök a hétköznapjaimon és általában örülök, hogy van lyuk a fülemen.


Na ezek után hülye leszek tovább az országban maradni, amikor beszélek angolul és németül, 60 km-rel odébb pedig simán megkeresném hivatalosan a mostani fizetésem legalább négyszeresét.


Nem érzem úgy, hogy hazaáruló lennék... inkább én vagyok az, akit elárultak. Kezdve az egyetemmel, ahol kamu munkaerő piaci adatokkal próbálják évről évre odacsalogatni a hallgatókat.

2016. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"De egy nyugdíjas aki kap mondjuk 200e nyugdíjat (nagyapám is annyit kap) és idehaza költi el, vásárolgat belőle magának meg nekem is ezt-azt, azzal a magyar gazdaságot fejleszti nem?"


Sajnálom, de nem. Az állam részéről nem történt semmi, csak hogy a zsebéből kifizet apukádnak egy X összeget, majd ugyanazt a pénzt, csak kisebb mennyiségben megkapja a másik zsebébe. A különbséget a multi- és transznacionális vállalatok kaparintják meg. + még azok a kisvállalkozók akik a nyugdíjasokat kiszolgálják.


Egyszóval a nyugdíjasokba fektetett pénz elszivárog, piacfejlesztésre nem alkalmazható. De ez nem gond, ez szociális alapon működik (és a politikusok ezen szeretnek a legjobban spórolni, de előtte még kampányolni vele, mármint a szociális hálóval) azért fizetünk, mert testi és szellemi munkájukkal már hozzájárultak az ország fenntartásához.


Ezt még tudnánk boncolgatni, egy-két hézag van is az írásomban, de időm szűkében csak ennyi fért bele, sorry :(

2016. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
76%

Konkrét példa:


Nekem a főnököm itthon tanult egyetemen, majd kiment külföldre, ahol elhelyezkedett mérnökként. 10 éve alapított külföldön egy céget, aminek a leányvállalaltát megalapította Magyarországon is, itt dolgozok én. Jelenleg a cégünk úgy működik, hogy a munkát a külföldi anyavállalattól kapjuk, és a fizetésünket is az anyavállalat utalja haza, 7 ember fizetését termeli így meg az az egy ember, aki kiment külföldre. Szerintem a magyar állam jobban járt így. De ehhez egy embernek ki kellett mennie, és tény, ő a fizetését nem utalja haza, és nem itthon költi, viszont több munkahelyet teremtett, hát valamit valamiért.

2016. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Látod ebben egyetértesz a kormánnyal, szerintük sem jobb, ők itt Európa összeszerelő üzemét akarják felépíteni egymillió új betanított munkással. Ebből a nyomorból sokan -nem is kell hozzá diplomásnak lenni- pedig nem kérnek, ezért is szivárognak kifelé. Mindazonáltal még ez sem hajtja felfelé a hazai béreket, akkor miért maradna bárki? Munkaerőhiány van a vendéglátástól kezdve az egészségügyön át egy rakás szektorig, de nem akarnak többet fizetni, akkor meg minek robotolj nettó 80-100 ezerért, ha megtanulsz egy idegen nyelvet és feleannyi munkával kereshetsz négyszer annyit?
2016. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Egy rövid történet, hogy miért mennek ki külföldre az emberek:


Adott cég, nem kicsi, pármilliárd dollárt megér a piacon. A magyarországi telephelyen 3 hetet vártam +8 GB ramra, ami egy filléres összeg még nekem is, nem, hogy a cégnek.


Amikor az anyacégnél voltam tanulmányúton, a hasonló, sarki boltban kapható dolgokra maximum 2 napot kellett várni.


_EZ_ az ami miatt az emberek elmennek innen.

2016. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
13%

"Látod ebben egyetértesz a kormánnyal, szerintük sem jobb, ők itt Európa összeszerelő üzemét akarják felépíteni egymillió új betanított munkással. "


Miért jó ez a sok hazugság?

Az összeszerelő üzemekbe például marha sok szakképzett ember kell, és azok kevés helyek közé tartozik ahol vásárlóerő arányosan megfizetik az embert.

2016. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

19: Nem ő, de ezt ugye te sem gondolod komolyan.


A betanított munkás még egy Audi gyárban sem fog 130-140 ezernél többet keresni. Ahhoz pedig, hogy valaki napi 8 órában ugyanazt csinálja állandóan, nem kell túl sok szakértelem. Egy-két országgal odébb, ugyanebben a munkakörben pedig simán megkeresnek 1200-1400 eurót. Úgyhogy ennyit arról, hogy kit mennyire fizetnek meg...

2016. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!