Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolták azt, hogy...

Miért gondolták azt, hogy alkotmánysértő, ha külhoni magyarok szavazhatnak, de a "kitelepültek" meg nem?

Figyelt kérdés

[link]


A külhoni magyaron önhibájukon kívül kerültek a jelenlegi helyzetükbe.Nem szabad akaratukból döntöttek így.


A kitelepült magyarok viszont szabad akaratukból, önként döntöttek úgy, ahogy döntöttek.


Mellesleg, jobb is, ha nem szavazhatnak.

Egy részül, valóban a megélhetés miatt keresett jobb lehetőséget külföldön.

Egy másik részük viszont, más célból ment el.

Egyből a Fidesz kormányra kerülése után lelépett, mert nincs elég nagy kultúrmarxizmus, refugees welcome , genderizmus, szodolobbi meg hasonló dolgok, amik Nyugat-Európában nem csak menők, képviselik a domináns irányvonalat.



2016. ápr. 20. 19:01
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Pro Patria


"A népszavazás eredménytelenül zárult, mert sem az igen, sem a nem szavazatok aránya nem érte el az érvényességhez szükséges 25%-ot."


Ennyi.

Hiába voltak többségben az igenek (3%-al egyébként) ha nem érvényes a népszavazás.

Az emberek többségét nem érdekelték a határon túli magyarok, ez van.


The people have spoken.

2016. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Pro Patria egyébként nem igaz amit mondasz.

megjelentek száma: 37%


igenek 51,57%

nemek 48,43%


Hol itt a kétharmad?

2016. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

A 9-es és 10-es válaszolókhoz:

"a nyugdíjasok, munkanélküliek épp ezért szavazhatnának, mert korábban adóztak (már aki)"

- Mint ahogyan én is hozzátettem.


"a tanulók (és munkanélküliek) meg szerintem nem igazán állnak közelebb a baloldalhoz, mint pl a dolgozók"

- Ahogyan írtam, _általában véve_ a baloldal táborát érintené súlyosan, ha azok nem vehetnének részt a választásokon, akik nem adóznak. Nem célzottan a tanulókra értve. De például a többszázezres, keleti egyékben élő, generációk óta életvitelszerűen munkanélküli rétegek.


"Persze,munkanélküli bárki lehet,de nem is ezen van a hangsúly,hanem azon,hogy életvitelszerűen itt él.Itt lakik, itt dolgozik,adózik(amikor éppen munkanélküli,akkor nyilván nem).Ha durván akarnék fogalmazni:ne egy másik országban élve,kívülről dumáljon bele,hogy itt mi és hogyan legyen."

- Erre írom a fentebbi, többszázezres réteget. Amely nem "éppen dolgozik - éppen nem dolgozik" jelzőkkel látható el.

Azt pedig többször írtam már, miszerint hogy milyen kormány van Magyarországon hatalmon, erősen befolyásolja, hogy miként alakul a határontúli magyarok élete is.


Egyébként ezzel kapcsolatban kimásolom egy korábbi válaszom részletét is:

"Csak tisztázásképp: eddig 370 ezer kettős állampolgár van. Közülük, ha fognak is szavazni, nyilván csak egy részük. És közülük sem mind a Fideszre (bár természetszerűleg többen, ez nyilvánvaló.

Ha tehát mondjuk 50%-os lesz a részvétel (magas számot mondtam), és közülük 80% lesz a Fidesz támogatottsága (ez pedig irreális), akkor is csak 130-150 ezer plusz szavazatot jelent. És ez nagyon(!) a plafon, ennél csak lejjebb van. Nem ez fogja eldönteni a választást."


--------------


Centauri: az én tévedésem, kevertem a kórházi privatizációról szóló kérdéssel, ez sem változtat azonban azon, hogy a szavazáson megjelent 3 millió (a szavazásra jogosultak közel 40%-a) ember nagyobb része egyébként a megadás mellett voksolt.

2016. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 Pro Patria ***** válasza:
0%
*keleti megyékben élő
2016. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:

előbb ezt írod: "ha adózáshoz kötnénk a választójogot, akkor nem részesülnének benne a munkanélküliek, nyugdíjasok (tudom, ők már az életükben korábban leadóztak)"


aztán ezt:

""""A 9-es és 10-es válaszolókhoz:

"a nyugdíjasok, munkanélküliek épp ezért szavazhatnának, mert korábban adóztak (már aki)"

- Mint ahogyan én is hozzátettem. """"


Nem, te nem tetted hozzá, amint látod, azt írtad, hogy nem részesülnének benne a nyugdíjasok. Most döntsd el, hogy mi van.

2016. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

"nyugdíjasok (tudom, ők már az életükben korábban leadóztak)"

"a nyugdíjasok, munkanélküliek épp ezért szavazhatnának, mert korábban adóztak (már aki)"

- Ugyanaz a két mondat, szándékosan adtam is hozzá a zárójeles megjegyzést, hogy ne ez legyen alap a belekötésre. Ennyire nehéz, vagy csak túl sok szabadidőd van?

2016. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel,hogy melyik külhoni,kettősállampolgár kire szavaz.Egyszerűen csak úgy gondolom,mint már írtam,hogy az szavazzon,aki a döntése következményeit is viseli.Ennyi.
2016. ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
Ez oldalakat tud írni a semmiről aztán meg ennek az ellenkezőjéről, már elsem olvasom hogy mit ír mert ez a pali beteg. Ki kíváncsi egy beteg ember össze vissza írogatására.??
2016. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy Magyarországon csak és kizárólag Magyar állampolgársággal Magyar lakcímmel és Magyar adózóként lehessen szavazni.
2016. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

Akkor lemegyek kifejtősbe. Írtam, hogy igen, tudom, a nyugdíjasok már leadóztak az életükben addig, de ha ez a logikai kiindulási pont, akkor mondhatjuk, hogy hiába adóztak harminc éve, a _most_ megszavazott kormányok _jelenkorban_ kivetett adói nem érintik őket. Tehát?

És igen, ehhez jönnek még azok, akik például egyetemi hallgatók, és talán harminc éves korukig nem helyezkednek el a munkaerőpiacon. Vagy az említett, népes tömeg, amely emberöltők óta munkanélküliséget választ, mint életforma, a Nyírségben, vagy Borsodban. Mindezek együttesével alaposan lecsökkenne a választásra jogosultak száma. Ez egy idióta kiindulási alap, hogy "aki nem ide adózik", egy rakás, Magyarországon élő, választójoggal bíró állampolgár sem adózik.


"Az a lényeg hogy Magyarországon csak és kizárólag Magyar állampolgársággal Magyar lakcímmel és Magyar adózóként lehessen szavazni."

- Akkor ezzel máris bukott a külföldön munkát vállalt magyarok százezreinek létszáma is (akiknek egy része nem is tervezi a hazatérést), hiszen nem ide adóznak, de a választójogukat ezzel nem vesztik el odakint sem, lévén, magyar állampolgárok.

2016. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!