Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolták azt, hogy...

Miért gondolták azt, hogy alkotmánysértő, ha külhoni magyarok szavazhatnak, de a "kitelepültek" meg nem?

Figyelt kérdés

[link]


A külhoni magyaron önhibájukon kívül kerültek a jelenlegi helyzetükbe.Nem szabad akaratukból döntöttek így.


A kitelepült magyarok viszont szabad akaratukból, önként döntöttek úgy, ahogy döntöttek.


Mellesleg, jobb is, ha nem szavazhatnak.

Egy részül, valóban a megélhetés miatt keresett jobb lehetőséget külföldön.

Egy másik részük viszont, más célból ment el.

Egyből a Fidesz kormányra kerülése után lelépett, mert nincs elég nagy kultúrmarxizmus, refugees welcome , genderizmus, szodolobbi meg hasonló dolgok, amik Nyugat-Európában nem csak menők, képviselik a domináns irányvonalat.



2016. ápr. 20. 19:01
1 2 3 4 5
 41/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Bár valahol érthető,hogy most vetődött fel a dolog."

- A kettős állampolgárság kérdése már a rendszerváltás óta napirenden volt. 2004-ben már szavazást tartottak róla. Majd 2010-ben meg is adták.


"Egyszerűen úgy gondolom,hogy igazából a Fideszt is inkább csak ez érdekli az egész történetből:szerezni párszázaléknyi plusz szavazatot."

- Teljesen felesleges, nem volt, és azóta sincs, ami akár csak megközelítené a kormánypártok támogatottságát hazai viszonyok között sem.

2016. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
#41:Azt,hogy miért most vetődött fel a dolog,nem a kettős állampolgárságra,hanem az azzal járó szavazati jogra értettem.2014-ben például,a határontúliak szavazatai nélkül,már nem lett volna meg a kétharmad.Persze,tudom,hogy most már ez "múltidő",de azért elég jól mutatja,hogy hatással lehet a dolog az országra.
2016. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Az meg,hogy a kormánypártok támogatottságát senki sem közelíti meg,nem jelent semmit,ez bármikor változhat.Ezzel nyilván a Fideszben is tisztában vannak. Bármikor szükség lehet arra a párszázaléknyi szavazatra.
2016. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 Pro Patria ***** válasza:
0%
A választójog értelemszerűen együtt jár az állampolgársággal. Eddig sem volt olyan állampolgár (leszámítva a jogerős büntetés miatt ettől ideiglenes megfosztottakat), aki ne bírt volna választójoggal. Ez nem 2010-ben "jött be a képbe".
2016. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
#44:Igen ezzel tisztában vagyok én is,és már akkor is ellene voltam.Nem szívesen ismétlem magam,de továbbra is azt tartom igazságosnak és ésszerűnek,ha egy ember,csak egy ország választásaira van hatással a szavazattal.Aztán, hogy nem így van,az egy dolog,de én még ettől ezt tartanám normálisnak.
2016. ápr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Pro Patria ***** válasza:
0%
Rendben. Akkor állapodjunk meg ebben.
2016. ápr. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!