Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolták azt, hogy...

Miért gondolták azt, hogy alkotmánysértő, ha külhoni magyarok szavazhatnak, de a "kitelepültek" meg nem?

Figyelt kérdés

[link]


A külhoni magyaron önhibájukon kívül kerültek a jelenlegi helyzetükbe.Nem szabad akaratukból döntöttek így.


A kitelepült magyarok viszont szabad akaratukból, önként döntöttek úgy, ahogy döntöttek.


Mellesleg, jobb is, ha nem szavazhatnak.

Egy részül, valóban a megélhetés miatt keresett jobb lehetőséget külföldön.

Egy másik részük viszont, más célból ment el.

Egyből a Fidesz kormányra kerülése után lelépett, mert nincs elég nagy kultúrmarxizmus, refugees welcome , genderizmus, szodolobbi meg hasonló dolgok, amik Nyugat-Európában nem csak menők, képviselik a domináns irányvonalat.



2016. ápr. 20. 19:01
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
83%
Lehet ezt a végtelenségig ragozni,de egy biztos,szerintem kettős állampolgároknak ne járjon szavazati jog.Egy ember,egy országban szavazhasson.
2016. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 Pro Patria ***** válasza:

Ah, tehát most már váltottunk az adózás mantrájából, most, hogy felhívtam a figyelmet az ambivalenciákra. Mostmár az "egy állampolgár egy országban" lép érvénybe...

Hát így tényleg a végtelenségig lehet folytatni.


Miért nem egyszerűsítjük le úgy, mint az 1947-es választásokon? A jobboldali pártok szavazatai érvénytelenek. Így sokkal gyorsabban és tisztábban megvan.


Úgyis ez van a dolog hátterében. Senkinek nem lenne semmi baja vele, ha a szavazatok száma leképezné a hazai arányokat a politikai megosztásban. Csakhogy a határontúli szavazók - érthető okokból - nyilván jobbra szavaznak. Ez plusz száz-százötvenezer jobbra (bár inkább kevesebb). _Ez_ okozza a vitát. Ez a valós háttere. Ezért ellenzik, akik ellenzik. Minden más csak köréfűzött porhintés, ami gyorsan kikezdhető, mint most is bizonyságot nyert.

Hagyjuk is.

2016. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
70%

Propatria, hiába törölteted a kommenteket, attól még egymásnak egyik szavad üti a másikat...


A külhoni magyarok szavazzanak, talán kormányváltásra hazajönnek (mondjuk szerintem nem valószínű), aki meg kint él Romániában, az hiába magyar, de neki aztán tökmindegy, hogy itt ki van hatalmon.

2016. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Propatria, hiába törölteted a kommenteket, attól még egymásnak egyik szavad üti a másikat..."

- Ha barom módjára írsz, akkor ne lepődj meg. Nem tudok visszaemlékezni olyan alkalomra az elmúlt évekből, amikor töröltettem volna választ. Talán egyszer esett meg ijen. Pedig sokmindent láttam már.


"A külhoni magyarok szavazzanak, talán kormányváltásra hazajönnek (mondjuk szerintem nem valószínű)"

- És ezen van a hangsúly, mint mondtam is.


"aki meg kint él Romániában, az hiába magyar, de neki aztán tökmindegy, hogy itt ki van hatalmon."

- Ez pedig nem így van, mint szintén mondtam.

2016. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

*ilyen

Na, ez megint nem olyan hiba, amit elkövettem volna. Most több téren debütálok, úgy tűnik.:D

2016. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Nem igazán változtattam,az alapprobléma ugyanaz nálam,mint eddig,csak próbáltam nem túl konkrétan leírni,nehogy nagyon bántsam egyesek "érzékenységét".És az is kétségtelen,hogy nemveszem egy kalap alá a külföldön dolgozó magyarokat,akik jelentős része idővel hazajön és akik itt éltek,adóztak,mielőtt külföldre mentek dolgozni,azokkal a külhoni magyarokkal,akik soha nem éltek,dolgoztak itt és gyakorlatilag semmilyen befolyással nincs az életükre,hogy milyen magyar kormány van itthon.
2016. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
Mindezt le tudom írni máshogy is:kíbicnek,semmi sem drága.
2016. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
59%

Helyesírásért nem szólok, lehet elütés is, bármi, csak ha már idegesítő a mértéke. Mi volt abban a baromság, amit írtam?


Annyit írtam, te szerencsétlen, hogy egyik kommentedben a nyugdíjasok szerinted nem kapnának szavazati jogot, a másikban meg igen. Ezen nincs mit vitatkozni, ott van a komment, visszanézhető, ha mást állítasz, akkor debil vagy.

2016. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Nem igazán változtattam,az alapprobléma ugyanaz nálam,mint eddig,csak próbáltam nem túl konkrétan leírni,nehogy nagyon bántsam egyesek "érzékenységét"."

- Így van, ez az, amit én sokkal konkrétabban leírtam.


"És az is kétségtelen,hogy nemveszem egy kalap alá a külföldön dolgozó magyarokat,akik jelentős része idővel hazajön..."

- Vagy épp nem.


"...és akik itt éltek,adóztak,mielőtt külföldre mentek dolgozni"

- Ha nem rögtön diploma után külföldre távoztak, esetleg 4-5 évnyi munkavállalás után. A kiköltözés nem 40 éves korosztályra jellemző, hanem inkább a 25-30 évesekre.


"azokkal a külhoni magyarokkal,akik soha nem éltek,dolgoztak itt és gyakorlatilag semmilyen befolyással nincs az életükre,hogy milyen magyar kormány van itthon."

- Már kétszer felhívtam rá a figyelmet, hogy de, nagyon is. Abban, hogy mennyire vannak védve jogaikban, módon és nagyságban élhetnek panasszal az őket ért atrocitásokban, az alapvető joghoz az anyanyelv használatában, illetve mennyire kapnak az kulturális élet folytatásához vérkeringést az anyaországból, amit a román állam megvon tőlük.


"Mi volt abban a baromság, amit írtam?"

- All capslock, és az "el sem olvaszom a válaszaidat, csak lepontozlak", és például az ilyen mondatok is:

"Ezen nincs mit vitatkozni, ott van a komment, visszanézhető, ha mást állítasz, akkor debil vagy."


"Annyit írtam, te szerencsétlen, hogy egyik kommentedben a nyugdíjasok szerinted nem kapnának szavazati jogot, a másikban meg igen."

- Eleve egyik kommentemben sem állítom, hogy nem kapnának, ha rajtam múlna. Azt állítottam, hogy "ezen elgondolás mentén" egy sor réteg - például akár a nyugdíjasok - sem kapnának, ezt pedig, továbbra is tartva az állításomat, ki is fejtettem később pontosan. Nincs önellentmondás, nem állítottam hogy igen, majd pedig hogy nem.

Gyere vissza akkor, ha majd egy horoszkópnyi terjedelmű szövegnél többet is értelmezni tudsz tartalmilag. Nem olyan bonyolult.

2016. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
#29:Én továbbra is azon az állásponton vagyok,hogy egy ember,csak egy országban szavazhasson.Sajnálom,én ezt tartom normálisnak és teszek rá,hogy kettő,három,vagy akárhány állampolgársággal rendelkezik valaki.Egy ember egy ország választasáira lehessen hatással a szavazataival.A külhoni magyarok érdekeit pedig,egy az adott országban működő párt tudja a legjobban megvédeni azzal,ha bekerül az ottani parlamentbe.Feltéve,hogy az anyaország kormánya,nem kavar be és nem osztja meg az ottani magyarokat is."Kívülről" inkább csak keménykedhet,feszültséget kelthet és megnehezítheti az ott élő magyarok helyzetét.
2016. ápr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!