Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigiseknek miért jár egészsé...

A cigiseknek miért jár egészségügyi biztosítás illetve élet biztosítás?

Figyelt kérdés

Ha én veszem a kalapácsot, s szétverem vele a kocsimat, akkor se fizet a biztosító ha jól tudom.



Cigarettára fel van tüntetve hogy káros az egészségre, vagyis szándékosan verik szét az egészségüket egyesek, akkor nekik miért jár az egészségügyi biztosítás?


Lehet jönni káros ételekkel, meg mindennel, de azokra nincs feltüntetve ez.



2016. máj. 7. 09:34
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

,,Miért jár az autósoknak?

Miért jár a veszélyes munkakörben dolgozóknak?

Miért jár pld. a küzdősportot űzőknek?"


Azért ne hasonlítsuk össze távmegtételi eszközöket, hasznos munka végzést, sportokat egy értelmetlen, egészséget rongáló drága idiótasággal.



,,Mert ők is fizetnek TB-t"


És akkor most az én TB-met olyanokra költöm akik SZÁNDÉKOSAN rontják ÉRTELMETLENÜL egészségüket és még FIZETNEK is érte? Mondjuk egy átlagos embernek x%-az esélye hogy társadalombiztosításra szoruljon. Ha valaki cigizik akkor valamivel több az esélye, ugye? (évi kb. 5 millió ember hal meg csak cigi miatt ( [link]

Ez egy olyan dolog ami nem szükséges az élethez (szóval ne hasonlítgassa senki a káros ételekhez mert egyrészt arra nincs felírva hogy roncsolja a szervezetet és másrészt meg ha nincs ,,márkásabb" ételre pénzed, valamit muszáj egyél, ezt nem lehet kikerülni mint a cigit, nem végszükséglet.)


S akkor ha vannak olyan emberek akik ezt az x%-ot szándékosan megnövelik, akkor azt a többletet fizessék is ki. Tudtommal ilyen cím alatt a cigarettán nincs adó. S kórházakba se gyűjtik be külön.

Most az hogy 82%- az adó a cigiből kb. nem nagyon érdekel, mivel ebből semmi nem jut kifejezetten az ÉN egészségügyi ellátásomra. Vagyis én pontosan annyi adót még rátennék amennyivel több pénzt kell átlagembernél fizetni az átlag+cigis emberre, ami kerek perec az egészségügybe menne.

2016. máj. 7. 20:53
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
De azért az alkohol káros hatásai ugye egyértelműek?A zsíros ételek,mozgásszegény életmód miatti elhízás káros hatásai(cukorbetegség,magas vérnyomás) ugyancsak.Szóval, a cigisek kizárandók,akkor nyilván az alkoholt fogyasztók és a zsíros,egészségtelen ételeket fogyasztók is.Sőt, akár azok is,akik megsózzák,mondjuk a levest(állítólag az indiánok "fehér halál"-nak nevezték a sót".Amúgy meg az,hogy egy biztosító milyen feltételekkel,milyen díjért köt életbiztosítást,az az ő döntése.Én mondjuk,nem igazán tudom sajnálni a biztosítótársaságokat.Ha meg eü.-járulékért(adóért?) nem járna ellátás a dohányosoknak,akkor az úgy korrekt,ha nem is fizetik.
2016. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
43%
Ja,még a sportról annyit:azért számtalan extrém sport van, sőt akár vehetjük a hegymászókat is,amelyek űzői,annak tudatában teszik,hogy minden óvintézkedés ellenére súlyos sérüléseket,sőt az életüket kockáztatják.
2016. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Kicsit eltúlozva fogalmaztam meg, de ha lehetne átírnám a kérdést úgy hogy többet kellene fizessenek a közösbe a cigisek.



Ételt már kb. 3.-jára mondom el hogy ne hasonlítsuk össze a cigizéssel, meg kell érteni: Enni muszáj, cigizni nem. Egy egészséges táplálkozási rendszert összeállítani költséges és bonyolult is, tényleg jó dolog lenne megcsinálni, de manapság mindenre rámondják hogy egészségtelen, szóval nem csak hogy drága, alaposan utána kell nézni és nagy munka, míg nem szívni egy szenes rákot azért te kapsz pénzt (spórolsz), illetve időd is több marad, mert nem kell a cigire kijelölt helyeket keresgéld, s ott eltölts 10 veszett percet. És a káros ételekre nincs ráírva hogy káros, a cigivel ellentétben amit elláttak hivatalos figyelmeztetéssel.


S most az hogy valaki nem mozog nem lehet azzal összehasonlítani hogy cigizik, és relatív az is hogy ki mozog és ki nem. Nem egy tárgy a polcon, amit leveszel, elolvasod a hivatalos figyelmeztetést rajta hogy meghalhatsz tőle, cigizni az csinálni valamit nem mozogni pedig valamit nem csinálni. Te csinálsz valamit azért hogy nagyobb eséllyel megbetegedj szándékosan, én pedig nem csökkentem az esélyét annak hogy megbetegedjek minden lehetséges formában pénz vagy idő hiánya miatt. Ez két teljesen különböző dolog (persze én is mozgok és feltételezem te se süllyedtél arra a szintre hogy cigizz).



Legjobb tudomásom szerint az extrém sportolók kötnek biztosítást az extrém tevékenység végzésének idejére szóval rossz a hasonlat. Amúgy meg azért sportolni mégis nemesebb dolog mint cigizni.. Erőss Zsolt-ra pl. mindenki büszke szerintem (Isten nyugtassa!).

2016. máj. 7. 22:03
 15/42 A kérdező kommentje:

Sportbalesetben meg olyan jelentéktelen számú ember hal meg évente hogy annyi +jövedelmet bevenni értelmetlen lenne (a különbözeti törvény kiszabása többe kerülne mint amit befizetne az a pár 10 extrém sportoló). És biztosítás amúgy is muszáj (legalább is ajánlott), szóval a plusz költség ott van ha ne add Isten valami baleset lesz, elég kevés (szerintem) aki ez nélkül extrémkedik.


Míg cigarettában évi milliók halnak meg (adtam linket), kimutatható és kiszámítható és arányosan kiszabható többlet lehetne.

2016. máj. 7. 22:08
 16/42 anonim ***** válasza:
43%
#14:Ha utánanézel,hogy mennyi a dohányáruk adója(és most még mennyivel fog nőni),akkor láthatod,hogy bizony sokkal többet fizetnek a cigisek a közösbe.Arról már nem ők tehetnek,ha stadionokra és más baromságokra költik.
2016. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
De a cigisek többet fizetnek a közösbe, de sokkal sokkal többet akár elfogadod a tényt akár nem. Arról kérdezd meg a kormányt, hogy a jövedéki adót ugyan miért nem az egészségügybe töltik.
2016. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Szerintem aki olyan ételeket eszik,amelyekről tudja,hogy hízlalnak(mert azért az ember egy idő után tudja,hogy mit nem kellene ennie,csak nem bír neki ellenállni),az éppúgy tudatosan rombolja az egészségét,mint a dohányosok.Csak neki van egy olyan plusz "bónuszlehetősége",hogy ha nem akar lemondani a kedvenc kajáiról,ledolgozhatja,lemozoghatja.Ha erre sem hajlandó,akkor duplán rombolja az egészségét,nemde?És azért a túlsúly következményei,azok kezelése(kezdve az említett cukorbetegséggel,vérnyomással,stb.) már nagyon is komoly teher az egészségügynek,költségvetésnek, tekintve,hogy az elhízás népbetegség.És ők közel annyi pluszt sem adnak a közösbe,mint a cigisek,a dohányáruk adója által.És még az alkoholfogyasztásra ki sem tértünk.
2016. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Utolsó három hozzászóló felvetéseire már mind leírtam a választ, még egyszer nem fáradok :)
2016. máj. 8. 07:49
 20/42 anonim ***** válasza:

1) Hogy szűröd ki, hogy ki az, aki dohányzik, ki az, aki nem? Ha nem járna nekik biztosítás, nyilván nem dohányzónak vallaná magát mindenki, a biztosító meg nem fogja magánnyomozóval figyeltetni minden ügyfelét, hogy reggel a kávé mellé elszív-e egy szál cigit. Legfeljebb megmérik, hogy milyen erős a tüdeje, de ha nem láncdohányos évek óta, nem lesz különbség ahhoz képest, aki egész életében egy nagyvárosban szívta a szmogot.


Bemásolom, bár nem és vagyok az 1. válaszoló, szerintem ez egy elég fontos kérdés. Várjuk válaszod.

2016. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!