Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik azok a hivatalos "iratok"...

Mik azok a hivatalos "iratok" amelyek leírják, hogy mihez van joga egy embernek és mihez nincs?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé hiányosak az ismereteim a jog körében, tudom h van olyan h alkotmány, meg btk azt kb ennyi. Szóval az ilyen alap dolgok érdekelnének, illetve még nem néztem utána mert nem akarok fölöslegesen keresgélni hátha van akinek ez a szakmája és akár linkelne is erről hivatalos elérhető dokumentumokat.

#jog #alkotmány #BTK #jogi rendszer
2014. jún. 27. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

polgári törvénykönyv


De általánosságban elmondható,hogy dolgozni és hallgatni van jogod.

2014. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:
net.jogtar.hu
2014. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1, Köszi.

2, Olvasás megy.

3, Nekem is megvan a véleményem a dolgokról, de nem ez volt a kérdés.

2014. jún. 27. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Alaptörvény, a Polgári Törvénykönyv, a Büntető Törvénykönyv, a Munka Törvénykönyve, és kb. az összes törvény, amelyre ezekben hivatkoznak.


Muszáj lesz elolvasnod őket ;)

2014. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden törvény tartalmaz jogokat, kötelezettségeket. A magyarorszag.hu-n minden hatályos törvény elérhető.

Ezen kívül a főszabály az, hogy mindent szabad, ami nem tilos. Tehát nem fogsz olyan felsorolást találni, ami azt tartalmazza, hogy mi az, amit szabad.

2014. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, így is jó sok minden van... :D

Igen ezt tudom h csak az van amit nem szabad, csak a teljesség kedvéért akartam az alap dolgokkal kezdeni h ilyen kártyavár építés jelleggel menjen a dolog, nem úgy h belecsapok a közepébe és akkor még annyira sem érteném mint amennyire... Illetve aki jogász az évekig tanulja mert annyi minden van, nyilván ennek a nagyon töredékét szeretném "elsajátítani".

Meg hall az ember érdekességeket, h olyan embereket vonnak felelősségre egyes helyzetekben h az vmi hihetetlen. Meg most már inkább vagyok felnőtt mint gyerek, minimálisan jó lenne tisztában lenni a dolgokkal ha már benne élünk.

2014. jún. 29. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!