Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szívesen élnétek Kádár...

Ti szívesen élnétek Kádár János Magyarországán?

Figyelt kérdés

Most hidegen hagy ki milyen eszmei beállítottságú, higy liberális, nacionalista, tyütyütyütyü.......

Most csak az érdekel higy élnétek-e az életeteket , mindennapjaitokat Kádár János Magyarországán?

Tudom milyen volt, hogy működött, meg mi lett a vége mi volt az eleje stb. ismerem a történelmet.;),. De mint egyszerű ember, lényegtelen micsoda, élnétek azon a Magyarországon?

(Fogalom beli tisztázás: most Orbán Viktor Magyarországán élünk . ;), gondolom rájöttetek. Itt érzitek jobban magatokat,vagy ott éreznétek?)

Ne kímélejetek:D



2016. jún. 25. 19:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
87%

Gyerek voltam a 80-as években, szóval nem tudom pontosan megítélni, hogy felnőttként hogy éreztem volna magam, illetve hogy mennyi a válaszomban a nosztalgiafaktor, hiszen a többség szívesen emlékszik vissza gyerekkorára.


De igen, szívesen élnék akkor, minden egyszerűbbnek és kiszámíthatónak tűnt gyerekfejjel.

2016. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
69%

"Az 1-esnek meg mondtam h lényegtelen milyen beállítottság, máshonnan nézd."


Honnan máshonnan, ha egyszer ez alapjaiban határozza meg a mindennapjaidat? Sokkal inkább most mindegy a világnézet, mert MOST VAN VÉLEMÉNYSZABADSÁG. Ha egyszer az eltérő világnézetért simán meghurcolnak, tönkretesznek akkor egyszerűen nem lehet mindegy, nem lehet tőle eltekinteni.

2016. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
31%
Nem élnék szívesen a Kádár rendszerben. Nekem nem pozitívum, hanem negatívum az, hogy az állam fogta az emberek kezét (sajnos most is ebbe az irányba megyünk...). Én szeretek megdolgozni az elérendő céljaimért. A megdolgozni alatt pedig nem kizárólag szorgos munkát értek, hanem tanulást, fejlődést, nehéz döntések sorozatát.
2016. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
48%
En onnet jottem el (disszidaltam) akkor meg csak ugy ment, ebbol gondolom egyertelmu hogy nem.
2016. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
29%
Éltem benne! Soha többet! Imádom a kapitalizmust! Itt mindened meglehet elég könnyen, ott meg ültél a panelban és élvezted a nyomort, mert nem volt más. A hideg is kiráz ha eszembe jut.
2016. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:
15#-ös te melyik Kádár rendszerben éltél...?
2016. júl. 23. 10:16
 17/66 anonim ***** válasza:
74%
15-ős vagyok.A kádári időket csak az sírja vissza, aki nem boldogul a mai világban.Én sikeres ember lettem a kapitalizmusban. Akkor nem volt semmi, most meg van minden.Talán egyedül ami jobb volt, hogy nem létezett bulvár média, hogy elvegye az emberek életkedvét.
2016. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
63%
Mért, van olyan idióta aki nem örülne?
2016. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
38%
Én nem örülnék, ha ez az idejétmúlt rendszer visszajönne, de biztos én vagyok a hülye emiatt :D
2016. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
58%

Miben volt idejemúlt a Kádár-rendszer?


Hogy nem verték a négereket, mint az USÁ-ban?


Hogy mindenkit elláttak az orvosok, senkit se hagytak magára mert nem tudott egy bizonyos összeget kipengetni mint az USÁ-ban?


Hogy senki sem éhezett, nem mint az USÁ-ban?


Hogy az embereknek nyugodt életük volt, nem pedig nyugtatókon éltek, mint az USÁ-ban?


Hogy nem mászkált mindenki stukkerekkel és nem voltak utcai voltak lövöldözések, mint az USÁ-ban?

2016. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!