Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szívesen élnétek Kádár...

Ti szívesen élnétek Kádár János Magyarországán?

Figyelt kérdés

Most hidegen hagy ki milyen eszmei beállítottságú, higy liberális, nacionalista, tyütyütyütyü.......

Most csak az érdekel higy élnétek-e az életeteket , mindennapjaitokat Kádár János Magyarországán?

Tudom milyen volt, hogy működött, meg mi lett a vége mi volt az eleje stb. ismerem a történelmet.;),. De mint egyszerű ember, lényegtelen micsoda, élnétek azon a Magyarországon?

(Fogalom beli tisztázás: most Orbán Viktor Magyarországán élünk . ;), gondolom rájöttetek. Itt érzitek jobban magatokat,vagy ott éreznétek?)

Ne kímélejetek:D



2016. jún. 25. 19:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:
Ezt mondom semmi baj nincs abban. Hogy az állam ugy gondoskodott az akkori generációról ahogy. Szerintem nem leszoktaták az önnálóságról, hanem segítették, sokkal jobban mint később s előbb. De ezt is tudtam erről szólt a rendszer. Erre mondtam hogy szerintem semmi baj nincs ezzel.
2016. aug. 5. 18:46
 42/66 anonim ***** válasza:
13%

'Szerintem nem leszoktaták az önnálóságról, hanem segítették, sokkal jobban mint később s előbb.'


Márpedig az, amit az állam művelt, nem segítség volt, hanem az emberek államtól való függésének megteremtése.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__143..


3-as választ ajánlom figyelmedbe.

2016. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
41%
Nem élnék.
2016. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
41%
Sosem értettem ezt a nagy nosztalgiát a Kádár-rendszer után. Azért volt viszonylagos jólét, mert Kádár egy csomó hitelt vett fel, amit még ma is fizetünk, szóval most azért szar a helyzet.
2017. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 A kérdező kommentje:
utolsó ez világos. Nem is a jólét okáért van nosztalgia hanem magáért a viszonylagos jólétért.
2017. jan. 15. 21:56
 46/66 anonim ***** válasza:
20%
És vajon meddig tartana ki az állam, ha egy újabb, minden ízében kádári rendszert akarnának a nosztalgiára alapozva megvalósítani?
2017. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:

Robgros, tehát mégegyszer:

nem a hitelcsapda iránti nosztalgiáról van szó. hanem a viszonylagos jólétért. Nem is arra irányul a kérdés hogy újra elkövetnénk e azt a hibát amit a Kádár rezsim, hanem hogy oylan körülmények közt, ugyanolyan feltételekkel elviselnénk-e

2017. jan. 15. 22:12
 48/66 anonim ***** válasza:

'Nem is arra irányul a kérdés hogy újra elkövetnénk e azt a hibát amit a Kádár rezsim, hanem hogy oylan körülmények közt, ugyanolyan feltételekkel elviselnénk-e'


Megint kérdéses, mert attól függ, kinek mekkora az igény szintje. Aki a rendszer által biztosított kevéssel beérte -ami akkor maximumnak számított a többi szatellit államhoz és a szovjetekhez képest-, annak biztos a földi Kánaán lenne -jó kis túlzással-, de akinek olyan a szükséglete, ami meghaladja az akkori szintet, annak, ha nem is a poklot jelenti, de egy börtönt mindenképp. Nem véletlenül hívták Kádár Magyarországát a legvidámabb barakknak a keleti tömbön belül. Mert 'vidám' volt a körülményekhez képest, de mégiscsak barakk.

2017. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:
Na jó ez így van. és az is hogy az volt kb a maximum. DE! A minimum is! És ez itt a lényeg.
2017. jan. 15. 22:39
 50/66 anonim ***** válasza:
14%

annyira nem elnek benne hogy 1987 ben ugy leptem le mint a huzat az elso adando alkalommal.

azota egy demokratikus es jol mukodo gazdag orszag allampolgara lettem , aki meg latogatoba se vagyik vissza Mo ra.

2017. jan. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!