Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szívesen élnétek Kádár...

Ti szívesen élnétek Kádár János Magyarországán?

Figyelt kérdés

Most hidegen hagy ki milyen eszmei beállítottságú, higy liberális, nacionalista, tyütyütyütyü.......

Most csak az érdekel higy élnétek-e az életeteket , mindennapjaitokat Kádár János Magyarországán?

Tudom milyen volt, hogy működött, meg mi lett a vége mi volt az eleje stb. ismerem a történelmet.;),. De mint egyszerű ember, lényegtelen micsoda, élnétek azon a Magyarországon?

(Fogalom beli tisztázás: most Orbán Viktor Magyarországán élünk . ;), gondolom rájöttetek. Itt érzitek jobban magatokat,vagy ott éreznétek?)

Ne kímélejetek:D



2016. jún. 25. 19:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim válasza:
34%
Én sajnos nem élhettem a Kádár rendszerben de gyönyörű volt.
2017. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
56%
Ha annyira gyönyörűséges lett volna, akkor nem bukik meg :)
2017. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:

Robgros, enged meg, akkor elmondom. Hiába vered bele minden kérdésnél a csúfot, hogy Kádár fogta az emberek kezét és ez nagy hatással van a mai társadalmára. Ez így van. Teljesen igazad van. Nem megoldás fogni az ember kezét. De ma teljesen cserben hagyni az? Hagyni hogy megfagyjanak 80-assával decemberenként? Nem magát Kádárt, nem magát a gondoskodást, hanem a szolidaritást sírja vissza a legtöbb ember. Túl nagy volt? igen. Ma túl kicsi? Igen. Ergo, indokolt? Indokolt a nosztalgia.

Vajon jogunk van-e pálcát törni a polgárok felett akik megélték a Kádár rendszert és beletörődtek hogy Kádár a vezető?

Hiszen miért tették? első vh gazdasági világválság, fasizmus, második vh, Szálasi rémuralma, Rákosi terrorja, 56 borzalmai, ha már reményünket Nagy Imrét elvesztették, kijárt már nekik ennyi év után, a legvidámabb barakk nem? Még ha ezt sajnos csak Kádár tudta megadni nekik..ű

Mit gondolsz pálcát törhetünk azok felett akik az akkorira szeretettel emlékeznek, és a maiban kiszolgáltatottságuk van és visszavágynak?

Én a kérdésben a körülmények miatt kérdeztem nem amiatt amit hátrahagyott.

2017. jan. 16. 17:18
 54/66 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként fura tény, hogy ami szociális juttatásokat felemlegetnek Kádár kapcsán, az eredetileg Nagy Imre fejében ötlött fel elsőként, Kádár csak átvette. Kettejük közül mindig Nagy volt a kezdeményező típus, Kádár inkább a többiekhez szeretett alkalmazkodni. Azt szerette, ha megmondják neki, mit csináljon.
2017. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:
robgros, na most ezt ki vonta kétségbe? Az előbb erről beszéltem.
2017. jan. 16. 17:55
 56/66 anonim ***** válasza:
51%
Ez a robgros már már az orrodra folyton vissza repülō légy szintū szemtelenséggel bele szimatol minden Kádáros kérdésbe! Lehet egyszer olyan hogy HAGYOD az embereket elnosztalgiázni hogy könnyebb volt az élet????????????????
2017. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
49%

Könnyebb, jah, milyen áron?

Ezt is mérd fel :)

2017. febr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
Robgros, még mindig nem érted meg mielőtt pálcát törsz, hogy ezek azemberek több mint valószínű hogy tudják milyen áron, de attól függetlenül könnyebb volt az életük. Szerintem ez egyértelmű csak azt nem értem neked miért fáj ennyire.
2017. febr. 23. 10:45
 59/66 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, a fütyim nem érdekelné a nosztalgia, ha nem lenne szokás, h abba menekülnek, mihelyst problémák merülnek fel a jelenben és nem mitizálnák túl az egészet.
2017. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
58%
És ha még nem tettem volna meg, a kérdésre is válaszolva: nem, nem élnék Kádár Magyarországán. Azt ne kérdezd, miért, nincs kedvem fejtegetni a miértjét.
2017. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!