Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi katolikusok...

A magyarországi katolikusok migránspártiak vagy nem?

Figyelt kérdés

2016. júl. 21. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a vallástól függ, hanem akinek csepp esze is van, az nem támogat pusztításra, gyilkolásra alapuló nézeteket.
2016. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elvileg katolikus vagyok és ez a véleményem:


Nem gondolom, hogy teljesen ki kéne zárni a "menekülteket". Ám azt sem gondolom, hogy komolyabb ellenőrzés nélkül mindenkit be kéne engedni.

Tehát nem értek egyet sem Angela Merkel módszerével, sem Orbán Viktoréval.


Jobban meg kellene vizsgálni, hogy honnan jönnek, tényleg háborús vagy életveszélyes környezetből-e. Ha igen, akkor ám jöjjenek, de szigorú feltételekkel.

Legyenek hajlandók alkalmazkodni az itteni élethez, és tűrjék azt, hogy egyelőre nem bízunk meg bennük 100%-ig, ezért legyen rajtuk nyomkövetős karperec, vagy hasonló. Én ha életveszélyben lennék és ilyen feltételekkel befogadnának bárhol, nem reklamálnék.

Aztán pedig ne csak elvárjanak és élősködjenek, hanem dolgozzanak, teremtsenek meg maguknak amit lehet. Itt van egy csomó műveletlen föld! Minden falu befogadna úgy átlag mondjuk 50 embert, az még nem vágna földhoz senkit. Alhatnának a műv.házakban vagy tornatermekben, vagy akár a templomban, vagy aki befogadja őket. Közben meg uccu napközben ki a mezőre ásni, vetni, kapálni! Ha ezt rendesen csinálnák és nem randalíroznának, senkit nem zavarának és az emberek segítenék őket, meg szerintem ez olyan oda-vissza kölcsönös dolog lenne. De ugye én álomvilágban élek. Sem a menekültek, sem a saját embertársaink nem ilyenek. Sajnos.

Aztán ha rendeződik a helyzet Szíriában és máshol, mehetnének haza...


Én azért nem zárnám ki teljesen őket, mert bármi történhet hazánkban is, akár természeti katasztrófa, akár politikai, bármi jöhet még. Ha nekünk menekülni kell, akkor majd ki fog ezek után minket befogadni???



Anyám is katolikus. Ő nem így gondolja, ahogy én, szóval erre választ nem fogsz kapni valósat... :D

2016. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
27%
én totálisan támogatom Viktor vezérünket! csapassák csak ahogy eddig, ne engedjünk be ide senkit sem!! 29/F inkább zárjuk le a határokat is, és éljünk szegényebben, mint ezekkel a csőcselékekkel együtt..
2016. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem a balos gyűlölethadjáratot vesszük alapul, akkor itt tulajdonképpen mindenki migránspárti.


Legalábbis én nem látok métervastag betonfalat a határon és automata gépfegyvereket, mint Izraelben vagy Törökországban.

2016. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#2! "Tehát nem értek egyet sem Angela Merkel módszerével, sem Orbán Viktoréval. " 'és a pápával?
2016. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A pápa hogy is van a migránsokkal? Pontosan nem tudom. Amit eddig láttam, hogy ő is gondolkodás nélkül befogad, mint a Merkel... Nem ezzel így nem értek egyet... :)
2016. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha a migránspárti alatt azt értjük, hogy ész nélkül be kell fogadni mindenkit, akkor azzal nem értek egyet.
2016. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 partizana ***** válasza:

"inkább zárjuk le a határokat is, és éljünk szegényebben, mint ezekkel a csőcselékekkel együtt.."


A kettő távolról sem függ össze.

2016. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Római katolikus lány vagyok, és egyre nehezebb ez a téma, de nem lehet elmenni mellette... Tegnapelőtt olvastam ezt a cikket: [link] Az elfogott túsz családja három közül választhat: azonnal áttérnek muszlim vallásra, vagy kifizetnek sürgősen 5,7 millió forintot, vagy megölik a túszt... Nos? Azok, akik a párizsi terror, a nizzai meg még sok hasonló ilyen történtek után nem lát összefüggést a migráció és a terrorizmus között, az sajnos vak. Én a fentebbi cikk után mélyen elszomorodtam, mert egyértelmű, hogy nem tagadnám a saját vallásomat! Ugyanakkor nem elvárható a családomtól sem, hogy egy-két nap alatt teremtsenek elő 5,7 millió forintot a semmiből... marad a kivégzés.


Bízom Istenben! De biztos vagyok abban is, hogy most már igazán talpra állhatna a mély álmából Európa... Orbán Viktor csak védi az országát! Kíváncsi lennék mit szólna a sok jó szívű migráns párti, ha betelepülne mondjuk csak néhány, és kezdetét veszi az erőszakolás....



Sokmindenről nemtudunk, csak amiket a híradókban bemondanak... Egy debreceni osztálytársam mesélte, hogy ott Debrecenben már régebb is sok baj volt az arabokkal, brutális módon megöltek fiatalokat és erről senki nem beszélt......

2016. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Azok, akik a párizsi terror, a nizzai meg még sok hasonló ilyen történtek után nem lát összefüggést a migráció és a terrorizmus között, az sajnos vak."


- Szerintem ilyen nincs. Az emberek többsége tisztában van azzal, hogy a migránsok többsége azok elől menekül, akiknek a terrort is köszönhetjük. Ugye, erre gondoltál?

2016. júl. 22. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!