Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan Magyarország...

Nem igazságtalan Magyarország adózási rendszere?

Figyelt kérdés
Aki 100 ezret keres attól is ugyanannyi százalékot vesznek el mint aki 400 ezret. Szerintem ez nem igazságos!

2016. júl. 30. 17:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
60%

"Ellenben volt egy kérdés, aminél az volt a kérdés, hogy mik lennének a többkulcsos SZJA esetében az ideális kulcsok és sávhatárok, oda összesen 4 válasz született."


Emlékszem rá, és bár a többkulcsos adózás híve vagyok, én se tudtam rá válaszolni adathiány miatt.


Különösebb kutatás nélkül is megállapítható, hogy mikor a Fidesz bevezette az egykulcsos adózást, azzal egy hézagot is csinált egyben, amit más adók bevezetésével/emelésével tömött be. Ha akkor felteszik az egykulcsos pártiaknak a kérdést, hogy pontosan milyen adók, milyen mértékű emelésével kompenzálnák szívesen a hiányt, akkor ott sem szültek volna meg több mint 4 válasz, ugyanúgy az ismeretek és adatok hiánya miatt.

2016. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
56%

Azért van ilyen adórendszer, mert nagyon kevés a magas jövedelmű ember. A medián magyar bér valami 140 ezer forint. Az államnak kevesebb bevétele lenne a többkulcsos adórendszerből, ráadásul akkor még több csúcs szakember menne el ebből az országból, és telepedne le nyugaton.


Az országnak meg az az érdeke, hogy egyrészt minél több pénzt beszedjen, másrészt meg a jó szakembereket tartsa itthon. Az, hogy valaki kimegy mosogatni, az uram bocsánat, de le van ejtve. Azzal a munkaerővel semmit nem veszít az ország. De amikor már a hiányszakmából is elmegy mindenki, akkor mi lesz?

2016. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Koplárovics Béci ***** válasza:
42%
Szerintem sem igazságos, hogy a jövedelméből mindenki ugyanolyan arányban járul hozzá a költségvetéshez. Hiszen én a többszörösét fizetem adóként, mint te, és SEMMIVEL sem kapok több szolgáltatást érte, nekem is ugyanaz a szar ját, mint neked. Fizessen be mindenki mondjuk 120 000Ft-ot és kész. Nincs vita. Mindenki pontosan ugyanannyit adózik ugyanannyi szolgáltatásért. Szerintem is ez a legigazságosabb megoldás!
2016. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
51%

"Az országnak meg az az érdeke, hogy egyrészt minél több pénzt beszedjen, másrészt meg a jó szakembereket tartsa itthon. "


Az egykulcsos adózás csökkentette az állam bevételeit, többet nem is mondok.

2016. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
31%
Olyan adózási rendszer,amelyet mindenki igazságosnak gondolna,nincs,de mondjuk annál én is tudnék jobbat elképzelni,mint a jelenlegi.
2016. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
45%

# 15:


Írd le kérlek az elképzelésed.

2016. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
44%

Az adórendszer azért igazságtalan, mert a fizetésed felét elteszi az állam. Ez nálunk az egyik legdurvább a világon.

Az egykulcsos vs. többkulcsos adó csak gumicsont.

2016. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
38%
3: Volt olyan barom aki ezért szavazott a Zorbánra? Te kis lepontozós...
2016. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
43%

Mindenkinek meg van a saját igazsága.


Szerintem igazságos pedig az lenne amit a 13 írt. Mindenki fix összeget fizet. Az igazság és együttérzés két teljesen más dolog.

2016. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
18%
De. Itt a szegényektől lopnak el mindent, aztán szétosztják a gazdagok közt.
2016. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!