Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan Magyarország...

Nem igazságtalan Magyarország adózási rendszere?

Figyelt kérdés
Aki 100 ezret keres attól is ugyanannyi százalékot vesznek el mint aki 400 ezret. Szerintem ez nem igazságos!

2016. júl. 30. 17:49
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
30%

"Csak jelzem, hogy a sávhatárokon szakadékok vannak az emberek komfortérzetében/anyagi biztonságában."


A sávhatárok hivatottak ezeket a szakadékokat "összefűzni". Az egykulcsos adózás pedig szélesíti ezeket a szakadékokat, ebből adódóan pedig szűkül a középosztály.

2016. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Hogy igazságtalan-e, azt nem tudom.


Nyilván, mindenkinak maga felé hajlik a keze; ma már nincsenek olyan emberek, mint a nagyapám, aki büszke volt arra, hogy mennyi adót fizet a köz javára. Mások gyerekeire, a rászorulókra.


Ma nem érezzük magunkat semmilyen közösség részének, kezdve a családtól, tovább egészen a nemzetig.

Csak az önös érdek diktál.


Azért érdemes lenne megnézni más országok adórendszereit, meg a százalékokat, ahol többkulcsos van.

Jobb-e egy olyan rendszer, ahol pl. a minimumbérre 19 % az adó, a következő 26, aztán 39? És külön adók még minden másra, gyógyszertől a benzinig. Nem tudom. Csak azt akarják elérni vele, hogy már novembertől ne dolgozzon egy csomó ember, mert már a magasabb %-kal összesen kevesebb lenne a keresete.


Inkább azt gondolnám, hogy a minimumbérből nem kéne adót fizetni, de lehet,hogy az sem lenne jó. Lehet, hogy csalnának vele.


Én inkább a nagyvállalatokat adóztatnám jobban.

2016. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!