Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan Magyarország...

Nem igazságtalan Magyarország adózási rendszere?

Figyelt kérdés
Aki 100 ezret keres attól is ugyanannyi százalékot vesznek el mint aki 400 ezret. Szerintem ez nem igazságos!

2016. júl. 30. 17:49
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
67%
Amikor többkulcsos adó volt, a sávhatárok úgy voltak beállítva, hogy már a közepes jövedelem is ugyanannyival adózott, mint a magas. Az nem igazságos, hogy a 100 ezer forintos fizetés úgy adózik, mint a 400 ezres? Az igazságos, hogy a 140 ezres ugyanúgy adózik, mint a milliós?
2016. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
42%

12-es!Te komolyan azt hiszed, hogy bárkit is itthon tart az egykulcsos adó? Hát elárulom, nagyon nem! Van egy-két nagyarc, aki azt mondja, hogy kimegy külföldre ha visszahozzák a többkulcsos adót, de érdekes módon ők 2011 előtt sem mentek ki külföldre, ez csak üres fenyegetőzés. Mellesleg lehet itt jönni a jól képzett szakemberes dumával csak ironikus módon épp, hogy úgymond "trógerból" nincs elég lassan a magyar munkaerőpiacon. Lassan már ott tartunk, hogy némelyik üzemben több a mérnök mint a betanított munkás!

Az egykulcsos adó bevezetése pedig egy mintegy hatszázmilliárd forintos lyukat ütött a költségvetésen, amit utána úgy kellet betömni más adókkal, tehát az állam hatalmas összeget bukik évente az egykulcsossal. Lényegében véve a társadalom háromnegyede rosszul járt az egykulcsos adóval.

2016. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
43%
Ha igazságtalan lenne, elsöpörte volna a népharag, lásd netadó.
2016. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
48%
#16:Mindenképpen többkulcsos "rendszer".Egyszerűen csak azért,mert úgy gondolom,hogy egy minimálbéres,még százalékban se fizessen ugyanannyi adót,mint az,akinek sokszázezres,milliós havi fizetése van.
2016. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
70%
#23:Na de,ezt a logikát követve,a többkulcsos adórendszer is igazságos volt,azt sem söpörte el a népharag.
2016. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

# 24:


Hanem mennyit fizessen? Onnan indulunk, hogy ma mindenki 48%-ot fizet, a Te elképzelésedben milyen kulcsok és sávhatárok szerepelnek?

2016. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
48%
#26:Nincsenek konkrét "terveim" a sávhatárokat, százalékokat illetően.Nekem csak az az "elv" nem tetszik,hogy keresettől függetlenül,mindenki ugyanabba az egy "adósávba" essen.Hozzáteszem,én az egykulcsos adóval,ha csak kismértékben is,de jobban jártam,mint az azt megelőző "többkulcsossal".Ennek ellenére sem tartom jónak az egykulcsos rendszert.Persze,nem vagyok szakember,de amennyire tudom,köztük sincs egyetértés ezügyben.
2016. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

"#23:Na de,ezt a logikát követve,a többkulcsos adórendszer is igazságos volt,azt sem söpörte el a népharag."


Dehogynem :) Hiszen jött Orbán, mint a "nép" kizárólagos képviselője, és elsöpörte az igazságtalan többkulcsos rendszert :)


"12-es!Te komolyan azt hiszed, hogy bárkit is itthon tart az egykulcsos adó? "


Miért? A többkulcsos itthon tart bárkit is? Az egész azon múlik, hogy a lehetőség megvan. Akármilyen kormány is lenne itt, nem nőtt volna 3-4-szeresére a bér az országban. Addig meg simán megéri kimenni, ha a lehetőség és az akarat megvan. Adókulcsoktól és kormánypárttól függetlenül. A legnagyobb hülye az, aki nem a pénzért megy ki, hanem "azé' mera zorbánmerafidesz"...

2016. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Orbán,mint a "nép" kizárólagos képviselője?Ez aranyos.
2016. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

"Akármilyen kormány is lenne itt, nem nőtt volna 3-4-szeresére a bér az országban."



Te is tudod, hogy ez nem igaz. Kell ide ez az önmosdatás. Nem mi szavaztunk rosszul, barkire szavaztunk volna szar lenne, mi okos emberek vagyunk, nem a mi hibánk.

2016. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!