Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan Magyarország...

Nem igazságtalan Magyarország adózási rendszere?

Figyelt kérdés
Aki 100 ezret keres attól is ugyanannyi százalékot vesznek el mint aki 400 ezret. Szerintem ez nem igazságos!

2016. júl. 30. 17:49
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
59%

Elveszi a szegényektől, hogy a gazdagoknak adja? Ez meg milyen okoskodás? Az adót mindenkitől elveszik, nem adnak belőle vissza semmit, csak annak, akinek gyereke van, az meg mindenkinek jár.

Szerintem is igazságtalan.

Tőlem levonnak összesen 150.000 Ft adót, a minimálbérestől mennyit vonnak? Mégis én is ugyanazt a sz...r ellátást kapom. Az iskolában, ahova járatom a gyerekem, ha szeretném, hogy külön foglalkozzanak a gyerekemmel, akkor az a tanítónő válasza, hogy mennyire alul van fizetve. Na és, az hol az én gondom? Én elég sok adót befizetek, hogy elvárjam a minimum színvonalat.

Ennyi pénzért meg nem kapok semmit. Ha nem tetszik, menjek magániskolába, magánorvoshoz, stb. Na, ez a nem igazságos.

Amúgy meg soha nem értettem ezt a matekot, 1.000.000 Ft-nak a 16 %-a több, mint 100.000-nek, tehát jóval többet is adóznak utáan. Ugyanakkor én tanultam 23 éves koromig, fizettem érte nem keveset, gyakorlatilag folyamatosan képezem magam. Aki meg 18 évesen kiesett a suliból közepes bizonyítvánnyal, és azóta is üldögél a langyos pisiben, habzó szájjal követeli, hogy vegyenek el még több adót a gazdagoktól, és adják neki? Miért? Mit tett érte?

2016. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%

"Orbán,mint a "nép" kizárólagos képviselője?Ez aranyos."


Szarkazmus, Sheldon, szarkazmus.

2016. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
60%
#32:Igen,gondoltam erre is,de a "Gyakorin" azért ez "veszélyes".Rendszeresen lehet olvasni hasonló,teljesen komoly véleményeket Orbánról, Gyurcsányról,vagy épp Kádárról.
2016. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Én nem önmagában az adórendszert nézném, hanem a visszaosztással egyetemben, avagy hogy milyen szociális háló társul az adórendszer mellé. A kettőnek együtt kéne igazságosnak, és lehetőleg egyszerűnek lennie. Ha így nézem, akkor nálunk ez az újraelosztás összességében nagyon nem OK.
2016. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Nincs semmije, az annyit is ér.
2016. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

#31 Hatalmas igazság!

Sajnos adórendszer ide, adórendszer oda itt mindig annak van a legnagyobb szája aki csak ingyen akar élni. Ingyenélőből van elég!

Sopánkodik, hogy kevés a fizetés. Persze az adórendszer a s.zar. Az mar mellekes hogy amikor tanulni kellett volna csak ivott, meg melegedett, át lett rugdosva egy okj-n de érteni hozzá, az isten őrizz!

Jó szakember jól keres. Ismerek olyan szakmunkást akit még énis megirigylek, nade az ért is a szakmunkájához, meg nem is idejön nyavajogni.

Mondom ezeket annak ellenére, hogy az "újraelosztás" talán hagy maga után nemi kívánni valót.

2016. júl. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

De, igazságtalan.

De mivel itt az egész társadalom igazságtalan, ezért normálisnak számít az igazságtalan adórendszer is.

2016. júl. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Ha az országban mindenki diplomás lenne, akkor diplomások pucolnának wc-t és diplomások lennének alulfizetve, nem kell ez a kamu ledegradálása az embertársainknak, csak mert féltjük a pénzünket.


Fejlett országok jellemzője a progresszív adózás, és mivel szabadon megválaszthatóak a sávok, nem él az a kifogás, hogy "mi erre nem vagyunk képesek".


Fel kellene ismerni, hogy ha többet vártok el a rendszertől, akkor többet is kell adjatok (képesség szerint), ha viszont azért nem adtok többet, mert nem kaptok eleget, akkor magatoknak kötitek meg a hurkot.


"Amúgy meg soha nem értettem ezt a matekot, 1.000.000 Ft-nak a 16 %-a több, mint 100.000-nek, tehát jóval többet is adóznak utáan."


Ennek az igazságát kevésbé a matekban kell keresni, de mondok egy példát:

Egy osztályba jársz másik 29 tanulóval. Te milliárdos vagy, másik 8 társad szegény a többiek átlagos vagyonnal rendelkeznek. Elhatározzátok, hogy vesztek egy interaktív táblát a terembe, mindenkinek bele kell adnia 50 ezret. És itt mutatkozik meg a lényeg, te kisujjadból rántod elő az 50 rongyot, de a 8 szegény diák megszenvedi ugyanazt az összeget.

Nem tudom hogy vagy vele, de nekem azt tanították, hogy mindenkinek annyival kellene hozzá járulnia egy ügyhöz, amennyivel tud, nem pedig amennyivel kötelező.


A többkulcsos adózás abban akar igazságot tenni, hogy senkinek se kelljen megszenvednie az adózást, ne legyenek szakadékok az emberek komfortérzetében/anyagi biztonságában, mert ha gazdag vagy, azt sem érzed meg ha 500 ezret kell beledobnod a közösbe.


De a sávhatárok sokat számítanak, a progresszív adózás elvben igazságosabb (szerintem), de a gyakorlatban a döntéshozókon múlik, hogy mennyire kívánják követni az elvet.

2016. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

... ne legyenek szakadékok az emberek komfortérzetében/anyagi biztonságában...


Csak jelzem, hogy a sávhatárokon szakadékok vannak az emberek komfortérzetében/anyagi biztonságában.

2016. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Sőt, annak igazságosságát, hogy ki mennyit tesz a közösbe a vagyoni helyzetétől függően, arra jó példa lehet az Európai Unió is.


Ahogy a progresszív adózás egyik elemének minősül az alsóbb rétegek felhúzása is, úgy hasonló elgondolásból kapunk mi is az Uniótól támogatásokat. Olyan támogatásokat, melyből más országok kicsit sem részesülnek. Ezt az érvemet még csiszolni kell, de bizonyos szempontból velünk is progresszív módon bánnak, de mi ezt nem adjuk tovább a saját, sokkal közelebb álló állampolgárainknak. Ez mennyiben igazságos?

2016. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!