Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan a kereszténység nevében...

Sokan a kereszténység nevében utasítják el a migránsokat és harcolna ellene, miközben a pápa maga is a befogadást pártolja. Miért?

Figyelt kérdés
Még régebben Ferenc pápa bűnbocsánatot kért azok számára, akik nem mutatnak együttérzést a menekültek iránt (a pontos beszédre már nem emlékszem).
2016. aug. 1. 17:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Azaz ha én nem fogadom el a pápa kérését, akkor ugyan vétkezek, de később úgyis bűnbocsánatot nyerek."


:DDDDDDDD

Erről ennyit!

2016. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha végül úgy is bűnbocsánatot kapsz, akkor mire tartják fent a poklot?


Nomeg, a pápa isten hangját hirdeti. Szóval, ha neki szegülsz ellen, akkor annak szegülsz ellen, akinek végül meg kéne bocsátania. Ez nem hangzik hülyén kicsit?

2016. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha végül úgy is bűnbocsánatot kapsz, akkor mire tartják fent a poklot? "


Mi van? Ami beszólásokat nem adtak a szádba valahol, azt már nem is tudod? Azt hittem legalább ismered is, ami ellen beszélsz. Azt hittem végre valami ember, akinek tudása is van, dehát mindig kiderül, hogy csak valami betanított provokátorral van dolgom. Művelődj hát, és megtudod, mire való a pokol (nyugi, ott találkozunk!). Én nem szeretnék semmit sem a szádba adni...

2016. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Krisztusi értelemben Ferenc pápa álláspontja a helyes.

Akinek meg nem tetszik, az miért veri a mellét, hogy ő mekkora nagy keresztény?

2016. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Így van tetszik vagy nem, ha Krisztus ma köztünk járna irulnátok pirulnátok kedves "keresztények" mert ő aki a gyilkosainak megbocsájtására kért biztosan a pápával lenne egy állásponton. Ha te nem értesz egyet Krisztussal hogy gondolod, hogy keresztényként, az ő általa alapított vallás köntösében tetszelegsz magadnak?
2016. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

# 14


Félreértés ne essék, tudom mi elméleti síkon.

Oda mennek a hitetlenek, a vétkesek, a bűnösök, meg a bukott angyalok, meg a jövő hét is odamegy, ha rosszat cselekszik.


Én a logikát nem értem a dolgok mögött. Persze, vallásban logikát keresni értelmetlen dolog, de akkor is.


Én nem hiszek a pokolban, tehát engem hidegen hagy a dolog. Magyarul, engem nem tudnak vele ijesztgetni. Ahogy pedig a kérdező írta, a mély-vallásosnak sincs semmi félnivalója, mert bármit csinál, 20 miatyánkal, meg 20 ezer forintal bármikor elnyerheti a bűnbocsánatot, a feloldozást a bűnei alól.


Szóval, semmi értelme a pokolnak, mert aki hisz a dologban az "végül úgy is bűnbocsánatot nyer", aki pedig nem hisz benne, az pont les**rja.

2016. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#11


Igen van egy kis különbség. De hasonlóság is.

Ha az autókat betiltanánk nem lennének balesetek. Sőt... Ha a tömegközlekedés (ideértve a repülőket is) és gépjárművek nem léteznének, több eddigi terrorcselekményt akadályozott volna meg, mint az, ha egyetlen arabot sem engednénk be.


Az inkvizícióra annyit tudok mondani, hogy a pápaválasztás nem mindig működött úgy, mint napjainkban, gyakran egyszerűen a gazdag római családok megvették a címet vagy átvették a hatalmat. Vagy a császár miatt került pozícióba a pápa.

Vagy gondoljunk csak arra, hogy volt, hogy egyszerre több "pápa" volt kinevezve

Ma viszont működik, így gyakorlatilag Isten maga választja meg földi helytartóját. Akinek szava az ő szava.


Kolompárovics Bécinek már le lett írva, amit én is írtam volna.


És #15 erről van szó! Ezt nem értem.

2016. aug. 1. 21:53
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

A pápa nem tévedhetetlen.


Amúgyis, csak be akar nyalni a többi migánssimogató politikai vezetőnek.

2016. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#8-as: 12 muszlim menekültet fogadott be Ferenc pápa Leszbosz szigetéről a Vatikánba.
2016. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19-es tévedsz. A pápa, mint Isten földi helytartója a II. Vatikáni zsinat megállapításai szerint hit és erkölcs dolgában tévedhetetlen.
2016. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!