Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vagyunk Európa legkeményebb...

Mi vagyunk Európa legkeményebb népe, miért nem kezdünk vele valamit?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy milyen egy gyerekkora a magyarnak:


16 évesen kötelező elmennie diákmunkára azért, hogy hónap végén végre lehessen valami enni. Internetre max mobilnet futja, az is a havi 2000 forintos ami a számlához van csapva így van pár mega egy egész hónapra.


Nyugattal ellentétben itt nem is ismerik a számítógép fogalmát a gyerekek, maximum a többségnek ilyen "netezős" gépe van, amin játszani nem igazán lehet, szóval a nyugati gyerekhez képest a mi gyerekeink nem ülnek otthon.


A diákmunkán szerzett pénzt a megélhetés érdekében egyből az egészet családi kasszába adják, magukra sohasem költenek.


Ezek után kérdem én: Ha ilyen ro***t durva, az európai élethez képest rendkívűl kegyetlen gyerekkorral kell felnőnie a magyarok 90%-ának, akkor, ezt mégis miért mi vagyunk olyan szegények? Azthittem az életben az marad fent aki kemény, akkor most mivan? Vagy ezek a kemények elmentek külföldre?

Amúgy aki nem hisz nekem, szivesen belinkelek 4-5 kérdést csak kapásból már innen, ahol leírják azt, hogy a 15 éves lány ne nyafogjon, hogy nincs otthon étele a testvérével együtt, miért nem megy el dolgozni, hisztis gyereke.



2016. aug. 9. 18:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#8


Nem tudom miért kapod fel rám a vizet, pont, hogy téged is keménynek neveztelek ezzel. De lehet, hogy a kemény félre értelmezhető, akkor mondom másképp: talpraesettség, önállóság, túlélés a legroszabb körülmények között is.


Magyarul az élet rákényszerített ezekre. Arról meg, hogy nyugaton is rengeteg az elcseszett élet, hidd el, nem csak gyk-t olvasok, rengeteg reddit posztot is olvastam már pont erről a témában, ráadásúl még az USA-ban is, tudom, hogy van, csak itt általánosabb jóval mint kint. Én most százalékokról beszéltem, nem 1-2 kivételről.

2016. aug. 9. 19:12
 12/17 partizana ***** válasza:

nagyon elvagy tévedve kérdező:D


A kérdés amit belinkeltél nyilván kamu, szerinted ha valahol kajára nincs pénz ott netre van?


Az emberek 90%-nak nincs szüksége gamer PC-re, és amúgy sem ennek a hiányával kezdődik a kemény élet. A többségnél a diákmunkán megkeresett pénzt nem veszik el, max a szegényebb régiók legszegényebb körzeteiben. Ja és nem nem vagyok elkényeztetve, egy átlagos magyar ember vagyok 17 évesen. Amiről te azt hiszed kemény az az átlag + erősen túlzol, kemény a gyerek sorsa Szíriában, Eritreában de nem Magyarországon:D Jézusom ilyen embereket:D

2016. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés még viccnek is rossz...
2016. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Attól lennénk Európa legkeményebb népe,hogy a fiataloknak csak mobilnetre futja meg "netezős" gépre,amin nem lehet játszani(bár szerintem már ez sem igaz így)?Meg a nyári diákmunkától?Ne röhögtess már!
2016. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért hiszi mindenki azt, hogy ha valahol van net, akkor hónap végére nem éhezhet, meg, hogy a net valami luxuscikk és máris sokkal jobb nélküle anyagilag.

Még azthinném, hogy a szocializmusba nőttek fel és azért hiszik ezt, de az előző is 17 évesen ezen a véleményen van. Egy ghetto net is már megvan 2500 forintból, szegényebb vidéki kisvárosban 3000 Ft egy egész hónapra. 3000 ft normálisabb étkezéssel 1.5 nap, szegényes vitaminhiányos zsíroskenyeresen meg 3-4 nap.

Aztán a neten lehet keresni munkát. Netalántán urambocsá egy kicsit szórakoztatnia magát mondjuk gyk-val(kivéve politika, ez a pokol). Nálunk is volt nemegyszer, hogy alig volt enni hónap végére míg nem volt új munkahely, közbe net volt, mert anélkül még az a kicsi otthoni szórakozás se lett volna, a szüleim meg nem találták volna meg a munkahelyüket ami után minden helyrejött.

2016. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 partizana ***** válasza:

"ghetto net is már megvan 2500 forintból, szegényebb vidéki kisvárosban 3000 Ft egy egész hónapra."


Az a 3000 forint éppen 10 db kenyér. Ergo ha valaki éhezik nem dobja el magától 20.-tól 30.-ig a kenyeret, hogy a gyikon okoskodó mindentudó sznobok közt idegesítse magát.

2016. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hat nekem mar 10 evvel ezelott is high-end gamer pc-m volt meg okostelom mobilnettel.
2016. aug. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!