Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az elmélet hogy a románok...

Igaz az elmélet hogy a románok az ókori rómaiak leszármazottai?

Figyelt kérdés
Egyszer egy filmben hallottam erről, akkor meglepett, de mikor olvastam Marcus Aurelius és Commodus jegyzeteit, ott említik a jelenlegi román föld területét, valamint a kárpátmedencét, mint lehetséges letelepedési helyet. A sziciliaiak is megemlítik a kárpátokban élő rómaiakat, mint nagy császárok sarjait. A Romanian szó is érdekes, mivel a római szóból eredeztethető.

2016. aug. 27. 16:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen, nemrég találtak is egy táblát Románia területén, melyen jól olvashatóan szerepel a felirat: "Ave Cezar Vavan". Megörültek a románok, hogy íme a bizonyíték, amire oly régóta várnak, hogy ők már a kezdetektől ott voltak Erdélyben, egyedül a "vavan" szót nem tudták lefordítani. Mindegy, üsse kavics, kiállították Bukarestben, hogy mindenki láthassa, a románok voltak itt előbb.

Egyszer azonban egy székely parasztbácsi is elment megnézni a híres ereklyét. Nézte, nézte, majd hatalmas röhögésben tört ki. Odagyűltek köré, és megkérdezték, min röhög.

- Hát azon hogy ez nem "Ave Cezar Vavan" hanem "A vécé zárva van"!!!

2016. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

A legfrissebb kutatási eredmények alapján a románok tényleg a Rómaiaktól származnak. A történet a következő:

Az eddig ismerttel eltérően az anyafarkasnak nem két gyermeke született, hanem 3: Romulus, Remus és Romanus. Mivel a farkasnak csak két csecse volt, ezért csak két gyermeket tudott szoptatni. Így Romanusnak csak az apa farka maradt. Ezért nevezték el őket dákó-románoknak...


Bocs, nem lehetett kihagyni.

2016. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Legalább annyira rómaiak, mint amennyire én egy spanyol transzvesztita vagyok Kazahsztánban.


A jelenlegi Dunántúl és Erdély egyaránt a Római Birodalom részét képezték ( Pannónia és Dacia ), maguk a románok pedig pont ezért nevezik magukat románnak. Nálunk az "oláh" volt az elterjedt, egészen Trianonig. Egyébként a román egy déli nép, a mai dél-kelet Romániából, illetve annál délebbről. Dél-Erdélybe a tatárjárás után jelentek meg, amikor is a magyarság kihalt onnan, de nagyobb számban a 18. században, a betelepítések során érkeztek ( földet, házat és pénzt kaptak, hogy költözzenek be. A török kor után a magyarság több mint fele meghalt vagy elmenekült, így külföldről hívtak be embereket, hogy legyenek adófizetők. Ekkor jöttek be a szerbek, a szlovákok, a románok, de nagyobb számban a németek is ).

Ugyebár a történelmet nem kell bemutatni, nem asszimilálódtak, már a 19. század elején jogokat követeltek, '48-ban már ellenünk harcoltak, a világháborúban meg... ( a monarchiában kevés román volt a Román Királyság meg ellenünk harcolt )

Tehát nem, nem rómaiak.

2016. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, hogyan definiálod az ókori rómaiak leszármazottja dolgot. Ha úgy vesszük, hogy minden ellatinosodott nép a rómaiak leszármazottja, akkor igen, de akkor fél Európa a rómaiak leszármazottaiból áll.
2016. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Annyira kevesen voltak a románok a Monarchiában, hogy 150ezren a monarchiáért haltak meg a háborúban...
2016. aug. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ezt az elméletet két elrománosodott magyar találta ki (Major Péter-Petru Maior, Sinka(y) György-Gheorghe Sincai). A románok nyelve különbözik a többi újlatin nyelvtől, erős latin hatást kapott albánnal rokon nyelv.
2016. aug. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem igaz, ez egy tévhit.

A valóságban az ókori rómaiak származnak a románoktól.

2016. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem igaz. De a románok szeretnék ezt hinni. Jól hangzik - szerintük.
2016. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Egy szó sem igaz belőle.
2016. aug. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Kedves kérdezö

Hogy honnan származnak a románok halvány lila gözöm sincs,

Tudok románul és olasul is értek spanyolul,és franciát is megértem ha irják. Tanultam latint is és vannak a latinban olyan szavak amik csak a román nyelvbe léteznek.

A nyelvtan szinte azonos az olaszal és a szavak is nagyon hasonlóak, csak a szavak vége tér el egymástol.

Beszégettem egy olaszal és ö is ugy vélekedett hogy amikor romániába ment elöször majdnem mindent megértett.

Ha a három nyelvet hasonlitjuk egymáshoz a románt az olasz és a spanyolt, a román és az olasz testvérnek mondható.

Viszont a román nyelvben sok lopott szó is van. Orosz, magyar,török,

Nyelvtani része könyü. Hamar tanulható.


Hallottam ojan elméletet is hogy római rabszolgák leszármazotjai akik az albán hegységekben éltek és amonnan voltak betelepitve a mai románia területére kivéve erdélyt, erdélybe késöbb voltak telepitve mint munkaerő.

2016. aug. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!