Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsenek jobb fizetések...

Miért nincsenek jobb fizetések Magyarországon? Gyarmatosítanak minket? Mi kell a fejlődéshez?

Figyelt kérdés

Közgázosokat kell talán kérdeznem,mert én egyáltalán nem értem,hogy miért ér kevesebbet a magyar munkája itthon, mint egy nyugati munkásé nyugaton.

Valaki azt mondta nekem,hogy a forint vásárlóerej miatt.

Én ezt sem értem.

Valaki elmagyarázná nekem közérthetően mi miért nem működik nálunk?

A volt gyarmattartók jobban élnek,mert kizsákmányolták azokat a területeket.

Ennek ma már jobbára vége. Akkor most miből élnek jobban?

Csehország is a függönyön innen volt mégis jobban élnek.

A Lengyel gazdaság is-állítólag-jobban teljesít mint a miénk.

Szlovéni is előrébb van.

Nálunk az agrárium miért nem tud úgy működni, mint Spanyolországban,a franciáknál vagy... Mindenki kitörési lehetőségként kezeli,de változás nincs.

Na és a fizetések: Miért tudnak olyan fizetés adni nyugaton amiből ott tisztességesen meg lehet élni míg nálunk az itteni fizetésből olcsóbb körülmények között sem jön össze.

Emelni kellene a kenyér árát, pl Ahhoz,hogy az emberek meg tudják venni a drágább terméket,pl kenyeret ahhoz magasabb fizetések kellenek.

Ha megemelik a fizetéseket akkor megint csak emelni kell a kenyér árát,mert többet kell fizetni a pékeknek.

Nekem ez ilyen 2-es csapdája.

Hogy lehet úgy jóllakatni a kecskét,hogy a káposzta is megmaradjon?


Nyugaton miből emelik a fizetéseket? Hogy tudják kigazdálkodni?


Tényleg igaz,hogy hazánk is csak modern,gazdasági gyarmat lesz? vagy minek nevezik...

Van kiút az olcsó munkaerő,összeszerelő helyzetből?

A munka értéke haszna miért nem nálunk csapódik le?

A kakaó jó áron megy,de a termelő országok nem darálhatják le. Valahol mi itt vagyunk.(ezt talán itt olvashattam)

Ebből a státuszból állítólag csak úgy lehet kitörni,hogy egy ideig rosszabb lesz,valami ilyesmit olvastam egy cikkben.


A csapból is az folyik,hogy milyen erős és jól teljesít a gazdaságunk.Visszafizettük az IMF-nek is a hitelt.

A saját lábunkon állunk.

Ehhez képest minden EU-s pályázati pénzből épül.

Hol van a ami megtermelünk.


Esetleg valamilyen tanulmányt tudnátok ajánlani,linkelni ami a köznép számára is érthető?


Kérném mellőzni a pártpolitikát és az egymásra mutogatást !



2016. aug. 27. 16:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem valami magas pozíciós rakdosott pénzeket a saját zsebébe, és ettől magasabb adókat vezettek be, hogy pótolják. Meg mert nem bírjuk jóllakatni a gazdagokat, azért van éhezés. Van valami ilyen kép , amire az van írva, hogy nem azért van éhezés, mert nem bírjuk jóllakatni a szegényeket, hanem.. Ja meg olyan van, illetve valahol azt már betiltották és eladományozzák, szóval, hogy fenn tudják tartani a kaják piaci árát, amit túltermeltek, azt a kaját beleborítgatták a tengerbe, de most már ez van, ahol tilos, szóval hogy a piaci árát fönn tudják tartani, merthogy ha valamiből sok van, akkor pénzügyileg kevesebb az értéke, és valakinek nagyon csak a profit számít. De most már odaadják valahol szerencsére a szegényeknek a túltermelt kaját.
2016. aug. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Centauri, akkor hol nézhetek után,hogy érthetném meg?


Vagy "egyszerűen" csak mi lenne a megoldás és hol a hiba nálunk.

2016. aug. 28. 21:40
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

A magyarázat nem bonyolult. A munka ugyanannyit ér a két országban, viszont a nyugati országokban a munkások jövedelmeit az ország tőkejövedelmei is kiegészítik.

Tehát ugyanaz a villanyszerelő, ugyanolyan színvonalon dolgozik mind két helyen, de pl. a Német villanyszerelőnek közvetett módon megjelenik a jövedelmeiben az a profit, amit pl. itt kaszál a SPAR, Mercedes, Audi stb., ugyanis ezek a vállalatoknak a tulajdonosai ott adóznak, ott költik el a tőkejövedelmet és visszaforog a villanyszerelő jövedelmébe is. Ha az illetőnek vannak befektetései, nyugdíjtagság, szakszervezet akkor méginkább, de ha ez sincs, egyszerűen a tőkejövedelmekből bejövő sok adó miatt az állam viszont őt kevésbé adóztatja, illetve több juttatást, szolgáltatást tud nyújtani. Másodsorban, ha el megy valahol villanyt szerelni, pl. az Audi ottani mérnökének a házát (akinek szintén sokkal jobb a fizetése mint egy itteni Audi mérnöknek, ugyanis az itteni profitból ő is részesül a fizetésében), akkor a megrendelő, mivel több jövedelemmel rendelkezik, ezért magasabb munkadíjat fog fizetni a munkáért.

2016. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!