Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez vicces, ha az ember választ...

Ez vicces, ha az ember választhatja, hogy cigány e vagy sem, akkor a cigányokat utálni nem rasszizmus. Nem fajgyűlölet, hisz nem a származását utálják nemde?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 16:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Rasszizmus az ha a cigány fajt utálod szerintem!

De én akkor mivagyok???

Én nem a cigányokat utálom, hanem ahogy élnek ahogy viselkednek, tisztelet a kivételnek...

2010. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"meséld el nekem, hogy amerikában ki számít négernek? aki annak vallja magát, vagy aki néger származású? hm? ennyi pont. "

Amerikában senki nem számít négernek. Legalábbis a törvény szerint. Nem vallhatja magát négernek, mert ilyen kategória nincsen. Miért olyan nehéz ezt felfogni?

És egyébként is. Ha egy fekete bőrű ember nem vallja magát négernek, hanem amerikainak, akkor már nem is néger? Ha te ezt elhiszed, akkor tényleg baj lehet az agyaddal. A törvény előtt nem az. De a törvény előtt senki sem az, mert ilyen kategória nincsen. Ettől függetlenül a Ku-Klux-Klán és társaik üldözik őket és ezért rasszisták. Ugyanez van a cigányokkal is. Jogilag hiába nem cigány, attól még származását tekintve az. És a rasszizmus pont azt jelenti, hogy a származása miatt utálsz valakit. Tehát ha valakit azért utálsz, mert cigány származású, akkor lényegtelen hogy ő minek vallja magát, attól még te rasszista vagy, mert származás alapján diszkriminálod.


"nem érzem ,hogy van értelme vitázni veled, mert nem akarod felfogni amit mondok."

Felfogom. Azt mondod, hogy az cigány, aki annak vallja magát. Ez a törvény szempontjából igaz, de a közéletben nem. Mivel a cigányság nem csak kulturális, de etnikai kisebbség is. Ha egy Bajorországban élő osztrák bajornak vallja magát, akkor ő bajor, mert etnikailag semmi különbség nincs. Ha feladja a kultúráját, akkor ő bajor lesz. Ha egy Csehországban élő szlovák csehnek vallja magát és feladja a szlovák kultúráját, akkor ő cseh lesz, mert egy az etnikum. De ha egy Magyarországon élő cigány magyarnak vallja magát, akkor a törvény előtt magyar lesz ugyan, de az emberek szemében továbbra is cigány marad, mert annak született. Hiába adja fel a kultúráját, hiába lesz izzig-vérig magyar hazafi, ő attól még cigány marad. Ugyanúgy, ahogy Amerikában is a négerek négerek, attól függetlenül, hogy nem vallják magukat annak. (Ebből a szempontból most teljesen mellékes, hogy nem is vallhatják.) Szerinted ha te elmégy Kínába, megtanulod a kínai nyelvet anyanyelvi szinten, teljesen átveszed a kínai kultúrát és kínainak vallod magad, akkor a han kínaiaknak már nem is fog feltűnni, hogy etnikailag teljesen más vagy mint ők?

Szerintem te nem érted, hogy én mit akarok mondani.

Én nem tartom magam rasszistának. Semmi bajom a cigányokkal, mint kisebbséggel. De ettől függetlenül ők etnikai kisebbség, akárminek vallják magukat. Ez nem ró rájuk semmilyen kötelezettséget, de sokan pont a származásuk miatt utálják őket és ez a rasszizmus.


L

2010. ápr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 22:34-es!

Az nem rasszizmus, mert nem a származásukat utálod, hanem az életmódjukat.

Te, feltételezem, egy zenész cigányt nem utálsz, aki normális kispolgári körülmények között él, rendesen dolgozik és tökéletesen beszéli a magyart.


L

2010. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
De rasszizmus és teljesen JOGOS rasszizmus! Az ilyeneket utálni kell!! Aki magyar létére nem utálja őket az nem magyar!
2011. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!