Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olvasom az internetes kommente...

Olvasom az internetes kommenteket, hogy a magyarok siránkoznak, hogy nyugaton terjed el a 4 napos munkahét stb. de még egy vasárnapi boltzár miatt is kiverik a cirkuszt, és simán leszavazták volna egy népszavazáson. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Teljesen logikátlan.

2016. dec. 6. 23:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
69%

# 9/9 Időpont ma 10:09


Én meg akárhánnyal beszéltem, örült neki.

Lett szabad hétköznapja amikor a hivatalba rohangálhatott, nem kellett mind a 20 szabadnapját erre elbasznia.

Annak nem örültek csak, hogy a vasárnapi pótlékukat ellopta a kormány.

2016. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

1: a vasárnapi bolt zár állami volt és kötelező.

2: természetesen a kormány közeli cégek / üzleteknek nem kellett bezárniuk. Azaz itt a korrupció volt az egyik dühítő tényező.

3: külföldön a 4 napos munkahét nem azt jelenti, hogy hétfő-csütörtök van bolt, aztán 3 napig meg nincs. Vagy posta. Vagy akármi.

2016. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
4%

# 10


Kocsmai szintről beszélsz, de te is káromkodsz, te retardált.

A kérdező a 4 napos munkahétről beszélt, amit itthon amúgy sok cég 4*10 órába vezetett be, egy szóval sem említett munkaórákat.

Ezek után te vagy a szellemi fogyatékos, hogy olvasni sem tudsz.

2016. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
8%

# 11


Jól van hazudozzál máshol.

2016. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy 4 napos munkahét van, nem jelenti azt, hogy a boltok is csak 4 napig vannak nyitva. Pl hétfőtől csütörtökig dolgozik Mariska, csütörtöktől vasárnapig meg Juliska. A bolt non-stop nyitva van, de mindenki csak 4 napot dolgozik. Egyéb kérdés?
2016. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
23%

# 13/15 Időpont ma 10:52


Ha kocsmai stílust adsz, kocsmai stílust kapsz picike. Ennyit (se) érdemelsz. Ilyen, hogy 4 napos munkahét pedig nem létezik, és nem terjed nyugaton se. Válaszolhattam volna ezt is, de azt még kevésbé értetted volna meg ezzel az agyi kapacitással.

Az sem véletlen, hogy az Mt. is munkaórával számol ilyen esetekben. Szóval mondom, ha már tájékozatlan vagy a témában, kussolj. Mélyen.


(a gyengébbek - azaz te - kedvéért is közölném, hogy ha napokban is mérnénk a dolgot, akkor is független lenne egymástól, ha nyitva van vasárnap, ha nincs, akkor is lehetne 4 napos munkahét, tehát megint csak nekem van igazam. Pofád meg laposba.)

2016. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 mannnocska ***** válasza:
5%

Ez ugyanolyan hiszti mint általában.

Havi 1x lehoztak egy cikket a baloldali / liberális lapok, hogy a magyar bérek mennyire le vannak maradva az EUs átlagtól.


Jön a béremelés -> ÚRISTEN ÖSSZE FOG ROPPANNI BELE A MAGYAR GAZDASÁŰÁÁÁÁÁÁÁÁÁG



Bevezetnék a 4 napos munkahetet, mindenki kikelne magából hasonló módon. Én speciel abbahagytam a magyar sajtó olvasását, mert konkrétan depressziót okoz. Olvassatok végig HVG cikkeket amik a magyar politikáról / gazdaságról szólnak. Úgy kb bármi ami tényleg az ország politikáját érinti. Konkrétan kimondom, hogy nem fogtok olyan cikket találni (és mielőtt habzó szájjal valaki csak előkutat egy cikket értse jól: aránytalanul nagy százalékban csak negatív cikkek vannak), ami bármi pozitívat említ meg. Hatásvadász címek, világvége hangulat. Ez pl a HVG.hu, a legolvasottabb netes hírportál ma magyarországon. Köszönöm.


Leszarom a fideszt, leszarom az összes pártot, és fulladjon a saját pöcéjébe mind, de amit a hvg lenyom az emberek torkán az konkrétan egy ország pesszimizmusának a táptalaja.


De ha nincs igazam, akkor bárki aki egyetért a retorikájukkal mondjon egy jó dolgot az elmúlt évben ami az országgal történt. Cinikus válaszokra nem vagyok kíváncsi köszöntem.


Lehet amúgy velem van a baj, de engem felkúr ez a "JAJ MINDEN SZR! MINDEN SZR! ÉRTED? MINDEN SZR!" hozzáállás. Akár egyénekben találkozom vele, akár médiában. Bssza meg a qrva élet, ha minden szr akaszd fel magad, vagy menj el innen. Vagy dolgozz a saját és a gyerekeid boldogulásáért. Kifogásokra meg önsajnáltatásra meg nem vagyok vevő, ennyi erővel az ágyban is lehet feküdni behúzott függönnyel elmélkedve azon, hogy "minden szaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar". TEGYÉL. ELLENE. VALAMIT. Ez az életed. Ha így akarod leélni, akkor magaddal csszel ki

2016. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
52%

"De ha nincs igazam, akkor bárki aki egyetért a retorikájukkal mondjon egy jó dolgot az elmúlt évben ami az országgal történt."


Talán itt a lényeg, nem? Mi jó dolog történt politikailag az elmúlt években? Hallgatlak. Komolyan. Cinizmus, irónia, szarkazmus, stb. nélkül mondom.


Innentől kezdve miről írjon a HVG? Legyen elQrmányszócső mint a 888 vagy az MTVA? Hazudjon, csak hogy ne legyünk ennyire pesszimisták?

2016. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 mannnocska ***** válasza:

Látod ez a baj, hogy mindent csak a negatív oldaláról tudtok nézni. Miért? Mert a HVG ezt prezentálja. Öngerjesztő folyamat.

Cinikus, depressziós az ország, ilyen a sajtó is, ezért méginkább ilyenek vagyunk.


Jó mi történt? Én ha ide leírok bármit ami szerintem pozitív, ti azonnal nekemestek, hogy fideszbérenc orbánsggnyaló bérkommentelő.

Miért? Mert a hvg belemosta az agyakba, hogy itt CSAK szar lehet minden.


Kerítés, népszavazás (az nem, hogy mennyit költöttek rá), béremelések, gazdaság javuló tendenciája.


Emellett ne aggódjatok fel tudok sorolni sokkal több negatívat is, én nem felejtem el ezeket se. De már várom a lepontozást, és a szokásos pocskondiázást, meg hogy meg akartok majd győzni, hogy DE, itt minden SZAR.


Hát akkor teszem fel a kérdést: MIÉRT VAGYTOK ITT? MIT TESZEL AZÉRT HOGY NE LEGYEN SZR?


Válaszolok is a dologra: valójában a legtöbbeknek nem az, csak a sajtóból folyó dolgok teszik azzá. Eléldegél, megvan magának. Nem nyugat színvonalon (ez irreális viszonyítás), de meg lehet élni. Igen vannak akik szegények, vannak akik létminimumon, vagy az alatt élnek. Mindenhol vannak (DEHÁTITTNAGYOBBARÁNYBANMINTNYUGATRA sicc).


Kérdem én: TE akinek délben van ideje (munkaidőben) és lehetősége (pc, telefon, internet) hogy gyíkon értelmetlen vitákat vívj, TE mennyire élsz akkor szrul? Vagy TE mennyit teszel azért, hogy jövő évben jobban menjen?

Nekem diplomám van egy nem rossz szakmában, mégis belekezdek programozás tanulásba, mert hiány van belőle, és nagyon jól keresnek. Emellett dolgozok, sportolok, albérletet tartok fent, és családi vállalkozásban is ott segítek ahol tudok, még ha 100+ kmről is. Én teszek a jövőmért, képzem magam minél több területen, szeretnék saját vállalkozást indítani, értéket teremteni. "JAJTEKISNAÍVIDEALISTA" inkább mint örök pesszimista tapicskolva az önsajnálat szánalmában remélve hogy valaki megsajnál.


Úgy összességben a panaszkodóknak: b*sszátok meg magatokat!

2016. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
66%

Attól, hogy vasárnap is dolgozik valaki, még lehet akárhány órás a munkahete. Csak nem hétvégén kapja meg a pihenőt, hanem a hét más napjain.


Amúgy vasárnapi nyitva tartásra Nyugaton is van példa bőven.

2016. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!