Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olvasom az internetes kommente...

Olvasom az internetes kommenteket, hogy a magyarok siránkoznak, hogy nyugaton terjed el a 4 napos munkahét stb. de még egy vasárnapi boltzár miatt is kiverik a cirkuszt, és simán leszavazták volna egy népszavazáson. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Teljesen logikátlan.

2016. dec. 6. 23:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
35%

# 19/19 Időpont ma 12:35


"Látod ez a baj, hogy mindent csak a negatív oldaláról tudtok nézni. Miért? Mert a HVG ezt prezentálja. Öngerjesztő folyamat."

Ez így mondjuk teljes tévedés. A pozitív dolgokat pozitív irányból közelítem, a negatívot meg negatívból. Nem én tehetek róla, hogy a pozitív elenyésző számában és minőségében is.


"Jó mi történt? Én ha ide leírok bármit ami szerintem pozitív, ti azonnal nekemestek, hogy fideszbérenc orbánsggnyaló bérkommentelő.

Miért? Mert a hvg belemosta az agyakba, hogy itt CSAK szar lehet minden.

Kerítés, népszavazás (az nem, hogy mennyit költöttek rá), béremelések, gazdaság javuló tendenciája."

Továbbra is teljes tévedés.

Egyrészt onnan, hogy ezek vagy önmagukban, vagy egyáltalán nem értelmezhető a pozitív/negatív skálán.

Kerítés? Fsza. Főleg ha lennének mellette rendesen határőrök is. Csak éppen a kerítés nem önmagában van. Hozzájárul az idegenellenességre épített gyűlöletkampány, a bevándorlási hivatal, ahol olyan angolsággal beszélnek, hogy az nekem kínos, a rekordalacsony mekeültstátusz elbírálási rátája (és ez az össz. elbírálás, nem a pozitív irányú!), satöbbi.

Talán nem azzal kellett volna kampányolni, hogy senkit sem hagynak az út szélén, nem háborodtak volna fel az emberek, hogy mégis.


Népszavazásban mi volt a jó? Hogy feltettünk egy értelmetlen kérdést, és a sok hülye az elvárt választ adta? Továbbra is remek példa, nem tudom hol olvastam már.

Az a kérdés egyenlő volt azzal, mint ha megkérdezném, hogy otthon tudják-e már, hogy homoszexuális vagy. És vagy igent, vagy nemet kell mondanod, olyan nincs, hogy "hetero vagyok jóember, miről beszélsz?".


Béremelések:

Megint ugyanaz a probléma. Cseszhetem a 15%-os béremelést, ha ugyanúgy hirtelen elszállnak az árak mint a legutóbbi drasztikusnál.

Ez ugyanaz az érvelési hiba, amit néha a másik oldal elkövet, hogy külföldön ötször-tízszer annyit keresnek. Ja, de mondjuk háromszor annyit is el kell költeniük. Máris nem ötször annyi az a fizu. Több, de nem ötször annyi.


Gazdaság javuló tendenciája:

Erre meg csak azt tudom mondani, bármennyire nem tetszik, hogy 6 év után sikerül oda visszakaparni magunkat kismillió megszorítás után, ahol voltunk Bajnai idején. Ehhez tényleg tapsolnom kellene?

Hasonló érvelési hiba: "ha leminősítettek, akkor mocskos libsik, ha hagynak, akkor mocskos libsik felminősítettek, akkor annyira jó vitya, hogy már a mocskos libsik sem merik letagadni!"


"Hát akkor teszem fel a kérdést: MIÉRT VAGYTOK ITT? MIT TESZEL AZÉRT HOGY NE LEGYEN SZR?"

Másra szavazok, mint a jelenlegi rablóbanda. Mi mást szeretnél, hogy tegyek? Lőjjem le gabit, ferit meg vityát? Ha tetszik, ha nem, a nagypolitika iszonyat befolyással van az életedre. Nem értem miért jó az, hogy lassan csak az elfogadott mentalitás, hogy dolgozzak-tanuljak heti 170 órát, mikor értelmes vezetéssel elég lenne hatvanat. És akkor én vagyok a rossz, amiért szót emelek ellene, mert hát miért nem én dolgozom, hogy még jobb legyen (nekik).


"Kérdem én: TE akinek délben van ideje (munkaidőben) és lehetősége (pc, telefon, internet) hogy gyíkon értelmetlen vitákat vívj, TE mennyire élsz akkor szrul? Vagy TE mennyit teszel azért, hogy jövő évben jobban menjen?"

Nekem ma van a szabadnapom, köszönöm.

És mint az előző bekezdésemben mondtam, most már nemhogy az emberekkel egy irányban evezne az ország, de rányomott egy Titanicra elég hajócsavart ellentétes irányban, és még van pofája közölni velem, hogy "mit panaszkodok, evezzek gyorsabban, ha azt akarom hogy jobb legyen". Úgy, hogy semmi szükség a hajócsavarra.

(áh, kicsit túltoltam talán ezt a költői képet, de remélem érted)


"Nekem diplomám van egy nem rossz szakmában, mégis belekezdek programozás tanulásba, mert hiány van belőle, és nagyon jól keresnek. Emellett dolgozok, sportolok, albérletet tartok fent, és családi vállalkozásban is ott segítek ahol tudok, még ha 100+ kmről is. Én teszek a jövőmért, képzem magam minél több területen, szeretnék saját vállalkozást indítani, értéket teremteni. "JAJTEKISNAÍVIDEALISTA" inkább mint örök pesszimista tapicskolva az önsajnálat szánalmában remélve hogy valaki megsajnál."

Remek. És honnan tudod, hogy holnaptól nem tiltják be az internetet (lásd internetadó, mert ilyen hatása lett volna), vagy nem gondolják úgy, hogy a családi vállalkozásotok foglalkozási köre mostantól nemzeti ügy, és nemzeti pályázatot kell nemzetileg hirdetni, amit úgysem fogtok megnyerni.

Honnan? Sehonnan. Mert ilyen a gazdasági környezet, ez a mentalitás uralkodik. Nem véletlenül nem vállalkoznak az emberek...

2016. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, hogy egyáltalán mi értelme a nyugathoz hasonlítani magunkat. Vagy, ha már igen, akkor ne csak ebben. Kezdjük a fizetésekkel, életszínvonallal, stb.
2016. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 mannnocska ***** válasza:

Mondtam, hogy meg akar majd valaki győzni.


Azon kívül hogy röhelyes 1-2 dolog amit felhozol (külön kedvencem, hogy még meg se történt a béremelést, de az árak már elszabadultak), csak annyit tudok mondani, hogy:


További jó pocskondiázást :)



Jaj nem bírom ki hogy ezt ne emeljem ki:

"És honnan tudod, hogy holnaptól nem tiltják be az internetet"

really nigga?

amikor valaki már ilyet gyárt annak a leírására hogy miért szar minden, akkor se veszi észre magát?

honnan tudod hogy holnap nem csap agyon az áram? előzd meg a lehetőséget, kösd fel magad MA! 50% akció a kötélre!


mind1 tényleg nem írok többet ide. Tudom, hogy aki ilyen mélyen jár, az fulladjon bele a szrba amit maga alá teremtett, nincs remény.

2016. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

1. Aki azt mondja, hogy a kereskedelmi dolgozók örültek a vasárnapi zárva tartást eltörlésének, az hazudik.


2. Nem írtam a munkaórákról semmi, se a szabadnapok elhelyezkedéséről. Az az összefüggés, hogy nem tudunk a munkáltatóknál semmit kiharcolni, mert még a saját népünk is keresztbe tesz. Mit sírunk akkor a 4 napos munkahét után.

Akinek volt egy kis esze, az felfogta.



a 66%-ost valószínűleg a földhöz vágta az anyja születése után, és mentális problémái lettek.


'Imádom amikor az ilyen szellemi nyomorékok próbáljak belepofázni úgy, hogy a kérdést se értik. "


Te vagy a szellemi nyomorék. Ő értette a kérdésem te nem.

Valószínűleg még munkád sincs, hogy 11- kor itt ugatsz.

2016. dec. 7. 21:04
 25/33 A kérdező kommentje:

"Amúgy vasárnapi nyitva tartásra Nyugaton is van példa bőven."


Zárva tartásra még annál inkább.

2016. dec. 7. 21:07
 26/33 anonim ***** válasza:

# 23/25 Időpont ma 13:25


1) Nem tehetek róla, hogy egy egyszerű példát nem fogsz fel.

2) Nem azt mondtam, hogy elszabadulTAK. Hanem cseszhetem, HA elszabadulnak. Feltételes mód. Valahol alsó tagozat környékén tanultad.


A többire meg nyilván nem reagálsz, mert még demagógiával sem sikerül "ellenérvet" találni.


# 24/25 Időpont ma 21:04


"2. Nem írtam a munkaórákról semmi, se a szabadnapok elhelyezkedéséről. Az az összefüggés, hogy nem tudunk a munkáltatóknál semmit kiharcolni, mert még a saját népünk is keresztbe tesz. Mit sírunk akkor a 4 napos munkahét után.

Akinek volt egy kis esze, az felfogta."

"Te vagy a szellemi nyomorék. Ő értette a kérdésem te nem.

Valószínűleg még munkád sincs, hogy 11- kor itt ugatsz."


Milyen 4 napos munkahét után? Hol _van_ ilyen? Vállalatoknál esetleg, de országosan? Törvénybe iktatva? Mesélj. Gondolkodnak meg beszélgetnek róla. De nem "terjed".

És ha elolvastad volna a válaszom szellemileg nem éppen fejlett, olvashattad volna, hogy szabadnapom van. De ugye több mint tíz karakter, gondolom ennyi fér a bufferedbe :-)


Mellesleg azt is leírtam (de ugye ahhoz tudni kéne értően olvasni), hogy tökmindegy, hogy munkaórában vagy munkanapban szabjuk meg. Ha a mostanit 5 napos munkahétnek vesszük, találunk boltot 5-6-7 napos nyitvatartással is. Szóval továbbra sincs semmi összefüggés a kettő között. Szóval nem hiszem, hogy neked bármilyen lehetőséged lenne az én szellemi képességeimet kritika alá vetni, mert még ezt sem fogtad el.

2016. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

# 16


picike olyat rá vágna a panelproli fejedre, hogy ketté nyílna. Pofád alapállásba: ezt tanultad apádtól, amit anyádnak meg neked mondogatott, amikor részegen hazament a kocsmából.

2016. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

# 27/27 Időpont ma 21:22


Az én apám nem a te apád pubi. Ha kocsmastílusban ugatsz, kocsmastílust fogsz visszakapni. Majd ha felfogod azt a mondatom miért durvamindegy, hogy munkaóráról vagy munkanapról beszélünk, akkor szólj.

Bár lehet akkor már fölösleges lesz, évekkel később nem fogok visszatérni ide.

2016. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

28


Gondolom amikor részegen hazatántorgott elég rendesen verte a fejed, és kicsit zizi lettél tőle pubi, mert még mindig nem vagy képes felfogni a kérdező mondatait.

2016. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

# 29/29 Időpont ma 21:43


Inkább te nem vagy képes felfogni, hogy már rég megválaszoltam én is, meg sokan mások is. Sajnálatos, de evvan. Ennél prolibban nem tudom leírni.

2016. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!