Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gondoljátok ha kérdéseket...

Gondoljátok ha kérdéseket tesztek fel hogy miért van rasszizmus vagy hasonlók akkor nem lesz majd? Nem veszitek észre hogy a probléma sokkal mélyebb?

Figyelt kérdés

cigányok


a cigányok életvitelükkel viselkedésükkel rászolgáltak hogy a társadalom megvesse őket

hiba ha nem is mondják ki undorodnak tőlük és félnek az emberek...

és ez nagyon mélyről jön

az ilyen hogy:

"nekem van roma ismerősöm és nagyon jó fej"

típusú válaszok kevés embert hatnak meg

mindenkinek van n+x nem roma ismerőse aki nagyon jó fej...



zsidó

a zsidó jelenti a tőkés megfelelőjét

azért utálják mert a kapitalizmus metaforája lettek

ezt is maguknak köszönhetik ill a vezetőiknek

felvásárolnak pl és az ilyen kijelentések

lehet hogy Jancsi bácsi nem tehet erről

de a nagyok igen

zsidó=tőkés=kizsákmányoló


hát kb ez a helyzet


2010. máj. 5. 17:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Igazad van nem hasonlítom a macskákat a cigányokhoz, mert sértő lenne a macskákra nézve. És a cigányok életvitelén nem változtat az, hogy te hol tanulsz, csak az változtatna, ha ők tanulnának. Ha jól tudom Teréz anya sem levelezőn segített az indiai szegényeken, menj közéjük és tapasztalj. Végül pedig ha jól látom, akkor te is az interneten pattogsz, csak a másik oldalon.
2010. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ezt jelzi a bűvös "csak" szó. Az első mondatod mindet elárul, nem is várom hogy értelmezni tudd a mondatot.
2010. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Jajj neee ez a végső érved? Nyelvkiöltés sehol? Gondolom, aki szociálpedagógián tanul olvasta azt a cigányokról írt tanulmányt, amit a következő nem FÉLKÉSZ szakértők

Lektoráltak:

Dr. Gémes Balázs néprajzkutató muzeológus

Dr. Horváth Mihály az orvostudományok kandidátusa

Dr. Komlósi Ákos egyetemi adjunktus

Dr. Meleg Csilla a szociológia kandidátusa

Dr. Papp Gyula nyelvtanár

Dr. Várnagy Elemér a neveléstudományok kandidátusa

Sorozatszerkesztő: Dr. Várnagy Elemér

Technikai szerkesztő: Ambrus Attila József

Készült az Alapítvány a Magyar Felsőoktatásért és Kutatásért támogatásával

Janus Pannonius Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar

Pedagógiai Tanszék

Pécs, 1994.


Tartok tőle, hogy nem olvastad, mert akkor bizony te is belátnád, hogy a cigányoknak a (saját bevallásuk szerint is 68%-os) belterjes szaporodásuk miatt nem sokkal több eszük van, mint egy macskának. De az is lehet, hogy ezek a szakemberek is mind rohadt nácik és rasszisták.

2010. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem szoktam rohadtnácizni senkit soha. nem minősítem az embereket. A belterjesség egyes területekre igaz, de a nagyvárosi cigányságra kevésbé. részemről a vitát befejeztem mert te is szemellenzős vagy és én is, mindketten tudjuk hogy semelyikünk sem emggyőzhető így aztán állíthatunk még akárhány érvet és ellenérvet, cáfolat mindig lesz. Te előítéletes vagy, velem szemben is, és hajthatatlan a magad igazában. Legyen. Úgysem tudsz semmit tenni, a mai ember ide van korlátozva, szólásszabadág is csak félig működik, de itt igen, mást viszont nem tudsz tenni.
2010. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A tapasztalat nem egyenlő az előítélettel. Kettőnk érvei között az a különbség, hogy az enyém tényekkel és hivatalos statisztikával alátámasztható. Azoktól, akik védik a cigányokat és lerasszistázzák azokat, akiknek nem tetszik a cigányok 95%-nak a viselkedése, még soha nem láttam olyan kézzel fogható bizonyítékot, ami azt bizonyítaná, hogy az utálkozó rosszul tájékozott. Sajnos ezzel engem senki nem fog meggyőzni, hogy "ne általánosíts" és azzal sem, hogy "rasszista", "jobbikos" stb... Szégyenítsetek meg egy jó kis hivatalos statisztikával, ami azt mutatja, hogy a cigányok 80-85%-a dolgozik és nem ők viszik el a segélyek 99%-át, gyermekét iskolába járatja, a börtönökben nem 80% a cigány (annak ellenére, hogy tizedannyian vannak), hanem csak 20%, hogy nem agresszívak stb... Nincs rajtam szemellenző, az előítéleted ellenére én meggyőzhető vagyok.
2010. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
2010. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ezek az érvek valóban megtörhetetlenek, de ha megnézed nem is akartam glóriát emelni a fejük fölé. Én is előítéletes vagyok, én is inkább átmegyek az út túloldalára ha sokan jönnek. De nem mondom azt hogy nyugodtan dögöljön meg az összes attól függetlenül hogy hány normális van köztük (igen, nevetségesen kevés, de kell különbséget tenni.). Én csak annyit mondok hogy ezzel a megdönthetetlen, agresszív gyűlölettel a legtöbb ember lesüllyed az ő szintükre. ÉS ezt nem kell magadra venned, nem ismerlek nem is ítélek. Nem egy, nem két magát rasszistának valló emberrel beszéltem már, és oké persze egy felnőtt érett embert se hasonlítsunk a kis tizenéves "skinheadekkel", na de ők spec sűrűn rosszabbak mint a cigányok. Aztán vannak emberek akik megtalálják a középutat, és vannak akik szélsőségekbe mennek, mindkét irányba. Ide változtatás kéne, nem is kicsi, de amíg senki nem lép semmit nem is fog változni, és megmaradunk a karakterharcnál egy hülye fórumon.
2010. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!