Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered ez a rettenetes,...

Honnan ered ez a rettenetes, nemzethy-keresztyén-kommunista divat?

Figyelt kérdés

Egyre többszór találkozom hozzászólásokkal amelyek ezt az ideológiát képviselik. Nem értem az egészet, egymással tökéletesen ellentétes dolgokat mostak össze egy borzalmas katyvasszá. Kereszténység és szocializmus/kommunizmus iránti nosztalgia, hogyan fér meg együtt? Nemzeti jelképek hangsúlyozása egy markáns, baloldali gazdaságpolitikával amit magukat jobboldalinak minősítő pártok művelnek.

Mi ez az őrület ami itt folyik?



2017. febr. 1. 23:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Talán onnan, hogy egyik fogalmat se érti a kérdező.

Kommunizmus sehol se volt. A kommunizmus nem azt hirdette, hogy nincs isten, hanem azt, nincs rá szükség. Ettől teljesen különböző dolog az, hogy mindezt hogy adták elő konkrét (esetleg a dolgot szintén nem értő) emberek.

A szocializmus iránt nincs nosztalgia, legfeljebb a megfogalmazás így egyszerűbb. Amit aztán remekül félre lehet érteni. Nosztalgia az ott meglévő relatív biztonság, és a mai nélkülözés hiánya iránt van. Teljesen természetes, hogy emberek szeretnének normálisan élni, ha másképp nem megy legalább úgy, ahogy egyszer már megtapasztalták. Mert az a saját tapasztalásuk szerint (az ő igényeik alapján) jobb, mint ez. Mindezt összemosni holmi politikai irányultsággal, nagyfokú elfogultságra és/vagy a politika nem ismeretére vall.

A ma jobboldalinak minősülő pártok a legkevésbé markáns baloldali gazdaságpolitikát folytatnak. A saját haszonszerzés céljából végrehajtott államosítást összekeverni ezzel az eszmével, a monopóliumokkal való szoros együttműködést baloldalinak látni, az pedig már eszmék fejben lévő katyvaszát mutatja.

Őrület lehetséges. A fejet kell előbb átnézni a tisztánlátáshoz. Na és sokat tanulni.

2017. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Kommunizmus sehol se volt."

Igen, tudom, ismerem ezt a slágert, kommunistanak nevezték magukat, csak ennyit értettem rajta. Lehetne írni 300 oldalt arról, hogy mi valósult meg Marx filozófiájából.

2017. febr. 2. 13:15
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

A "kámínyön dógozó vidéki embör" mentalitásból. Beteg kommunistákból áll az ország. Szükség lenne a fényre az általános tahóságban (néhai gróf Esterházy Péter nyomán).

Egyébként a nemzeti és a keresztyén ellentétes a kommunizmussal, akárhogy hangoztatja a két előbbit a kommunista Fidesz és a Jobbik.

2017. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10%

Onnan jön, hogy a háttérhatalmak/ szabadkőművesek által ránkerőltetett rabszolgaságból van elegük az embereknek és azoknak a rendszereknek, amikről szó van mindnek voltak jó dolgai, amin keresztűl ki akartak az emberek tőrni.


Sajnos nem a pártokkal van baj, hanem az egész mögött meghúzódó csúcs gazdag világmaffiával !

A pártok (MSZP, LMP, FIDESZ, Jobbik) ugyanannak a maffiának a bábjai. https://www.youtube.com/watch?v=5A9QCokPvGw

2017. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
8%
Én is sok ideje vagyok ezen az oldalon, és nem szerepel minden második kommentben a kádár nosztalgia. De ha szerepelne is, a gyakori nem bír reprezentatív erővel. Például itt a sok független balliberális, akik szeretnek olyan szavakat használni, hogy "nemzethy-keresztyén-horthysta" "nettó baromság" "egybites", aztán mégis milyen kevesen vannak a társadalomban.
2017. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!