Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne Magyarországgal az...

Mi lenne Magyarországgal az Unió nélkül?

Figyelt kérdés
Magyarország képes lenne fenntartani a fejlődést, ha kilépnénk az Unióból? Egyáltalán több előnye van, hogy bent vagyunk, mint hátránya szerintetek? Mivel nincs se iparunk, se mezőgazdaságunk, a szolgáltatóipar is küszködik, a bérek, fizetések sem közelítik meg a nyugatit még egy jó ideig, így képes lennénk elkerülni az államcsődöt? Ha jó magyar szokás szerint az Uniós pénzek nagy részét is lenyúlják, akkor nem tök mindegy, hogy bent vagyunk vagy nem? 2004 óta az Unió szerintem nem hozott akkora változást az életünkbe, tehát már 13. éve nem azon dolgoznak az Uniós gazdag tagállamok, hogy a kicsiket is egy szintre hozzák magukkal, hanem nekik így kényelmesebb, mert könnyebben hozzájutnak az olcsó munkaerőhöz, a jó szaktudáshoz és szorgalomhoz vagy felvásárolják például a jó fekvésű területeinket, értékes ingatlanjainkat. Távol állnék az igazságtól? Van értelme bent lenni? Cáfoljatok meg!

2017. febr. 2. 08:37
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

"Komoly gazdasagi visszaeses lenne, mert az osszes nyugati ceg aki most Magyarorszagon termel, mind elkoltozne, ha nem is azonnal de 10 eves tavlatban biztosan. Nekik nem erne meg tovabb maradni, mert novekednenek a koltsegeik, es rengeteg mas hely lenne az EUban ahova mehetnenek. A magyar tulajdonu cegek pedig komoly versenyhatranyba kerulnenek az EUbeli cegekkel szemben, a mezogazdasag meg konkretan osszeomlana EUs penzek es piac nelkul."


- hát pont ez az. A külföldi cégeket többnyire csak az alacsony munkaerő vonzza és az alacsony itthoni költségek. A magyar munkás jó neki, de a megtermelt profitot már nem itt költi el. Az a 10 év az elég lenne arra, hogy kikecmeregjünk az átmeneti, kilépés utáni nehézségből (amíg minden külföldi vállalat elhúz innen szerinted, amit erősen kétlek) és megtanuljunk a saját lábunkra állni. A gazdaság nem csak a külkereskedelemből áll, lehet annak a mérlege némiképp meginogna a kezdeti időszakban, de kellő összefogással a hazai gazdaságokat, vállalkozásokat is be lehetne lendíteni.

Más. Az EU szerintetek meddig fogja engedni, hogy minden kérdésben szembe menjünk neki!!! Lásd migránsok elosztása. Úgy fogja alakítani a dolgokat, hogy neki (Németország, Belgium stb..) jó legyen. Nem tudom, hogy vagytok vele de én inkább megpróbálnék egyedül boldogulni, minthogy valaki mindig megmondja, hogy mit tegyek és tőle függjek. Az EU az egy nagyon jó találmány, de nem ebben a formában. Az utóbbi időben bebizonyosodott, hogy mennyire sebezhető, tele van inkompetens idióta vezetőkkel, akik probléma esetén azt se tudják, hogy hova fussanak.

2017. febr. 2. 12:27
 22/59 anonim ***** válasza:
97%

A gazdaság nem csak külkereskedelemből áll.

Valóban. A külföldi cégek ittléte azonban két dolgot ad a népnek: olcsó, ellenőrzött, és általában jó minőségű termékeket, valamint munkahelyet.

Igen, a külföldi cégek az olcsó munkaerő és az adókedvezmények miatt jönnek ide, mindkettőt a magyar állam biztosítja nekik. Ha nem lennénk EU tagok, eleve vámon mennének át a nyugatról behozott termékek, vagyis nem lennének olcsóak, amit a magyar ember is meg tud venni.. ezáltal (magasabb költségek, kevesebb fogyasztó) bőven nem érné meg nekik ittmaradni, és elmennének.

És akkor hol dolgozik majd a magyar, aki eddig a multinál dolgozott? Alacsonyan iskolázott emberek tömegei pénztáraztak, pakoltak árúházaknál.. magasan képzett (pl informatikus) magyarok mehetnek magyar cégekhez negyedakkora fizetésért...


Szóval mit hozott nekünk a multi? Megélhetést. Tudom, ez gazdasági szempontból nem tényező manapság, de nép szempontjából nem elhanyagolható.


Ráadásul így, hogy itt vannak a multik, és rengeteg képzetlen embert felszippantanak, még így is magas a munkanélküliség. (Nem, a közmunka nem munka.) A most külföldön dolgozó, de akkor hazatérő emberek elhelyezéséről nem is beszélve..


Szóval igazából visszakérdeztnék: Ha az EU által nyújtott segítséggel sem tudunk boldogulni, akkor az EU nélkül hogy tudnánk? Nem azt mondom, hogy lehetetlen lenne, de azt biztosra veszem, hogy sokkal nehezebb lenne.

2017. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
96%

Mindig erdekesnek talalom, amikor valaki a legalapvetobb gazdasagi osszefuggeseket sem ismeri, de eleg bator ahhoz hogy egy komplett orszag jovojerol es kovetendo utjarol filozofalgasson.


" A külföldi cégeket többnyire csak az alacsony munkaerő vonzza és az alacsony itthoni költségek."


Meg az alacsonyabb ado, meg a kedvezobb munkajogi szabalyok, igy van.


"a megtermelt profitot már nem itt költi el."


Nem tudom honnan szeditek ezt a baromsagot, hogy egy maganceg profitjat valami okbol kotelezo lenne neki akarhol elkolteni. Eleve oriasi tevedes azt hinni, hogy egy termelo multi Magyarorszagon termelne meg a profitot, amit kimutatnak a magyar cegeikben. Ez hulyeseg, a profitot globalisan termeli, es konyvelesi kerdes, hogy ebbol eppen mennyit mutat ki Magyarorszagon.

Egy Audi kaliberu ceg csak adokbol es jarulekokbol szazmilliardos nagysagrendben general allami beveteleket evente + foglalkoztat 10.000 embert kovetlenu, es meg kabe 15e embert kozvetve. Az Audi alkalmazottai nem minimalbert kapnak, egyharmaduk felsofoku vegzettsegu es nagyon jol keres, de a fizikai melosokat is jol megfizetik.

Ha az Audi lelepne mondjuk Pozsonyba, akkor a gyori regio osszeomlana.


"Az a 10 év az elég lenne arra, hogy kikecmeregjünk az átmeneti, kilépés utáni nehézségből"


Ezek nem atmeneti nehezsegek lennenek hanem veglegesek. Lecsuszas, nyomor, felgyorsulo kivandorlas, ez lenne a merleg.


"A gazdaság nem csak a külkereskedelemből áll"


valoban nem. Csak az az aprocska problema, hogy Magyarorszag rengeteg dolgot importal a processzortol kezdve az Opel Astra-n at az energiahordozokig. Ezekert pedig euroval/dollarral kell fizetni. Eurot/dollart pedig azokert a termekekert es szolgaltatasokart kapunk, amiket exportalni tudunk. Magyarorszag rendkivuli modon ki van szolgaltatva az exportnak, mert kis gazdasag reven rengeteg dolgot importalnia kell.


Ahogy irtam korabban, csak nem ertetted meg: 2017ben nincs onallosag, nincs sajat labon allas. Globalizacio van, minden mindennel osszefugg. Igy Magyarorszag szamara az EUnak, mint egy hatalmas, 500 millios piacnak es gazdasagi ovezetnek, egyszeruen nincs alternativaja.


"Az EU szerintetek meddig fogja engedni, hogy minden kérdésben szembe menjünk neki"


Nem megyunk veluk minden kerdesben szembe, meg akkor sem ha Viktor ezt neked igy mutatja be, hogy eppen harcol Brüsszellel. Ezzel teged hulyitenek.


" Úgy fogja alakítani a dolgokat, hogy neki (Németország, Belgium stb..) jó legyen."


nem, ahogy az orszagok tobbsegenek jo legyen. Azt ugye tudod hogy a menekultek elso elosztasat az orszagok tulnyomo tobbsege megszavazta? A tobbseg dont, ezt hivjak demokracianak. Csak mi pattogunk hogy ez nekunk nem tetszik.


"minthogy valaki mindig megmondja, hogy mit tegyek és tőle függjek."


Lasd feljebb, nincs fuggetlenseg, mindekeppen fuggunk a vilagtol. ez nem dontes kerdese. Az a dontes kerdese hogy ez a fugges milyen formaban jelentkezik.


"Az utóbbi időben bebizonyosodott, hogy mennyire sebezhető, tele van inkompetens idióta vezetőkkel"


Orbanra golndolsz? Igaz.

2017. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
93%

"Milyen érdekesek az emberek!Mikor még KGST tagok voltunk,mindenki arról álmodozott,mennyivel jobb lenne ha, az EGK.( Európai Gazdasági Közösség )tagjai lehetnénk. "


Az emberek alapvetően ilynek. A munkahelyen is látom, akik nálunk csinálták a villanyszerelői vizsgájukat 10 éve és nem jártak még máshol, nekik minden zöldebb Volt.

Felmondtak, elmentek, autóiparba. Mondtam nekik hogy megszívják, én onnan jöttem, ott ugyanannyit fonak keresni, vagy 100 euróval többet, és nem lesz olyan kényelmes mint nálunk. Nem fogják megkérdezni hogy van-e kedvük hétvégézni, hanem kijelentik. Az is lehet hogy pénteken talán szólnak is hogy szombat vasárnap jönni kéne.

Nálunk nem így Volt. Úgy is lett, mindkettő vissza akart jönni.

2017. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:

Ja, meg most is sok olyan van aki azt hiszi hogy nyugatabbra minden jobb, kényelmesebb zöldebb.

Én is németeknél vagyok, én is megkaptam már, hogy fogjam be a pofámat, mert nekem mennyivel könnyebb mint otthon.

Mintha nekem nem kellett volna megtanulni a nyelvet, nem kellett volna lemondanom semmiről, és nem kellett volna végigjárni idegen környezetben a ranglétrát, mire tisztességes bért adtak.

2017. febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
Sok mindenben igazad van, elismerem. Persze nincs előírva, hogy itt kellene elkölteniük bármilyen pénzt is a multiknak. Viszont dolgoztam multinál, jól kerestem, de a lelket is kihajtották belőlem, rengeteg fizetetlen túlórával. Nekik mi csak termelő eszköz vagyunk és ennyi. Az országra is így néznek. Most nincs sok időm válaszolni mindenre de nem, nem Orbán Viktorra gondoltam. A legtöbb európai ország állampolgára össze tenné a két kezét, ha olyan vezetője lenne, mint amilyen Viktor.
2017. febr. 2. 14:01
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

:DD 26, vannak országok, ahol a hangzatos szavakon kívül pontozzák, ha a kormány tesz is valamit a népért...

Összeteszik a kezüket, ja... és imádkoznak, hogy eltűnjön:D

2017. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

" Nekik mi csak termelő eszköz vagyunk és ennyi."


Ahogy a magyar vallalkozonak is az vagy, raadasul nem vagy rendesen bejelentve, nincs szabadsagot, betegszabadsagod... A multik legalabb tisztessegesen megfizetnek es nem trukkoznek (legalabbis a nagyok nem).


Szerintem a nyugat egyertelmuen partnerkent tekint Magyarorszagra, cak ezt kezdjuk eljatszani.


Orban meg egyszeruen karos Magyarorszagra es a jovojere nezve.

2017. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
Légyszi mondj már ma valakit, aki helyettesíteni tudná Orbánt. Csak egy valakit, akire szívből rá tudnàd bízni az ország vezetését. Komolyan, kíváncsi vagyok!
2017. febr. 2. 14:24
 30/59 anonim ***** válasza:
100%
29es, az, hogy nincs más jó vezető, az nem azt jelenti, hogy Orbán az. Valóban nincs olyan, akire szívből tudnék szavazni, de Orbán konkrétan romba döntötte a jövőképet a fiatalok számára itthon.
2017. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!