Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne Magyarországgal az...

Mi lenne Magyarországgal az Unió nélkül?

Figyelt kérdés
Magyarország képes lenne fenntartani a fejlődést, ha kilépnénk az Unióból? Egyáltalán több előnye van, hogy bent vagyunk, mint hátránya szerintetek? Mivel nincs se iparunk, se mezőgazdaságunk, a szolgáltatóipar is küszködik, a bérek, fizetések sem közelítik meg a nyugatit még egy jó ideig, így képes lennénk elkerülni az államcsődöt? Ha jó magyar szokás szerint az Uniós pénzek nagy részét is lenyúlják, akkor nem tök mindegy, hogy bent vagyunk vagy nem? 2004 óta az Unió szerintem nem hozott akkora változást az életünkbe, tehát már 13. éve nem azon dolgoznak az Uniós gazdag tagállamok, hogy a kicsiket is egy szintre hozzák magukkal, hanem nekik így kényelmesebb, mert könnyebben hozzájutnak az olcsó munkaerőhöz, a jó szaktudáshoz és szorgalomhoz vagy felvásárolják például a jó fekvésű területeinket, értékes ingatlanjainkat. Távol állnék az igazságtól? Van értelme bent lenni? Cáfoljatok meg!

2017. febr. 2. 08:37
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én egyik pártnak sem megszállottja, de a számok magukért beszélnek. Ha annak idején az MSZP tett volna hasonló intézkedéseket, akkor őket dicsérném. A legkönnyebb ítélkezni és elvárni lehetetlen dolgokat. Komolyan mondom nektek semmi nem jó, állandóan csak elégedetlenkedtek. Fogjuk már fel, hogy egy párt sem lesz soha tökéletes. Hívjátok akkor vissza Fletót, meglátjuk, hogy mi lesz....
2017. febr. 2. 20:14
 42/59 anonim ***** válasza:
94%

Az elégedetlenkedés, ha látjuk, hogy konkrétan ártalmas?


Ha azt mondod, hogy idő kell amíg kifejti a hatását egy rendszer, és mi türelmetlenek vagyunk, az igen, az elégedetlenkedés.

De amikor azt látod, hogy bevezetnek és kivezetnek egy intézkedést, létrehoznak egy intézményt és rá egy évre bezárják, szemetet adnak, hogy a gyerek abból tanuljon, szemetet adnak, hogy a gyerek a menzán azt egyen, stadionokra és szobrokra verik el a pénzt... letitkosítják a lángoló-füstölő metró állapotáról szóló dokumentumokat, hogy ne lehessen mire hivatkozni, amikor felújításra kérnek pénzt...

És mindeközben iszonyatos pénzek tűnnek el csakúgy..


Ez nem elégedetlenkedés, ez nem türelmetlenség. Ez csak az, amikor látsz is, nem csak nézel.


Egy példa:

A hamburger nem egészségtelen. A hamburger csak simán nem egészséges. Tudod mi az egészségtelen? A dohányzás.

Ha megeszel egy hamburgert, aztán eszel egy kis salátát, kelbimbót, zöldséget, akármi, semmi bajod nem lesz. Zsírra szüksége van a szervezetnek. A hamburgerben nincs ártalmas anyag, csak szimplán nincs benne hasznos sem.

Ez volt Fletó, és az ő "Nem csináltunk semmit négy évig"-je.

A dohányzás káros. Függőséget okozó nikotint tartalmaz, és minden egyes szál kátrányt küld a légutaidba, roncsolva ezzel a sejteket, illetve a füst árt a környezetnek is. Ezért ez egészségtelen, káros. Persze, közben megnyugtat, nem leszel ideges. De közben folyamatosan károsít. Ez a fidesz. Megnyugtat, mert jobban teljesít, közben pedig elpusztítja a jövőképünket.


A mi jövőképünket. Merthogy én 23 vagyok, nekem szinte csak a jövőm van. Te hány éves vagy Kérdező?

2017. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:
32 éves férfi vagyok. Jó a meggyőző képességed, de nem nálam sajnos. Azért azt nem mondanám, hogy Fletóék nem voltak ártalmasak az országra nézve. Be is buktak rendesen, ajánlom Neked az Öszödi beszédet, youtube-on fent van. Igen, nekünk magyaroknak mindig az nem jó, ami van épp. Gondolom 2018-ban is valami ellen szavaznak majd az emberek, mint 2002-ben, amikor már kezdtek rendben lenni a dolgok. Ha jól számolok, akkor 8 éves voltál, én már szavaztam. De azért oktass ki nyugodtan.
2017. febr. 2. 22:00
 44/59 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem az Öszödi beszédre

"Nem csináltunk semmit négy évig"

semmit - értsd, semmit


de mi volt ártalmas? Gyakorlatilag nem történt semmi az MSZP ideje alatt.. ha meg nagyobb változás lett volna, a Fidesz meghackelte (vizitdíj? komolyan, 300 forint?)


Aztán 2008, gazdasági világválság.


Mibe buktak bele Fletóék? Mivel ártott? És mi jót tett a Fidesz az elmúlt 6 évben?

2017. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:
Akkor mondok néhányat. Feri bátyádék elvették a 13. havi nyugdíjat. Megsokszorozták az államadósságot, rengeteg hitelt vettek fel, mert ugye a szocik ehhez értenek. Készletkisöprést tartott, kiárisította a még meglévő állami vagyont külföldi nagybefektetőknek. Lefeküdt a bankrendszernek, asszisztált emberek, családok eladósodásához. Tovább is van, mondjam még? Inkább lefekszem és próbálom kibírni elfelejteni, amit ide felsoroltam, nehogy rémálmaim legyenek.
2017. febr. 2. 22:30
 46/59 anonim ***** válasza:
77%
Ugye emlékszel, hogy 2008ban gazdasági világválság volt?
2017. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
77%

Veled tenyleg tok felesleges vitatkozni mert egy fideszdroid vagy. Csak a brossurat vagy kepes felmondani.


Csak hogy ertsd: a Fidesz es Vityka elmult 7 eve sokkal karosabb az orszagra mint amit a szocik produkaltak az "elmultnyócév" alatt. Tonkretettek az oktatast, lefekudtek a nyugdojasoknak, elloptak a MANYUPot, azt eltuntettek, benyomultak az elet minden teruletere, ami s a szemuk ele kerul az ellopjak, rombolnak, megszallnak, szetvernek mindent amihez csak ernek.


De te csak fujd a propagandat tovabb.

2017. febr. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy ők tökéletesek. Minden parlamenti pártnak vannak, voltak, lesznek kétes gazdasági kapcsolatai. Ezen egyszerűen nem lehet változtatni. Természetesen van korrupció, de én nem állítanám, hogy a Fidesz tagok maguk korruptak lennének. Személy szerint én nem érzem, hogy az életem bármely területére rátelepednének. Tény, hogy én sem értek némely intézkedésükkel egyet. De, hogy ezek alapján én azt merjem mondani, hogy ők sokkal több kárt okoztak az országnak, az kizárt. Rengeteg pozitívumot tudnék mondani, amit a Fidesz eddig véghez vitt. Kihúzták az embereket az adósrabszolgaságból, támogatják a családokat, adókedvezményeket vezetnek be. Külföldön velünk példálóznak, hogy nézzétek a magyarokat, milyen évük volt 2016-ban. Nőtt a GDP, csökkent az államadósság és az államháztartási hiány, új utak épülnek, kerítést építettünk, hogy megvédjük magunkat. Ha ár az USA elnöke minket másol, szerintem valamit jól csinálunk. Ha Feri bácsi lenne hatalmon már tele lenne az ország azonosítatlan migránsokkal, akik robbantgatnának, erőszakolnának, drogotárulnának, fosztogatnának stb... Ha mást nem, legalább ezt az egyet elismerhetnétek a miniszterelnökünknek, de nem még mindig én vagyok a droid. Nem tudom, hogy hányszor kell még leírnom, hogy egy parlamenti pártnak sem vagyok a megszállottja, én a tényeket, számokat és az intézkedéseket nézem. A mérleg úgy néz ki, hogy vannak a jó intézkedések és vannak a rosszak. Nálam ez a Fidesz-szel kapcsolatban a jó irányba mozdult el és elég nagy mértékben. Ennyi. Lehet tovább droidozni. Megy lehet nyugodni, 2018-ban is meg lesz a 2/3!!!
2017. febr. 3. 08:45
 49/59 A kérdező kommentje:
Igen, emlékszem, hogy 2008-ban válság volt. Azt is tudom, hogy a jelei már 2007-ben látszódtak. Mit tettek Feriék? Semmit. Utána jött a kapkodás, két évig lébecoltak (elnökök cserélődtek, egyik rosszabb volt, mint a másik lásd Ludmilla...), alig várták, hogy átadják a romhalmazt. Mire a válság begyűrűzött és kiteljesedett, az pont, hogy 2010, amikor ugye jött a Fidesz és átvette a rengeteg problémát. Tehát felesleges a válsággal jönnöd, ami sajnos még most is érződik. Ha a válság két évvel korábban jött volna, Feriék össze csinálták volna magukat azt garantálom és nem az Öszödi beszéd után kialakult cirkusz lett volna a legnagyobb gondjuk...
2017. febr. 3. 08:53
 50/59 anonim ***** válasza:
77%

"Ha ár az USA elnöke minket másol"


Jezusom, te tenyleg csontig beszoptad a kormanypropagandat...

2017. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!